Philips 32 PFL 7862 - opinie

kret020573

New member
witam,
bardzo proszę o opinię wszystkicz szczęśliwych posiadaczy TV Philips 32 PFL 7862 lub Philips 32 PFL 7862D.
Już prawie się zdecydowałem na Panasonic-a TX-32LX70P a tu proszę może lepiej Philips-a.
Będę bardzo wdzięczny za testy i opinie dotyczące tego modelu.
 

michajlowski

New member
Kupiłem w czwartek 32PFL7862d/10, jestem w szoku jak odbiera sygnal ze zwykłej anteny dachowej, lepiej niż reszta crt które mam. Obraz jest nawet lepszy niż w soniaku 14".
wygląd super na około matrycy szklana ramka podstawka też szklana i w dodatku obrotowa. Jestem bardzo zadowolony, a szukałem dosyć długo.
Zastanawiałem się też nad 9632 ale był sporo droższy chyba dlatego, że miał Ambilight, ale mnie nie jest to potrzebne bo oglądam prawie zawsze przy zapalonym świetle. Szukałem więc czegoś o podobnych parametrach, szczególnie zalezało mi na 100Hz matrycy, i znalazłem.
 
Ostatnia edycja:

seboy

New member
czy mógłbyś napisać coś więcej na temat tego lcd?? jak działa 100 hz, jaka czerń, kolory, czy podłączałeś go do pc, porównywałeś go z innymi markami lcd?? jakie ma formatowanie??
 

michajlowski

New member
Moim zdaniem 100HZ dzieła dobrze, niestety nie miałem możliwości porównania akurat tego modelu z innymi 100 "hercówkami", ale oczy się nie męcza przy szybki obrazach. Wydaje mi się że szybko poruszające się obrazy przepływają płynnie przez ekran.

jeżeli chodzi o formatowanie to mam ustawione automatyczne i też jest OK, nie obcina obrazu nawet jeśli w trakcie programu wyskoczą od dołu jakieś litery to oraz robi się panoramiczny tylko od dołu.

Ale dla mnie największym zaskoczeniem był obraz ze zykłej anteny dachowej po prostu rewelacja nie wiem który system to robi, ale chyba pixel plus 2.
Acha czarny kolor jest czarny.

No i ta ramka szkalna wokół ekranu, mozna wycierać czym sie chce i nie porysujesz.

Brałem pod uwagę jeszcze inne marki tzn. wogóle nie brałem pod uwagę Philipsa tylko Sharp rd2e, JVC już nie pamiętam jaki i chyba Panasonic ale fakt jest taki że na tym forum chyba się faworyzuje te marki.

Jeśli macie jakieś jeszcze konkretne pytania, chetnie odpowiem.

Ja nie chce innego TV.

Kurde chyba przeginam z tym wychwalaniem. zaraz zaczniecie pisać że jestem z Phila.
 

werysoft

New member
Dzięki za szybką odpowiedź. Czy oprócz anteny dachowej podłączone masz coś jeszcze? Szczególnie interesuje mnie n-box. Jak oceniasz dźwięk?
 

michajlowski

New member
nic innego nie podłączałem satki nie mam bo mieszkam w lesie i mi drzewa zasłaniają:(
zastanawiam sie nad Videostradą, moze ktoś doradzieć czy to fajnie chodzi.
Jeśli chodzi o dżwięk to nie mam porównania ale mnie się podoba ma basy i czysto gra.
 
Ostatnia edycja:

seboy

New member
A masz możliwość podłączenia go do pc?? Z instukcji w necie wyczytałem że obsługuje rozdzielczość 1920x1080p po podłączeniu do komputera co jest ciekawym parametrem niespotykanym u konkurencji!! Gdybyś mógł jeszcze zaobserwować czerń w nocy czy czasem nie wchodzi w szary lub inny kolor. Zauważyłeś może smużenie szczególnie w sporcie (cienie za piłką itp.)??
Z góry dzięki za odpowiedź.
 

SlawekR

New member
seboy napisał:
A masz możliwość podłączenia go do pc?? Z instukcji w necie wyczytałem że obsługuje rozdzielczość 1920x1080p po podłączeniu do komputera co jest ciekawym parametrem niespotykanym u konkurencji!! Gdybyś mógł jeszcze zaobserwować czerń w nocy czy czasem nie wchodzi w szary lub inny kolor. Zauważyłeś może smużenie szczególnie w sporcie (cienie za piłką itp.)??
Z góry dzięki za odpowiedź.
1. Obsługuje taką rozdzielczość skalując ją w dół.
2. Czerń jest jak w każdym innym telewizorze LCD. Jak zgasisz światło w pokoju to będzie świecić. Patrząc pod kątem czerń będzie przechodzić w kolor szary.
3. Smużenie jest niezauważalne.

