52pfl9632d/10

devion

New member
Właśnie stałem sie posiadaczem tego LCD i chciałbym podzielić się wrażeniami:
-design : na najwyższym poziomie
-łatwość obsługi: intuicyjna(może dlatego że już miałem plazmę)
-czerń : bardzo dobra, czarne naprawdę jest czarne a białe białe i widać przejścia tonalne oraz szczegóły ciemnych ubiorów.
-jakość obrazu SD: dla mnie bomba,chyba najlepsza z wszystkich Tv jakie od dwóch miesięcy oglądałem po sklepach.W moim przypadku kanały odbierane poprzednio z problemami teraz świecą bardzo dobrze.
- jakość HD : niestety na razie brak sprzętu HD

Ogólna uwaga.
Przez cztery lata użytkowałem 42"plazmę Hitachi i często będąc u kogoś i widząc jak gra jego sprzęt miałem potwierdzenie słusznego wyboru.
Pewnie, 50% sukcesu to właściwe ustawienia TV, ale to musi każdy przećwiczyć indywidualnie.
Teraz po zakupie tego LCD muszę przyzwyczajać się do jakości obrazu,filmy nagrane na nagrywarce wyglądają powalająco, chociaż poprzednio na Hitachi nie robiły takiego wrażenia.
Ale do tej wysokiej jakości obrazu trzeba się przyzwyczaić, żona marudzi że widzi za dużo szczegółów.
 

NIUNIAS

New member
Gratuluje ci zakupu.
To chyba pierwszy LCD Philipsa z ekranem 52 cali.Koniecznie zaopatrz sie w jakies zrodlo HD dla niego.
Gdybys mial taka mozliwosc,to wrzuc pare fotek i pokaz nam co potrafi twoj GIGANT.
Pozdrawiam
Robert

_______________________________________

SONY KDS-55A2000, PLAYSTATION 3, PACE DS 810KP, nBOX HDTV, SONY STR-DG 510, JENSEN ACCURA 5.1A
 

devion

New member
NIUNIAS napisał:
Gratuluje ci zakupu.
Koniecznie zaopatrz sie w jakies zrodlo HD dla niego.
Robert
To wiem, problem jak na razie jest z ofertą.
Moim zdaniem żaden polski nadawca nie ma zadawalającej oferty. Albo jeden kanał albo niby platforma HD (nawiasem mówiąc bardzo na nich liczyłem) na której tylko niektóre kanały są nadawane w HD, o dostępności filmów na DVD (BlueRay) wolę nie mówić.
U mnie TV spełnia rolę użytkową, więc wolę poczekać aż coś naprawdę konkretnego się wyklaruje.
 

rado

New member
w końcu jest :)

Nareszcie dostałem długo wyczekiwanego filipka "52 :). Niestety dystrybucja Philipsa jest poniżej krytyki (3 razy przekładana dostawa). Jak tylko znajdę trochę czasu to opiszę wrażenia. Na szybko mogę powiedzieć, że obraz z cyfry+ jest lepszy niż się spodziewałem, chociaż jeszcze nie bawiłem się ustawieniami także może być tylko lepiej. Oglądam z 4 m i jest naprawdę super. Najważniejsze, że Żona akceptuje jakość obrazu ;).
Pozdro
 

devion

New member
rado napisał:
Na szybko mogę powiedzieć, że obraz z cyfry+ jest lepszy niż się spodziewałem, chociaż jeszcze nie bawiłem się ustawieniami także może być tylko lepiej.
Pozdro
No to gratulacje.
Proponuję na początku wyłączyć "HD digital Motion" co prawda w instrukcji napisali , że poprawia też obraz SD, ale po moich próbach muszę stwierdzić że nie ma sensu stosować tej funkcji w obrazie SD do filmów innych niż przyrodnicze i rysynkowe no i w grach. Obraz robi się nienaturalny. Co innego w HD, tam to ma sens.
 

Romanoff

New member
devion,

To już zalezy co kto lubi. Na początku obraz może się wydawać inny, dziwny.
Zaręczam ,że po pewnym czasie nie chce się wracac do ustawienia OFF.

Poza tym , chyba nie powinno być dla Ciebie różnicy czy masz go włączonego przy HD czy SD w przypadku oglądanie filmów.I w jednym i w drugim wypadku(SD/HD) system HD Natural Motion poprawia ten sam defekt - judder.

Wreszcie oczy się nie męczą uciążliwą skokowością obrazu.

