37pf9731/10 drugi raz w serwisie!!

WRC

New member
Witam forumowiczów
Długo latałem po internecie w poszukiwaniu informacji i testach tego modelu philipsa i kupiłem własnie ten the best model lcd 37pf9731/10.Na drugi dzien zauważyłem 5 pixeli (czerwone,zielone) .Obraz z PC był ok po VGA I DVI ,zdjęcia i różne próbki video w HD naprawde piękny obraz .Ale co do normalnego sygnału telewizyjnego i dvd to tragedia . Mały kąt widzenia (najlepiej trzeba siedzieć po środku ekranu )twarze ludzi są koloru tak jak na lcd-kach najtanszych ,ostry kontras(brak odcieni szarości -śnieg).Na trzeci dzien od kuna oddałem go do serwisu i po 10 dniach odebrałem. Wymieniono w nim panel na nowy i podobno miało byc OK.Rozczarowanie duże ponieważ teraz nie działa ani USB ani czytnik kart i są 3 pixele spalone. Wczoraj zawiozłem ponownie do serwisu telewizor i poprosiłem o nie naprawe tylko wymiane na nowy. Mam pytanie do znawców, jakiej marki panele sa stosowane w tych modelach ,fachowiec w serwisie powiedział że LG:eek: .Za 4 dni mam dostac odpowieć z serwisu co do wymiany sprzętu.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
dostajemy więcej takich zgłoszeń. Oczywiście że matryce są spółki LG /Philips.
I w klasie cenowej nie należą do wybitnych, a katy maja wręcz kiepskie,
 

Robertus64

New member
Bez reklam
U wszystkich producentów niezależnie od ceny produktu zdarzają się egzemplarze wadliwe - co nie znaczy że cała produkcja jest zła.Trafił się egzemplarz wadliwy - to wszystko.
Kolega wymieniał Sharpa za którego dał 9.000 - czy to znaczy że Sharpy są złe ?
 

trops55

Member
kiki napisał:
dostajemy więcej takich zgłoszeń. Oczywiście że matryce są spółki LG /Philips.
I w klasie cenowej nie należą do wybitnych, a katy maja wręcz kiepskie,

Kiki teraz to już przegiołeś, jak możesz zabierać głos i krytykować produkty /Philipsa/ z którymi Ci nie podrodze. W ten sposób chcesz zdyskredytować tę markę, marki której nie masz w swojej ofercie handlowej. Wiadomo będziesz zachwalał produkty, te które sprzedajesz. Jakoś nie mogę sobie wyobrazić abyś zacząl pisać o plusach LCD Philipsa / nie mówiąc już o wykonanie testów/, których jest na pewno sporo. Boisz się abyś nie stracił potencjalnych klientów na swoje towary. Najlepiej byłoby abyś na forum nie zabierał głosu co do wyższości jednej marki nad drugą, a skupił się tylko na testach i to wiarygodnych. Odniosłem takie wrażenie, że Twoje opinie nigdy nie będą obiektywne dopóki będziesz tym sprzętem handlował, i widział w tym tylko swój interes.

A co do opinii TV Philipsa i innych marek polecam stronę
http://reviews.cnet.co.uk/televisions/0,139102141,1,00.htm
 

Robertus64

New member
Bez reklam
Firma Philips jest liderem technologi telewizyjnej i wyprzedza konkurencję o krok.Mam trzeci telewizor Philipsa i gdybym nie czytał opini pseudotesterów zaoszczędził bym sporo kasy.Jest tylko jedyna rada - iść do sklepu i testować w miarę możliwości samemu.Tylko jest bardzo dziwne że po dostawie Philpsów 5322 po kilku godzinach nie było juz śladu w sklepie , chciałem kupić do pracy taki sam jak mam i niestety czekam na następną dostawę.
 

szpak26051981

New member
witam panowie
musze poprzec wasza alelacje do kikiego mial jakies 2 miesiace temu zrobic test Philips 42PFL9732 -sam go zaproponowal czkalismy,czekalismy ,prosilismy - a testu do dzis nie ma i nie ma juz na co liczyc -czytalem duzo jego wypowiedzi i chwali tylko i wylacznie sprzedawane przez siebie tv -niestety -juz nie bede jemu nie jemu podobnym sprzedawcom wierzyl -duzo jest ich niestety na forach a przecierz philipsy sa naprawde swietne :hmm:
pozdrawiam
 

trops55

Member
szpak26051981 napisał:
witam
musze poprzec wasza alelacje do kikiego mial jakies 2 miesiace temu zrobic test Philips 42PFL9732 -sam go zaproponowal czkalismy,czekalismy ,prosilismy - a testu do dzis nie ma i nie ma juz na co liczyc -czytalem duzo jego wypowiedzi i chwali tylko i wylacznie sprzedawane przez siebie tv -niestety -juz nie bede jemu nie jemu podobnym sprzedawcom wierzyl -duzo jest ich niestety na forach a przecierz philipsy sa naprawde swietne :hmm:
pozdrawiam

