Philips 42PFL5322/10 pierwsze wrażenia.

reds66

New member
Witam wszystkich.
Jakoś bardzo mało jest tu opini o tym telewizorze .Osobiście nabyłem ten telewizor biorąc pod uwagę fakt że będę oglądał dużo z kablówki . Tu muszę stwierdzić że obraz zdecydowanie bardziej mi się podoba niż to co oferuje np. Samsung 40R82 .
Wiadomo że jakość sygnału jest istotna a różnie z tym bywa , ale obiektywnie obraz z takiego sygnału jest moim zdaniem dobry.
Obraz z dvd jest bardzo dobry , czym lepszy materiał tym lepiej . Oczywiście polecam component , ale miałem wpięty euro ( 250zł ) i też było dobrze.
A teraz kilka wrażeń co do tego telewizora .
Ze względu na główne przeznaczenie tego telewizora do telewizji z kabla , jest on a nie plazma . Wypalone loga itp. , krew by mnie zalała dlatego lcd.
Czerni nie uzyskamy jak w plazmie , raczej trzeba oglądać na wprost , na niektórych materiałach jestem nawet zaskoczony ale ogólnie byłem świadom tego przy wyborze lcd.
Nie wiem czy to jest jakaś przypadłość akurat tego egzemplarza czy ta seria tak po prostu ma , ale przy całym ciemnym ekranie , w szczególności w ciemnym pokoju , widać podświetlenie matrycy w prawym górnym i lewym dolnym rogu , jakby jaśniesze obłoki o ile tak to można nazwać.
Myślę że dżwięk jest raczej słabiutki z wbudowanych głośników , korzystam z K.D. więc jakoś to przeżyję.
Co do płynności ruchu , to zauważam w pewnych momentach niedoskonałości , ale może jestem wyczulony , zresztą nie spotkałem się jeszcze z lcd gdzie tego bym nie zauważył , nawet te full hd do 20.000zł .
Może ktoś ma dokładni taki sm model i napisze o swoich wrażeniach ?
Pozdrawiam .
 

dodomir

New member
Twój opis jak najbardziej potwierdził moje wątpliwości , gdyz sam zastanawiałem się nad wyborem pomiędzy Samsung LE40R82B i Twoim Philipsem 42PFL5322. W "Nie dla idiotów" obejrzałem je dokładnie i wybrałem LE40R82B właśnie z powodu nierównomiernego podświetlenia matrycy w Philipsie. Oczywiście kupiłem w sklepie internetowym oszczędzając 1500zł. Myślałem że to tylko moje przywidzenie, gdyż w sklepie mogłem się pomylić w ocenie (różnice w oświetleniu itp.). Teraz jestem szczęśliwym posiadaczem LE40R82B i wieczorem mam pełną satysfakcję przy oglądanie równomiernej "czerni" na ekranie.
 

jacek_1.8t

New member
Witam , od 2 dni posiadam ten telewizor .
Mam tylko jedno zastrzeżenie do niego mianowicie fatalna reakcja w programach HD. Tam gdzie jest dynamiczna akcja i szybki ruch obrazu.
TV się nie wyrabia , obraz składa sie z ogromnych kwadratów.
Czy potwierdzacie takie objawy , czy może po prostu moja sztuka jest uszkodzona? Jest tak na HDMI oraz na kompozycie , kable dobrej jakości w obu przypadkach ....
Przy obrazie statycznym , obraz jest krystalicznie czysty i bez żadnych niedoróbek.[FONT=&quot][/FONT]


Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

reds66

New member
42pfl5322/10

Witam ponownie.

Mam prośbę , czy mogli by napisać właściciele tej serii (5322) czy w czasie oglądania w ciemnym pomieszczeniu zauważają podświetlenie matrycy i w jakim stopniu ?
Oczywiście niech napiszą też właściciele innych lcd czy podświetlenie matrycy przy oglądaniu w ciemnym pomieszczeniu jest bardzo widoczne ?

Pozdrawiam.
 

jacek_1.8t

New member
reds66 napisał:
Witam ponownie.