Pozdro

Romanoff
 

rado

New member
devion napisał:
No to gratulacje.
Proponuję na początku wyłączyć "HD digital Motion" co prawda w instrukcji napisali , że poprawia też obraz SD, ale po moich próbach muszę stwierdzić że nie ma sensu stosować tej funkcji w obrazie SD do filmów innych niż przyrodnicze i rysynkowe no i w grach. Obraz robi się nienaturalny. Co innego w HD, tam to ma sens.
:) wyłączyłem to dosyć szybko, bo faktycznie trochę to nienaturalnie wygląda ale tak jak
Romanoff napisał:
To już zalezy co kto lubi. Na początku obraz może się wydawać inny, dziwny.
Zaręczam ,że po pewnym czasie nie chce się wracac do ustawienia OFF.

Poza tym , chyba nie powinno być dla Ciebie różnicy czy masz go włączonego przy HD czy SD w przypadku oglądanie filmów.I w jednym i w drugim wypadku(SD/HD) system HD Natural Motion poprawia ten sam defekt - judder.

Wreszcie oczy się nie męczą uciążliwą skokowością obrazu.
IMO kwestia gustu i przyzwyczajenia. Dzisiaj testuję PS3 ;) także nieprzespana nocka przede mną :D
 

Paczek27

New member
Tak sobie pomyślałem, że jak matryca jest od Samsunga (na jakimś forum był link do info o tym), to może ten czas reakcji nie jest 3ms, tylko 8ms? Jak oglądacie sport (tenis, piłka nożna) to widać smużenie? Drugie pytanie do posiadaczy PS3.... Czy występuje efekt lag'u w grach?
 

devion

New member
rosi napisał:
Tutaj jest test jakiegoś niemieckiego magazynu: http://www.areadvd.de/hardware/2007/philips_52pfl9632d_2.shtml Czy ktoś mógłby chociaż przetłumaczyć podsumowanie ?

Przetłumaczyć Ci nie przetłumaczę bo sam dukam po niemiecku, ale to co znalazłeś to naprawdę WIELKA SPRAWA. Chodzi mi o występujący w teście zbiór obrazów testowych firmy Burosch, znalazłem ich stronę TO JEST TO!
http://www.burosch.de/shop/shop_content.php?coID=123&.
Pozwoliłem sobie dodać nowy temat z tym linkiem, może komuś pomoże.
...Już skasowany...
Nie wiem co to komu przeskadzało gdyby inni mieli dostęp do tablic testowych które można sobie ściągnąć na pendriva lub dvd.
A tak co chwila posty typu:
Jaki kontrast?
Jak ustawić HD natural motion?
Czy odtwarza 24p?
A własnie to można sobie poustawiać kożystając z tych plików.
 
Ostatnia edycja:

krzysr

New member
do uzytkownika devon

Devon,

Czy podłączasz do tego TV ampiltuner, a do amplitunera dvd czy dvd podpinasz HDMI bezpośrednio do tego LCDka?
Jesli podpinasz amplituner przez HDMI to powiedz proszę co trzeba ustawić w TV zeby wyswietlał obraz z DVD?
Mam problem, mój Philips nie wyswietla obrazu z DVD podpiętego do amplitunera przez HDMI.
 

trapezik

New member
aktualizacja

trops55 napisał:
Na stronie Philipsa są dwa nowe oprogramowania, które mam wybrać



1. Open Source File - Software
angielski, Plik ZIP (82.02 MB) Version: 000.064.014.015

2. Aktualizacja oprogramowania sprzętowego — Oprogramowanie
ngielski, Plik ZIP (24.65 MB) Version: 000.064.014.015


Ściągnij plik z pozycji 2, ten który ma 24,65 MB.

Przy aktualizacji softu najprościej jest jednak skorzystać z funkcji asystenta telewizora. W menu swojego TV wybierasz asystenta aktualizacji, wkładasz Pendrive, telewizor zapisuje plik. Następnie wpinasz Pendrive do komputera, klikasz na plik, który zapisał TV i za chwilę łączysz się z witryną, na której znajduje się aktualny soft do Twojego modelu. Pobierasz plik i wgrywasz do TV.
Nie musisz szukać na stronie Philipsa, bo wszystko przebiega automatycznie. Poza tym nie musisz ciągle śledzić, czy jest nowy soft. Wystarczy co jakiś czas załadować ten sam plik, który wgra ci TV i jeśli jest nowy soft, to pojawi się odpowiednia strona, jeśłi nie, otrzymasz odpowiedni komunikat.


