Połączenie PC-TV

tenmichal

New member

Witam,
chciałbym podłączyć komputer do telewizora Philips 32PFL5322/10. Komputer mam wyposażony w D-Sub i S-video. Natomiast telewizor posiada:
• Złącze Ext 1 Scart: Złącze audio L/P, Wejście i wyjście CVBS, RGB
• Złącze Ext 2 Scart: Złącze audio L/P, Wejście i wyjście CVBS, Wejście S-video
• Złącze Ext 3: Wejście S-video, Wejście CVBS, Wejście audio L/P
• Ext 4: Gniazdo YPbPr, Wejście audio L/P
• Ext 5: HDMI
• Ext 6: HDMI​

Jaki rodzaj połączenia powinienem zastosować, aby uzyskać jak najlepsze parametry obrazu (rozdzielczość, jakość)?​

Pozdrawiam​


 

corey81

New member
ja swoja 7411 podlaczylem przez s-video

do internetu to sie nie nadaje ale np w gierki smigam bez problemu (no moze przydalaby sie klawa "wireless" :D)
 

dnc

Moderator
VIP
Jeśli Twoja karta graficzna nie posida złącza DVI i/lub HDMI to najlepszym połączeniem będzie D-sub. S-Video nadaje sie raczej do podłączenia PC do CRT.
 

tenmichal

New member
dnc napisał:
Jeśli Twoja karta graficzna nie posida złącza DVI i/lub HDMI to najlepszym połączeniem będzie D-sub. S-Video nadaje sie raczej do podłączenia PC do CRT.

Problem w tym, ze TV nie ma D-sub. Chyba ze z D-sub na coś innego? Ale na co?
 

dnc

Moderator
VIP
No to jest problem.
Wydaje mi się, że w tej sytuacji najkorzystniejsza wydaje się wymiana karty graficznej na taką, która posiada złącze DVI. Mógłbyś też pokombinować z przejściówkami D-Sub - komponent, albo D-Sub - Euro, ale to już jest sprawa kombinowania z kablami. S-Video odradzam ponieważ jakość jest niewystarczająca jak na Twój TV i możesz się zawieść.
Ale musiałbyś popróbować.
 

ZAKRZA

New member
Wymień sobie karte graficzna w komputerze na taka z DVI. wtedy kabelek DVI-HDMI i wsztstko dziala. Mam ten sam model LCD :eek:k: A moje pytanko jest takie nie zauważyłes bujania jasnoscia w swoim TV?:confused:
 
Do góry