Mam prośbę , czy mogli by napisać właściciele tej serii (5322) czy w czasie oglądania w ciemnym pomieszczeniu zauważają podświetlenie matrycy i w jakim stopniu ?
Oczywiście niech napiszą też właściciele innych lcd czy podświetlenie matrycy przy oglądaniu w ciemnym pomieszczeniu jest bardzo widoczne ?

Pozdrawiam.

Nie mam żadnych zastrzeżeń do backlightu 5322 , jest równomierny . Na czarnym tle jest taki sam w każdym obszarze ekranu.
Ogólnie wybrałem ten TV pod jednym względem, mianowicie wyświetlanie koloru czerwonego i zielonego pod różnymi kontami. W tym przedziale cenowym jako jedyny trzyma barwy nawet jeśli się stoi mocno z boku. Omawiany w tym wątku Samsung oraz np. LG z boku kolor robił sie różowy, co jak dla mnie je zdyskwalifikowało.

Kłopoty o których pisałem prędzej co do programów w HD okazały sie winą C+ , na dekoderze N-ki jest wszystko idealnie.

Pozdrawiam
 

jurasek76

New member
53322

dzis kupiony obraz na DVD przez Component P-SCAN bez zastrzeżeń
Kablówka cóż pozostawia wiele do zyczenia ale jeśli byly tutaj problemy z sygnałem przy odbiornikach kineskopowych to co wymagac od LCD czerń dla mnie jest czernią zakup był podyktowany wrażeniami w slepie kilka modeli LG Samsung Grundik sygnał ze zbiorczej i z DVD. Co do ogladania to minimum 3m i dużo zalezy od ustawień obrazu
 

arbi

New member
jezeli chodzi o rownomiernosc podswietlenia patrycy to tez mam lekkie zastrzezenia, ale ja mam to w lewym gornym i prawym dolnym.... a w calkowicie ciemnym pomieszczeniu to w zasadzie wszystkie rogi sa ciut mocniej podswietlaone przez "obloczki".... nie wiem od czego to zalezy.... pewnie jak sie trafi... ale z tego powodu chyba nie bede korzystal z "niezgodnosci towaru z umowa"... w zasadzie wszyscy co ogladaja mowia, ze to widza te obloczki, ale wcale ich to nie razi, a potem juz nawet tego nie zauwazaja... ja jestem pedant :) za kazdym ciemniejszym obszarem ich wypatruje.... ale moze mi przejdzie :)

pozdro
Lukasz
 

lukasz_2007

New member
Pierwszy post więc witam wszystkich.

Wczoraj kupiłem ten telewizor, ogólnie jestem zadowolony.
Pierwszy problem, to własnie podświetlanie w rogach ekranu, z tego co tu czytałem to kazdy ma tą wade, mi nie przeszkadza.
Druga sprawa, to na słabym sygnale z kablówki sam się ściemnia i rozjaśnia, tak że łatwo to zauważyć, ale dzieje się tak tylko na słabym sygnale.

Trzecia rzecz, która chyba zakończy się reklamacją .

Telewizor można zgłośnić tylko do 33-35 na skali, powyzej wyłącza dzwięk i jakby rwie , tak to można określić.
Może spotkał sięk toś z takim czyms w tym modelu?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
nie wymagajcie za dużo , tylko tyle ile daliście kasy za ten model.
Ja i tak wybrałbym albo nową Toshibę CV 500P , albo JVC - mają więcej zalet niż Philips. Ale najważniejsze że jesteście extra zadowoleni.
 

parafka

New member
Ja mam 32pfl5322/10 i potwierdzam, że są lekkie prześwietlenia
na rogach. Szczególnie widać to w nocy jak się przełącza kanały
i wtedy jest ciemny ekran.
Nie uważam tego za bardzo dokuczliwe ale za mankament usprawiedliwiony ceną 2300.
Głośniki natomiast to tragedia.
 

