Proszę o radę:Philips 42PFL7862d czy Sharp LC-42XD1

vallhala20

New member
Witam,

Jestem przed zakupem LCD 42'' . Na placu boju są w/w modele Philipsa i Sharpa. Wiem, że Philips 42PFL7862D jest 100Hz i najnowszy model natomiast Sharp LC-42XD1E nie jest 100Hz ale jest klasą samą w sobie. Kontrast w Philipsie jest 1:1200 a Sharp 1:2000 . Philips posiada
aktywną matrycą W-UXGA a Sharp TFT - nie wiem która lepsza.
Niestety nie miałem możliwości porównania obu modeli koło siebie. Pomóżcie mi coś wybrać lub napiszcie swoje opinie na te modele. O Philipsie niewiele znalazłem chyba zbyć "świeżutki" ale czy warty zakupu a może jednak "sprawdzony staruszek" Sharp?

Pokój 20m2, odległość od LCD 3m.
wykorzystanie - Sygnał z SD, N-ka, DVD, póżniej Blue Ray lub HD DVD

Proszę forowiczów o opinię i radę :D
 

Musio1968

Member
Bez reklam
Do sygnału SD nie polecam Sharpa XD1 !!! Prawdziwe pazurki pokazuje przy pełnym HD ! Przy sygnale Sd lepszy będzie Philips, szczególnie że ma 100 Hz ! Pozdrawiam :) :) :)
 

Romanoff

New member
Czerń będzie lepsza na Sharpie natomiast wszystko inne zaczynając od formatowania,skalowania obrazu, możliwości podłączeń, kompatybilności z sygnałami różnego typu,jakości w SD i HD będzie lepsze na Philipsie.
Przyjmuje sygnały 1080p(24,25,30,50,60Hz) zarówno z kompa jak i Blu-Raya,posiada układ kompensacji ruchu,lepiej dostosuje obraz 4:3 do formatu ekranu.Ma tryb pixel 1:1( nie skaluje obrazu).

Pozdro
 

vallhala20

New member
Jeszcze jedno : 24f/s.

Powiedzcie jeszcze co z tym wyświetlaniem 24f/s.
Sharp XD1 na pewno tego nie ma natomiast nie wiem do końca jak z tym Philipsem w różnych opisach jest napisane że ma możliwość wyświetlania podwójnych klatek czy to jest właśnie to 24f./s i co to naprwdę daje oraz czy się wykożystuje na co dzień.

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi:-D

Pozdrawiam All
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
nie wykorzystuje na codzień . Dla wielu osób nawet na prezentacjach jest to mało zauważalne. Musisz dysponować specjalnymi urządzeniami jak choćby blu ray.
Sprawdzaj na prezentacjach. Bo ostatnio sporo osób właśnie wybiera XD1- widząc oczywiście wyższe modele- twierdzą zey sygnałach w domu nie widzą żadnej różnicy . Więc po co przepłacać .
Dzisiejsze prezentacje w Wawie - i identyczny wynik.
 
Do góry