7762d i laptop/pc

hoborg

New member
Witam,

Model 7762d nie posiada wejscia vga lub dvi, a co za tym idzie, trzeba radzic sobie inaczej.
Problem w tym, ze laptop posiada jedynie wyjscie vga. Testowo podlaczylem go do wyzej wymienionego LCD za pomoca kabla svideo, ale docelowo mysle o wykorzystaniu zlacz component.
Mam w zwiazku z tym prosbe o rozwianie kilku watpliwosci.

Na kablu svideo LCD "nie dostraja sie" do zadanej rozdzielczosci. Gdy ustawie 800x600 czy 1024x768 nie widac poprawy. Wyglada to tak, jakby dla wiekszych rozdzielczosci powiekszal sie "pulpit" ale na lcd jest wyswietlany jedynie pewien kadr, posiadajacy staly rozmiar (wyjechanie myszka poza ten obszar powoduje przesuniecie kadru).

Czy jak podlacze laptopa do LCD za pomoca przejsciowki d-sub -> 3xrca (component) to LCD bedzie reagowal na zmiane rozdzielczosci ekranu?

A moze wina lezy w konfiguracji komputera, a dokladniej rzecz ujmujac karty graficznej?

Dziekuje za wszystkie wskazowki.
 

hoborg

New member
Może to się komuś przyda, więc opiszę swoje spostrzeżenia. Wiem, że problemy z podłączaniem pc -> lcd były już wielokrotnie opisywane, ale każdy przypadek zdaje się być inny.

Wychodzi na to, że laptop po s-video nie potrafi ustawić rozdzielczości > 1024x768.
Niestety opcja vga->component nie jest 100% wyjściem, ponieważ nigdzie nie mogę znaleźć informacji, czy laptop potrafi generować sygnał YUV zamiast RGB. W tej chwili pozostaje mi sprawdzenie połączenia RGB->Scart (jedna złącze napewno obsługuje RGB).

Gdyby to był stacjonarny komputer, to napewno lepiej byłoby dokupić kartę z DVI lub HDMI.

Jeśli ten wątek jest zbędny to proszę admina o zamknięcie.

Pozdrawiam
 
Do góry