macklife

New member
Handlowałem sprzętem 2 lata

Witam. Sprzedawałem elektronikę przez około 2 lata. MIałem okazję obejrzeć dziesiątki tv LCD i PLAZM..., kupiłem Philipsa 32PFL5322. Dlaczego? Można być mniej lub bardziej zadowolonym z tego televizora, ale chyba nikt nie napisze, że w tej kategorii cenowej są lepsze. Porównywalna w tej klasie cenowej jest jeszcze Toshiba. Czemu nie LG? Ponieważ po spojrzeniu pod pewnym katem kolor matrycy zamienia się w fiolet. Czemu nie Panasonic? Bo kontrast modeli 7p lub 70p Jest żałosny? Czemu nie Samsung? Choćoferują jeden z najlepszych obrazów, ale ten koszmarny dzwięk słabiutkich głośników. Dlaczego nie Sony? Mimo chyba jednych z największych cen na rynku nie oszałamiają obrazem. Byćmoże JVC ale to przecież Matshusita electric czyłi właściwie Panasonic tyle że odrobinę słabszy.
Najlepszym sposobem na kupno jest obejrzenie kilkunastu telewizorów jednocześnie na półkach sklepowych oraz odrobiny informacji. Dlaczego Philips? Niezły obraz, choć są lepsze. B.dobry dzwięk, dobra jakość wykonania i przede wszystkim ta cena. Prześledzcie ceny innych a zobaczycie że ten tv owszem staniał ale inne straciły więcej. Ojciec kupił go 9 miesięcy temu za 2570, ja tydzień temu za 2300. Dlaczego Philips? bo w tym przedziale cenowym to najlepszy telewizor!!! A co do gwarancji 12 miesięcznej, to istnieje prawo tz. ustawa unii europejskiej o 24 miesięczej gwarancji. Zdarzały się naprawy np. Canona po 12 miesiącach. Jeśli ktoś chce reklamować sprzet po roku powinien napisać; że reklamuje sprzęt nie z tytułu gwarancji producenta a z tytułu stawy. Sklep ma to obowiązek przyjąć. Nie bójcie się tego. Miłego oglądania.
 
Ostatnia edycja:

macklife

New member
Handlowałem sprzętem 2 lata

Witam. Sprzedawałem elektronikę przez około 2 lata. MIałem okazję obejrzeć dziesiątki tv LCD i PLAZM..., kupiłem Philipsa 32PFL5322. Dlaczego? Można być mniej lub bardziej zadowolonym z tego televizora, ale chyba nikt nie napisze, że w tej kategorii cenowej są lepsze. Porównywalna w tej klasie cenowej jest jeszcze Toshiba. Czemu nie LG? Ponieważ po spojrzeniu pod pewnym katem kolor matrycy zamienia się w fiolet. Czemu nie Panasonic? Bo kontrast modeli 7p lub 70p Jest żałosny? Czemu nie Samsung? Choćoferują jeden z najlepszych obrazów, ale ten koszmarny dzwięk słabiutkich głośników. Dlaczego nie Sony? Mimo chyba jednych z największych cen na rynku nie oszałamiają obrazem. Byćmoże JVC ale to przecież Matshusita electric czyłi właściwie Panasonic tyle że odrobinę słabszy.
Najlepszym sposobem na kupno jest obejrzenie kilkunastu telewizorów jednocześnie na półkach sklepowych oraz odrobiny informacji. Dlaczego Philips? Niezły obraz, choć są lepsze. B.dobry dzwięk, dobra jakość wykonania i przedewszystkim ta cena. Prześledzcie ceny innych a zobaczycie że ten tv co staniał to inne straciły więcej. Ojciec kupił go 9 miesięcy temu za 2570, ja tydzień temu za 2300. Dlaczego Philips? bo w tym przedziale cenowym to najlepszy telewizor!!! A co do gwarancji 12 miesięcznej, to istnieje prawo tz. ustawa unii europejskiej o 24 miesięczej gwarancji. Zdarzeły się naprawy np. Canona po 12 miesiącach. Jeśli ktoś chce reklamować sprzet po roku powinien napisać; że reklamuje sprzęt nie z tytułu gwarancji producenta a z tytułu stawy. Sklep ma to obowiązek przyjąć. Nie bójcie się. Miłego oglądania.
 
