32pf9541

doggydogg

New member
Witam!

Zakupilem wlasnie, moze nie najnowszy ale dosc wysoko oceniany model 32PF9541, wgrany jest w nim soft 0.48.30.0, teraz na stronach Philipsa znalazlem soft 000096000000, czy ktos z was wie moze jakie zmiany niesie ze soba ten nowy soft ??
Kombinuje z ustawieniami juz od tygodnia, ale nie moge dojsc do ladu, wieczorem jak jest ciemno obraz zarowno z kabla jak i z satelity jest ok, natomiast w ciagu dnia jest lekko przymglony. Czy ktos kto ma taki model TV moze mi podac swoje ustawienia ??

Dzieki i pozdrawiam.
Piotrek
 

ro-mek

New member
Witam!

Software history
Main modifications
BX31E_89.0
• improved picture stability
• improvement audio behaviour when using HDMI with STB-box
BX31E_88.0
• improvement in picture while watching certain channels in France
• improvement for “Canal +” decoder in France
• improvement for sound interruptions when using STB-box with
1080 via HDMI
BX31E_0.81.4.0
• easier selection of favourite channel lists (preferred TV channels &
radio stations). Please download the user manual for more
information on how to use.
• the 4 favourite lists have fixed names
• a Time zone feature in TV menu installation is added (for Spain
country only)
• the monitor out function from EXT1 and EXT2 is adapted to
facilitate recordings from the DVB TV tuner on EXT1 and EXT2
• “Exit” item in TVmenu is removed.The menu can now also be
removed with the local menu key on the TV

Specem od angielskiego nie jestem więc nie będę tłumaczył,są to softy od wersji BX31E_0.48.30.0 więc zalecam wgranie co najmniej 89,soft 93 dotyczył Grecji a 96 to temat tabu bo oprócz programistów Philipsa chyba nikt tego nie wie.Miałem wgrany soft 96 ale wróciłem do 89,może to tylko wrażenie ale wydaje mi się że na nowszym jest troszkę gorszy obraz,który zresztą i tak jest super.

Co do ustawień:
Kontrast - 90
Jasność - 46
Kolor - 60
Nasycenie - 0
Ostrość - 3 - z anteny naziemnej
Odcień - Normalny
Pixel Plus - Załączony
Digital Nat.Motion - Minimum
Dynamiczny kontrast - Średni
DNR - Minimum
Zmniejszenie usterek MPEG - Załączony
Wzmocnienie kolorów - Średni
Active Control - Załączony
Czujnik światła - Załączony

Telewizor stoi przy oknie od strony południowej więc czujnik światła załączony,w słoneczny dzień może troszkę kolory mocniejsze ale tragedii nie ma,za to zero ciągłych ustawień.

Pozdrawiam!
 

doggydogg

New member
Masz moze gdzies ten soft 89 ?? Wgralem najnowszy 100, ale to juz tragedia, z cyfry wkolo postaci mam duszki
 
Ostatnia edycja:

ro-mek

New member
Jest jeszcze nowszy soft,nawet z historią zmian.Mogę wrzucić gdzieś na upload ten soft 89 ale te duszki w nim też sie pojawiają.Nie wiem od czego to zależy ale te duszki nie pojawiają się na wszystkich filmach,natomiast w programach studyjnych wogóle tego efektu nie widać,obraz żyleta.Jedynym chyba sposobem na złagodzenie ( nie wyeliminowanie ) tego efektu jest ustawienie funkcji DNR na Wyłączony,z tym że po każdorazowym uruchomieniu odbiornika trzeba tą funkcję wyłączać.
 
Do góry