sharp/panasonic/philips

awart

New member
Byłem dzis w sklepie poogladac sobie mojego sharp'a 32RD2E
Wlasciwie decyzja była podjeta-on i tylko on
Obok stał PANASONIC 32LXD70.
Po godzinie ogladania i zabawy ustawieniami juz nie byłem taki pewny wyboru. Ten Panasonic prezentował sie całkiem przyzwoicie (porownuje obraz i tylko obraz analogowy)
W oddali stał jeszcze Philips 32PFL7582D, którego w ogóle nie brałem pod uwagę.
Sprzedawca przytaszczył go i teraz miałem 3 TV obok siebie.
Po nastepnej godzinie nie byłem pewny juz niczego :roll:
Parametry książkowe przemawiały za Sharpem, ale obraz analogowy na Philipsie był zdecydowanie najlepszy.
Po powrocie do domu z przykroscią stwierdziłem, ze tego modelu 32PFL7582D raczej na rynku internetowym nie ma (jeden sklep internetowy)
I tu pytanie:
Który model Philipsa polecacie jako alternatywe do 32PFL7582D
Interesuje mnie wyłącznie dobra jakość obrazu analogowego badana organoleptycznie, a nie parametry książkowe.
Pozdrawiam...
 

SlawekR

New member
awart napisał:
Byłem dzis w sklepie poogladac sobie mojego sharp'a 32RD2E
Wlasciwie decyzja była podjeta-on i tylko on
Obok stał PANASONIC 32LXD70.
Po godzinie ogladania i zabawy ustawieniami juz nie byłem taki pewny wyboru. Ten Panasonic prezentował sie całkiem przyzwoicie (porownuje obraz i tylko obraz analogowy)
W oddali stał jeszcze Philips 32PFL7582D, którego w ogóle nie brałem pod uwagę.
Sprzedawca przytaszczył go i teraz miałem 3 TV obok siebie.
Po nastepnej godzinie nie byłem pewny juz niczego :roll:
Parametry książkowe przemawiały za Sharpem, ale obraz analogowy na Philipsie był zdecydowanie najlepszy.
Po powrocie do domu z przykroscią stwierdziłem, ze tego modelu 32PFL7582D raczej na rynku internetowym nie ma (jeden sklep internetowy)
I tu pytanie:
Który model Philipsa polecacie jako alternatywe do 32PFL7582D
Interesuje mnie wyłącznie dobra jakość obrazu analogowego badana organoleptycznie, a nie parametry książkowe.
Pozdrawiam...

Jak widać nie zawsze teoretyczne "cyferkowe" parametry przkładają się na rzeczywistość, a już na pewno nie są w stanie oddać tego jak obraz będzie wyświetlany i czy akurat trafi w Twój gust.

Ale wracając do meritum sprawy: zależy co rozumiesz przez "obraz analogowy". Bo jeśli chodzi Ci o taki typowy obraz z anteny naziemej czy też kablówki, to w Philipsach szukaj modeli posiadających Pixel Plus, we wszelkich możliwie najwyższych jego odmianach. Bo jak mniemam to Cię urzekło w Philipsie, to znaczy wpływ tego właśnie układu na sposób wyświetlania obrazu z sygnału antenowego.

To znaczy podświadomie stwierdziłeś, że coś dobrego jest w tym obrazie, ale nie wiesz co :). A to właśnie był Pixel Plus, w tym modelu dość zaawansowana zresztą jego wersja, to znaczy Pixel Plus 2 HD.

Więc tym się kieruj, przeglądaj wszelkie dostępne modele, pod kątem posiadania tej funkcji. Jest duża szansa, że będziesz usatysfakcjonowany obrazem. A nie od dziś wiadomo, że wiele osób bardzo pozytywnie odbiera działanie tej funkcji w Philipsach. Widać zaliczasz się do tej grupy :D.

Tylko koniecznie zwróć uwagę na równomierność podświetlenia matrycy, niestety jest to pięta achillesowa niektórych modeli czy też nawet egzemplarzy Philipsa.

Pozdrawiam
Sławek
 
Ostatnia edycja:
Do góry