Ostatnia edycja:

stdanielo

New member
macklife napisał:
Czemu nie Panasonic? Bo kontrast modeli 7p lub 70p Jest żałosny?
Mimo, że jestem fanem Philipsa, to akurat w tym przediale cenowym wziąłbym panasa, kąty nie do pobicia, a obraz jaki generuje nawet 7P wymiata wszystkie lcd'ki do 3000
 

macklife

New member
Wciąż Philips

Wiem, że ciężką sprawą jest kupić tel. b.dobry szczególnie że w wielu sklepach na półkach stoi ich zaledwie kilka. Handlując sprzętem wiem że np. promocyjny tv o czym nie wiecie ma podniesiony na maxa kontrast ostrość kolor itp. a markowy zaniżony - nie pytajcie który częściej wybierali aż do zakończenia promocji. Nie jestem alfą i omegą poza tym z miesiąca na miesiąc coś się zmienia, jakość; cena, pojawiają się nowe modele tv. Nadal sądzę patrząc własnym wzrokiem, że dobrze zrobiłem kupując Philipsa PFL 32 5322. A co do Panasonica to ze mną jest odwrotnie, zawsze decydowałem się na niego przy wyborze sprzętu, to jeden z niewielu producentów który emituje najlepszy w kategorii (bez transformatorów) dzwięk zarówno kina domowego jak i mini wież itp. w połączenie z dobrym napędem, który czyta no może wszystko (nie wiem nie próbowałem) - ale nie ma z nim żadnych problemów. Niestety po podłączeniu obu tv Philipsa 5322 oraz Panasonica 7P wybrałem Holendra a nie Japończyka. Muzyce zawsze będę wierny Panasonic`owi lub też Technic`owi.
 

macklife

New member
Wciąż Philips

Wiem, że ciężką sprawą jest kupić tel. b.dobry szczególnie że w wielu sklepach na półkach stoi ich zaledwie kilka. Handlując sprzętem wiem że np. promocyjny tv o czym nie wiecie ma podniesiony na maxa kontrast ostrość kolor itp. a markowy zaniżony - nie pytajcie który częściej wybierali aż do zakończenia promocji. Nie jestem alfą i omegą poza tym z miesiąca na miesiąc coś się zmienia, jakość; cena, pojawiają się nowe modele tv. Nadal sądzę patrząc własnym wzrokiem, że dobrze zrobiłem kupując Philipsa PFL 32 5322. A co do Panasonica to ze mną jest odwrotnie, zawsze decydowałem się na niego przy wyborze sprzętu, to jeden z niewielu producentów który emituje najlepszy w kategorii (bez transformatorów) dzwięk zarówno kina domowego jak i mini wież itp. w połączenie z dobrym napędem, który czyta no może wszystko (nie wiem nie próbowałem) - ale nie ma z nim żadnych problemów. Niestety po podłączeniu obu tv Philipsa 5322 oraz Panasonica 7P wybrałem Holendra a nie Japończyka. Muzyce zawsze będę wierny Panasonic`owi lub też Technic`owi.
 

ravw

New member
Witam
Ja zakupilem ten tv philips'a 42PFL5322/10 wczoraj w "nie dla idiotow" za cene 1999 zl
Mam tv sharpa jakas 32' LCD i jesli chodzi o odbior tv kablowki ten LCD Philipsa niema sobie rownych. Ostrosc jak w TV kineskopowym, nie zaluje nawet zlotowki wydanej na niego, natomist zaluje kazdego grosza wydanego na tego super fajnego wg opini wszystkich sharpa, jakos obrazu produkowanego przez tego sharpa oceniam na 1
Philips jest po prostu nie do pobicia na sygnale z kablowki, innej tv nie zamierzam miec wiec tyo byl najlepszy wybor jakiego dokonalem.
 
Do góry