Wyświetlanie kiepskiego sygnału SD mistrzowskie :).
 

SlawekR

New member
humax5400z napisał:
SlawekR

Kiedy jakaś recka tego TV ??

Przedwczoraj ;). Tak jak napisałem, wylałem już może słów na temat tego telewizora. Recenzja jest, wystarczy użyć dowolnej wyszukiwarki, może być google. Nie jest to specjalnie trudne żeby znaleźć.
 

Apacz

New member
>SlawekR,

a może jakieś małe naprowadzenie jak szukać bo używając symbolu telewizora można trafić tylko do porównywarek cen, sklepów lub.............. na hdtv :confused:
Zainteresowanych pewnie jest więcej.

seboy napisał:
Znalazł ktoś tę recezję, czy tylko ja jestem tępy??

Po dłuższym czasie poszukiwań w googlu, doszedłem do tych samych wniosków:(

Pozdrawiam
 

seboy

New member
Cóż....teścik pierwsza klasa, jak i sam tv. Znalazłem tylko jedną dość poważną wadę...tylko 1 rok gwarancji. Ale chyba po kilku miesiącach szukania lcd, wkońcu się zdecyduję na ten właśnie model. Jak dla mnie SławekR, przekonał mnie do niego bez dwóch zdań.
 

michajlowski

New member
wpiszcie w wyszukiwarkę SlawekR i znajdziecie test tego TV.
Ja mimo że już kupiłem to i tak przeczytałem i zgadzam się z kazdym słowem tego testu. SlawekR dzięki za ten test, upewnił mnie w przekonaniu, ze dokonałem bardzo dobrego zakupu. Gdybyś wczesniej opublikował ten test to pewnie nie traciłbym tyle czasu na szukanie odpowiedniego dla mnie LCD.
 

SlawekR

New member
Apacz napisał:
>SlawekR,

a może jakieś małe naprowadzenie jak szukać bo używając symbolu telewizora można trafić tylko do porównywarek cen, sklepów lub.............. na hdtv :confused:
Zainteresowanych pewnie jest więcej.



Po dłuższym czasie poszukiwań w googlu, doszedłem do tych samych wniosków:(

Pozdrawiam

Przepraszam, ale nie mogę podawać linków wprost. Forum hdtv jest forum komercyjnym. Obowiązują tu określone zasady ustalone przez właścicieli i ja je szanuję. Naprawdę nie jest trudno znaleźć ten test. Wymaga to tylko trochę wysiłku i google.
 

SlawekR

New member
michajlowski napisał:
wpiszcie w wyszukiwarkę SlawekR i znajdziecie test tego TV.
Ja mimo że już kupiłem to i tak przeczytałem i zgadzam się z kazdym słowem tego testu. SlawekR dzięki za ten test, upewnił mnie w przekonaniu, ze dokonałem bardzo dobrego zakupu. Gdybyś wczesniej opublikował ten test to pewnie nie traciłbym tyle czasu na szukanie odpowiedniego dla mnie LCD.
No toś pojechał teraz ze słowem kluczowym do wyszukiwarki :grin:. Aż się zawstydziłem ;).

Ale jak napisałem, wymaga to tylko trochę pomyślunku i różne drogi prowadzą do celu, jak widać.

Co do testu: trochę wcześniej? Zobacz na stronie Philipsa w ulotce informacyjnej kiedy się w ogóle pojawił ten telewizor w sprzedaży. A Ty byś chciał żeby test był jeszcze wcześniej niż jest :rolleyes:.

Pomijam już fakt, że jeszcze nigdzie w Europie, nikt nie zdążył go dobrze opisać, nie mówiąc już o testach, na tyle to świeży model jest.
 
Ostatnia edycja:

Apacz

New member
>SławekR
Znalazłem jeszcze tego samego dnia ale dopiero za radą któregoś z kolegów. Należało wpisać jednym ciągiem przekątną i symbol telewizora :grin: podając sam symbol błądziłem.

To się nazywa profesjonalizm, niejedno fachowe pismo mogłoby się uczyć. Sama recenzja, porównania z innymi modelami, różne zastosowania i dalsza dyskusja, Tego od dawna szukałem

Wyrazy najwyższego uznania
 
Do góry