Philips 32PFL7762D

award

New member
Witam !
Zamierzam kupić telewizor 32" do kwoty 3000 zł i prawie już wybrałem Philipsa 32PFL7762D ale mam pewne wątpliwośći ponieważ nie moge znaleźć zadnych wiekszych informacji oprócz tych zawartych w broszurce od Philipsa.
Czy jakiś użytkownik tego forum posiada taki telewizor ?
A może ktoś ma lepszą propozycje do 3000 zł zamiast tego Philipsa?
Warunek LCDek musi mieć PIP oraz ładnie wyglądać.
Sygnał bedzie z cyfry+ oraz sporadzycznie bedzie służył jako monitor :cool:

Pozdrawiam
 

jomes7

New member
Jestem posiadaczem tego TV od 2 m-cy. Specyfikację techniczną możesz znaleźć na stronie Philipsa, jednak wiem o chodzi ......;)
Chodziłem po sklepach porównywałem przeróżne modele do 4000 zł.
Philips 32pfl7832D, 32Pfl7762D, no i .....7662D,
Sony ...
Panasonic wraz z rekomendowanym wielokrotnie TX-32LX70P .
WYBRAŁEM 7762D ponieważ posiada wiele ciekawych funkcji będących w wyższych modelach np.
Funkcje poprawy obrazu Pixel Plus 2 HD , Digital Natural Motion , Płynna poprawa luminacji , Poprawa krawędzi w syg. chrominancji , Dynamiczna poprawa kontrastu , Tryb filmowy 3/2 ? 2/2 pull down , Filtr grzebieniowy 3D , funkcja Active Control , Funkcje poprawy koloru , Cyfrowa redukcja szumów (DNR)

N a funkcjach zaznaczonych najbardziej mi zależało (kwestia gustu).
Tv doskonale radzi sobie z sygn. ze zwykłej anteny.
Ja uzywam tunera cyfrowego. Obraz kryształowy porównywalny z jakością obrazu dobrego crt.
Miałem sposobność aby porównać go w sklepie z 7862D podłączonego do nboxa, kablówki różnic w obrazie nie dostrzegłem.
Ładny design , wyposażony w koplet potrzebnych gniazd między innymi hdmi , proste menu jedynie pilot to porażka - jest .....taki sobie, ale co tam oszczędności gdześ zawsze muszą być.;)
Kupiłem ten TV za 3299 zł. za 3000 tylko brać -GORACO POLECAM ;)
 

award

New member
Dziekuje za odpowiedzi:)
Mam jeszcze jedno pytanko jak w tym philipsie sprawuja sie glosniki ?

Aha a propo tego pilota ;) mam nadzieje ,ze pilot od tunera z cyferki nawiasem mowiac tez philips bedzie mogl zastapic tego standardowego :cool:

Pozdrawiam
 

redfive

Klub HDTV.com.pl
VIP
Mam przewód Dsub15-3RCA (component). Na ekranie mam: brak wsparcia dla Video.
Nie wiem jaka jest tego przyczyna. Jaką rozdzielczość muszę ustawić? Czy są jakieś parametry w menu które muszę ustawić?
 

pazio

New member
Podłącze się do tematu...
Kupiłem jakiś czas tem model tv 7762D podłączony mam do niego cyfrowy pols.t tylko że nadawany jest z Fergusona 7600 uci...
połączony jest componentem...
jakość jest niezadawalajaca, obraz rozmazuje się tak jakby tv niewyrabiał...
czy tak to juz musi zostać czy coś jest nie tak....

są programy które ogólnie podobają się..
jakość sygnału to średnio 80%

nie podłanczałem dvd ponieważ jeszcze nie zakupiłem...
 

dondyego

New member
jomes7 napisał:
Jestem posiadaczem tego TV od 2 m-cy. Specyfikację techniczną możesz znaleźć na stronie Philipsa ...."


Witam !
Przymierzam się do kupna tego cacka ale mam pewną wątpliwość...w specyfikacji nie znalazłem wzmianki żeby to cudo obsługiwało technologię 100 Hz...:(:confused:
Mam teraz naprawde dobry odbiornik 100Hz CRT Loewe i nie wiem czy jest sens "przesiadać" się na tego Philipsa już teraz...
Poza tym trudna w sklepie ocenic wszystkie jedo wady i zalety - np. takie smużenie....:hmm:
Jak to wyglada w tym przypadku ?

Będę wdzieczny za info.

Pozdrawiam
Maciek
 

midget

New member
Połączenie z TV/DVD

Przede wszystkim witam, bo jestam świeżak. zarówno tutaj, jak i w związkach z LCD. Właśnie kupiłem Philipsa 32PFL7762 i jestem wkurzony, bo w sklepie wyglądało to lepiej. Sygnał z anteny zbiorczej w bloku- kanały bardzo różnej jakości, ale żaden nie zwala z nóg. Mam Cyfrowy polsat, ale mój "cyfrowy" dekoder nie ma wyjścia HDMI, więc musiałem użyć zwykłego euro. Tak samo podłączyłem DVD. Efekt- nie napiszę, bo musiałbym nakląć.
W zwiącku z tym, proszę o pomoc osoby, które znają się na rzeczy, bo do tej pory, na moje pytania w skleppie usłyszałem, że "pan się dopiero szkoli" albo jakieś inne pierdoły bez ładu i składu.
Czy zmiana kabla euro na inny(ponoć są jakieś specjalne, grube z końcówkami pokrytymi czymś tam) kosztujący prawie 100, coś da? Ewentualnie czy kabel komponent poprawi ten obraz? Ale znowu w Media usłysząłem ,że komponent da tylko obraz, a dźwięk muszę puścić osobnymi kablami. No i już wcale nic nie wiem... :-( Puszczę browca nawet kurierem, jeśłi mi ktoś pomoże, bo czuję, ż wywaliłem siano a efektu nie ma... :-( Wiem, że 2500 to dziś nie jest duzo, jak na LCD, ale dla mnie to wciąż sporo, jak na TV.
Dzięki.
 

Robertus64

New member
Bez reklam
Na początek to powiem Ci że ten telewizorek który zakupiłeś ma jeden z lepszych obrazów nawet porównując do nieco wyższej klasy cenowej , naprawdę ładnie gra tylko musisz odpowiednio go połączyć , z kablówki nigdy obraz cię nie zwali z nóg bo to jest TV cyfrowy HD i kablówka analogowa jaka by nie była to jak pięść do nosa.To samo odnośnie euro , nigdy nie uzyskasz max obrazka z tego tv łącząc poprzez euro.Jeżeli chcesz mieć pewność to połącz na początek DVD minimum po komponencie z tv , pobaw się ustawieniami na dobrej kopi filmu.Platformy cyfrowe nadają na ogół w sposób mało zadawalający , ja mam Polsat C i niektóre kanały podają gorzej od kablówki.Najlepiej kup na początek DVD z wyjściem HDMI i tak połącz , decydując się na tv cyfrowy musisz zadbać o poszczególne elementy począwszy od DVD i kablach HDMI a na tunerze sat z wyjściem HDMI , bo tak nigdy nie wyciągniesz z tego TV dobrego obrazu.
 
Do góry