Tak na marginesie,
osobiscie mam dwa TV tego modelu: 32" i 42", ciekawi mnie, jaki sygnał wykorzystujesz do odbioru, analogowy z kablówki, czy z jakiejś platformy cyfrowej. Sam zastanawiam sie nad wejściem w TV-SAT. Obecnie korzystam z UPC, ale myślałem o Cyfrze. Jednak z opinii na róznych forach wynika, że jakość Cyfry czy Polsatu wcale nie jest najlepsza, niestety mało transponderów, mnóstwo upchanych programów, a co za tym idzie duża kompresja. Podobno programy SD wyglądają kiepsko, niejednokrotnie gorzej niż na kablówce, np. HBO czy AXN. Szczególnie na dużym TV widać wszelkie mankamenty. Ty masz 52", więc ciekaw jestem z jakiego sygnału korzystasz.
 

trops55

Member
trapezik napisał:
Ściągnij plik z pozycji 2, ten który ma 24,65 MB.

Przy aktualizacji softu najprościej jest jednak skorzystać z funkcji asystenta telewizora. W menu swojego TV wybierasz asystenta aktualizacji, wkładasz Pendrive, telewizor zapisuje plik. Następnie wpinasz Pendrive do komputera, klikasz na plik, który zapisał TV i za chwilę łączysz się z witryną, na której znajduje się aktualny soft do Twojego modelu. Pobierasz plik i wgrywasz do TV.
Nie musisz szukać na stronie Philipsa, bo wszystko przebiega automatycznie. Poza tym nie musisz ciągle śledzić, czy jest nowy soft. Wystarczy co jakiś czas załadować ten sam plik, który wgra ci TV i jeśli jest nowy soft, to pojawi się odpowiednia strona, jeśłi nie, otrzymasz odpowiedni komunikat.


Tak na marginesie,
osobiscie mam dwa TV tego modelu: 32" i 42", ciekawi mnie, jaki sygnał wykorzystujesz do odbioru, analogowy z kablówki, czy z jakiejś platformy cyfrowej. Sam zastanawiam sie nad wejściem w TV-SAT. Obecnie korzystam z UPC, ale myślałem o Cyfrze. Jednak z opinii na róznych forach wynika, że jakość Cyfry czy Polsatu wcale nie jest najlepsza, niestety mało transponderów, mnóstwo upchanych programów, a co za tym idzie duża kompresja. Podobno programy SD wyglądają kiepsko, niejednokrotnie gorzej niż na kablówce, np. HBO czy AXN. Szczególnie na dużym TV widać wszelkie mankamenty. Ty masz 52", więc ciekaw jestem z jakiego sygnału korzystasz.

Dzięki.

Mam UPC (Warszawa) oraz n . Generalnie programy SD wyglądają podobnie. Może minimalnie lepiej na UPC, odrobinę większy kontrast i ostrość
 

neo_plonsk

New member
Panowie a za pomoca pendriva mozna podac do tego tv jakis Film ?? Czy tylko zdjecia i mp3? Co do podsumowania niemieckiego testu to bedzie (mniej wiecej ) tak:
PLUSY
Wysoki kontrast
-znakomita jakosc obrazu przy odgrywaniu z HD
-starannie przystosowanie sygnalu z SD do wielkich rozdzielczosci (czy jakos tak :) )
-bardzo subtelne odtwarzanie w odcieniach i przejsciach kolorow
-dobra wydasjnosc dzwieku
barczo szczegolowe ( lub obszerne) wyposazenie i zlacza
- bardzo niska cena rynkowa:)
MINUSY
tego nie rozumiem: Lekkie szumy ekranu (w doslownym tlumaczeniu)
- czasami lekkie mazniecia przy ruchach ( tez tlumacze slowo w slowo, chyba chodzi o smuzenie) :)
To by bylo tyle , Sorki za niedokladne tlumaczenie , ktore spowodowane jest niedoskonala znajomoscia jezyka i branzy RTV
 

trops55

Member
A czy ktoś z Was odbiera na tym telewizorze naziemną cyfrową telewizję-chodzi mi głównie o Warszawę i odbiór z Pałacu Kultury
Wg instrukcji powinienem mieć w menu>instalacja kanałów>tryb cyfrowy: odbiór testowy...a jednak tego nie ma...

I jeszcze jedno-czy ten Philips odtworzy obraz zakodowany w MPEG-4 (transmisje MŚ piłka nożna) ?
 
Do góry