To fajnie, że nie jestem odosobniony w swojej opinii. Najgorsze jednak jest

to, że Kiki nie ustosunkowuje się do nasz zarzutów. Milczenie nie rozwiąże

problemu, ale tym bardziej utwierdzi nas forumowiczów o naszej słuszności,

dlatego bądzmy czujni i ufajmy tylko własnym oczom, bo to najlepszy

doradca.
 

devion

New member
Moja rada dla innych poszukuących nowego sprzętu: na opini osób które handlują sprzetem nie można polegać.
Trzeba czytać różne fora szczególnie zagraniczne, tam raczej nie ma już takiej jak u nas interesowności, zresztą tamte fora są raczej niezależne.
Na naszych forach naprawdę wartościowe są opinie UŻYTKOWNIKÓW sprzętu a nie handlowców i ich pseudo testy,no chyba że ktoś w to wierzy.
 

WRC

New member
Dziekuje za zainteresowanie sie moim problemem , jak tylko dostane nowy egzemlarz to dam znać. Mieszkam w grecji i niestety nie jest mozliwoscia u nas w sklepach na sprawdzenie sprzętu co jest na wystawie ,a co dopiero ten który jet kupowany .Kupowałem mój philips po waszych opiniach i nadal jestem zadowolony z wyboru ,trafiłem na felerny model poprostu.W wolnym czasie chodze po sklepach i wpatruje sie w ten model lcd co mój i zauważyłem ,że mają lepszy kąt i odcienie szarego (jak by miały lepsze panele)Po powrocie do mojego sklepu gdzie nabyłem mój lcd-słaby kat widzenia i odchodząc od środka do boku zatracał kolor i wchodził w negatyw.
 

mszkarad

New member
32pfl5322

Ja pytanko do Robertusa- jak sie zachowuje tytulowy tv przy szybkim ruchu w stosunku do innych maren np LG 32lc52/52 (5 ms)


Pozdrawiam
 

WRC

New member
serwis philipsa zamienił mi mój wadliwy na moje zyczenie telewizor na nowy .I niestety znowu 5 zablokowanch zielonych pixli.Dzwonilem do holandii do serwisu i zarządalem wymiany na nowszy model lub zwrot pieniedzy,czekam na odpowiedz.Co do tego modelu 37pf9731 jest dobrym telewizorem szybkim ale z małym katem widzenia.PC po HDMI naprawde odlot pod każym wzgledem porownanie z EIZO .Tak samo dvd lub sygnal naziemny mozna duzo wyciagnac z tego modelu ,obraz ladny i nie rozmazany (tylko maly kat widzenia to dla mnie duza wada no i te pixle )
 

Robertus64

New member
Bez reklam
To zamień na taki jak mój , ma duży kąt widzenia i matrycę bez bad pixli , dodatkowo nie ma różnych bajerów które się i tak wyłącza - 5322 to dobry wybór za tą cenę.
 

WRC

New member
serwis philipsa wymienił mi na nowszy model (37pfl9732)nacieszyłem sie jeden dzień , róznica kolosalna w obrazie w stosunku do 9731 .Kolor czarny to czarny , a nie fioletowy, kąt widzenia szeroki ustawienia kontrastu i jasnosci w granicach 50 ,a nie jak w poprzednim 90-100 .Tak wiec na drugi dzień już nie włączył sie telewizor :hmm: .Poszła jakaś płytka od zasilania .Serwis miał wymienić tą wadliwą żecz na nową. Po tygoniu czekania na tv, serwis powiadomił mnie że wymieni mi na nowy telewizor:confused: :confused: .................Od początku grudnia to już 5 lcd-ów mi wymieniono.
 

rstaszek

New member
A co powiecie na to

Mam model 37PF9731D/10 popsuł mi się po 11 miesiącach (jeszcze na gwarancji), wymieniono mi ekran i przywieziono ... popsuty (połowa ambilight jest wygaszona). Serwis w Krakowie jest fatalny (pseudofirma VTV-Service). Ani razu nie zadzwonili do mnie żeby powiadomić że TV jest naprawiony, dopiero po interwencji w biurze Philipsa w Warszawie przywieżli mi go (3 tygodnie po naprawie!!!). W sumie TV był w serwisie 5 tygodni (z czego naprawę wykonano bardzo szybko, ale naprawiał serwis w Radomiu, natomiast większość czasu TV leżał w VTV-Service, bo nie mieli ochoty go zapakować i przywieźć do mnie!!).
Teraz piszę skargi do Philipsa, bo nie chcę aby znowu mi go zabrali na kolejne 5 tygodni do naprawy.
 

WRC

New member
Takie mamy serwisy w polsce ,lekceważy sie klienta, po drugim oddaniu lcd-ka do serwisu zarządałem wymiany na nowy ! I po dwóch tygodniach dostarczono nowiutki telewizor,orginalnie zapakowany .
 
Do góry