philips 32pfl9632 czy Sharp 32rd2e

michajlowski

New member
witam,
od jakiegoś czasu czytam to forum w celu podjecia decyzji jaki tv kupić.
Najpierw wybór padł na plazme panasonic 37 bo mniejszej nie ma, no ale uparłem się że będzie to plazma. jednak okazało się że w moim przypadku(tv na wprost okien) odpada. no więc zacząłem szukać LCD 32". Po wielu waszych poradach i wizytach w MM ElectroW wybór padł na Sharpa 32rd2e (czyli już coraz drozej) ale jak się zdecydowałem na zakup to w sieci jest niedostępny a znalazłem za 3,5 tys. No ale jak trafiłem na Philipsa i system Pixel Plus to już nie wiem co zrobić. Widziałem jak działa Pixel Plus ale nie mogłem porównać obrazu z Sharpem 32rd2e. Czy ktoś widział może jak obok siebie grają 32PFL9632 i Sharp RD2E na sygnale z anteny dachowej. Proszę napiszcie coś
bo na początku Października muszę coś kupić i wtedy też prawdopodobnie będą dostępna oba modele.
 

awart

New member
Witam...
Poczytaj sobie moj wcześniejszy post. Porownywałem wprawdzie 32PFL7582D do sharpa, ale model Philips 32PFL9632 powinien byc teoretycznie jeszcze lepszy. Dla mnie jest odrobine za drogi. Ja obecnie przerabiam Philips 32PFL7332 lub cos do ok 3500 zł.
 
Ostatnia edycja:

Tomasz93

Member
Nie porownywalem RD2E z PFL9632 a jedynie z telewizorami, ktore osobiscie posiadam, czyli PF9541 oraz PFL7332. Z racji tej, ze Sharp nie wypadl najlepiej w tym porownaniu to stawialbym na PFL9632, ktory -jako wyzszy model od moich telewizorow - powinien zdecydowanie wyswietlic lepszy obraz od Sharpa.
 

michajlowski

New member
Dzięki za odpowiedzi. Napisz jak coś wybierzesz, ja chyba za bardzo się zapedziłem z tym pfl9632(4700,- to chyba za duzo na 32" lcd) i stwierdziłem że też poszukam cos do 3500,- no ale żeby miał te 100Hz bo porównywałem te 100Hz ze "zwykłymi" i jest znaczna róznica w obrazie przy szybko poruszających się obiektach. Philips mi pasuje też ze względu na port USB.
Najlepiej jakby był jakiś model o parametrach PFL9632 ale bez Ambilight - bo pewnie byłby sporo tańszy. A mi na tym absolutnie nie zależy bo TV i tak zawsze chodzi przy włączonym swietle.
 

insomnia

New member
Pytania dla szczęsliwca :)

michajlowski napisał:
Kupiłem w końcu 32PFL7862d/10. rewelka!!!
cena 3690,-zł.
Też mam na tego Philipsa niego smaczka ale mam pytania:
1. Jak długo trwa przełączanie między kanałami?
Słyszałem, że np. w niektórych Sharpach trwa 2-3 sek, co jest zgrozą przy dużej ilości kanałów.
2. Czy są tzw martwe piksele?
3. Ile gwarancji dali?
4. Jaki jest tuner DVB-T tzn. mpeg2 czy mpeg4 (ten ma byc prawdopodobnie w Polsce). Jeśli jest mpeg2 to czy jest jakieś gniazdo na upgrade poprzez jakąs kartę do mpeg4?[FONT=&quot][/FONT]
Z góry dziekuję.
 
Do góry