Nadchodzi nowa era LCD Philipsa !!!!!!!!!!!!!

Musio1968

Member
Bez reklam
Ostatnio edytowane przez moderatora:

RS4

New member
Philips robi kaszaniaste LCD i daleko mu do Sharpa, Lowe, Sony czy Samsunga, a ceny kosmiczne, philips to poziom thompsona, funai, LG .
 

timbot

New member
Bez reklam
tlumaczonko na ludzki - chcesz, masz;]

Musio1968 napisał:
Znalazłem ciekawą informację o nowych LCD Philipsa ! Wyglądają fantastycznie i chyba tak " grają " !!!!!!!!!!!!! Może ktoś przetłumaczy tekst ??? Pozdrawiam :) :) :)
Link:
http://www.trustedreviews.com/tvs/news/2007/06/29/EXCLUSIVE-Next-Gen-Philips-1080p-Ambilight-HDTV/p1

tlumaczenie:

nowa generacja 1080p Philipsa Ambilight HDTV
news z dnia 29 czerwca 2007

Philips całkowicie zmieił design swojego flagowego modelu 1080p Ambiliht HDTV. pomimo, iz jak dotąd nie zostało to oficjalnie ogłoszone, to mam przed oczami plazme full HD.
Plotki o modelu "42PFL9900D" były w internecie od kilku tygodni, ale - jak dotąd według mojej wiedzy - nikt nie był w stanie potwierdzic istnienia lub udowodnić jakie ma mieć on parametry. Czy rzeczywiscie jest taki dobry? jasne!
z zewnątrz to nie jest mała zmiana - projektanci całkowicie przeprojektowali i wtopili matryce w zaokraglone ramy, by stwrozyc oryginalny wyglad na rynku zalanym czarnymi połyskliwymi obudowami "piano black".
A w środku - robiącej wraznie estetyce obudowy odpowiada rówież "środek" telewizora, wyposażonego w sławny silnik "perfect pixel HD", natywna rozdzielczość 1080p z odświeżaniem 100Hz, by wyeliminować smużenie, współczynnik kontrastu 1200:1 (dynamiczny kontrast 1:8000), jasność 550cd/m2, kąt widzenia 176 stopni. Oczywiście jest wbudowany tuner telewizji cyfrowej, a złącza odpowiadają ostatnim trendom - tv zapewnia 3 wejscia hdmi oraz złącze USB umożliwiające oglądanie jpg, słuchanie mp3 i oglądanie pokazów slajdów (pliki alb).
niestety nasza wtyczka mowi nam, że Philips aktualnie nie planuje sprzedaży modelu 42PFL9900D w Wielkiej Brytani gdy tylko zostanie uruchomiona jego sprzedaż w koncu przyszłego roku. za to nie ma wątpliwości, że ten krok w ewolucji wyglądu telewizorów z serii Ambilight przyniesie i inne modele.

Aktualizacja: jednak ten model będzie dostępny w wielkiej brytanii i będzie modelmem flagowym firmy

Aktualizacja2: najnowsze wieści sugerują ze Philips moze sprzedawać ten model pod bardziej seksowaną nazwą. mówi sę za róno o nazwach serii "aura" i "aurora"

poniżej specyfikacja wstępna. (patrz w oryginalnym linku)


koniec tlumaczenia

ps. powyzej tlumaczenie w pospiechu, wiec przepraszam za male skroty i jakies bledy. jedno mnie zastanawia, ze skoro pierwotnie model ten nie mial byc dostepny w wielkiej brytanii(ale jednak bedzie od poczatku produkcji), to jakie sa szanse ze bedzie dostepny w polsce?
ps. ps. ja tam uwazam ze philips robi dobre tv



Wielkie dzięki za tłumaczenie PZDR:)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Romanoff

New member
RS4 napisał:
Philips robi kaszaniaste LCD i daleko mu do Sharpa, Lowe, Sony czy Samsunga, a ceny kosmiczne, philips to poziom thompsona, funai, LG .

A co to jest ten "thompson" oraz "Lowe" bo nie znam za bardzo marek? Zwłaszcza jeżeli chodzi o LCDki? Gdzieś tam na bazarku widziałem radyjko "Thompsona" ale nic więcej...
Proszę napisz coś jeszcze konstruktywnego...Może np o czajnikach Philipsa..
 

timbot

New member
Bez reklam
Lowe to tanszy brat Loewe, a generalnym dystrybutorem na Polske jest stadion dziesięciolecia i bazar różyckiego, szukać pani Heni ;]
a tak na marginesie to uważam ze honda robi kaszaniaste samochody (tylko niech sie czlonkowie klubu honda polska nie obraza), co innego bentley..... :cool:
 

Patrycjusz

New member
RS4 napisał:
Philips robi kaszaniaste LCD i daleko mu do Sharpa, Lowe, Sony czy Samsunga, a ceny kosmiczne, philips to poziom thompsona, funai, LG .

Philips do dzisiaj też mnie może nie porywa, ale nie kasuj od razu tak modelu, poczekajmy jak zagra i będzie wszystko jasne
 

Musio1968

Member
Bez reklam
Popieram Panów na całej lini bo RS4 to chyba jakiś pseudoekspert, który jeszcze bez oficjalnego testu sprzętu, jest w stanie podać jego jakość oraz jak będzie grał !!!! Podejrzewam że jest to ekspert ze stadionu X lecia PRL-u lub bazaru Różyckiego, gdyż sprzęt firm np. Lowe tylko tam występuje !!!!!!!! :) :) :)
Ps. Dzięki Timbot za tłumaczenie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

jtd

New member
Bez reklam
Zobaczymy jak to era bedzie, poki co Philips nie stworzyl jeszcze ani jednego dobrego LCD, matryc nie ma swoich tylko kupuje od innych firm, no ale byc moze cos im sie teraz uda stworzyc co pokona Sharpa, smie jednak watpic...
 

Musio1968

Member
Bez reklam
Ja też liczę że jeszcze RS4 napisze kilka fachowych komentarzy na temat firmy Philips bo to jest chyba ekspert / ze stadionu i bazaru / więc na pewno posiada dużą wiedzę na temat sprzętu tej firmy !!!!! :) :) :)
Ps. A może RS4 przeprowadza testy sprzętu więc może coś zamiesci na forum ???
 

jtd

New member
Bez reklam
Musio1968 napisał:
JTD - a widziałes jak gra 42PF9831D ??? Dla mnie rewelacyjnie, może KIki go przetestuje ??? :) :) :)
Tak, to byl pierwszy model jaki testowalem wogole. Z poczatku bylem zachwycony, ale tylko kilka godzin, potem jak zaczelem testowac inne marki stwierdzilem ze jest jednym z najgorszych LCD pod wzgledem wyswietlanego obrazu, gubienie pixeli, mora, makrobloki, pixeloza i wiele wiecej. Oczywiscie design jak to Philips ma wysmienity, reklama rowniez, ale ceny i ta jakos obrazu, stawia go w najnizszym rzedzie. Nie umywa sie do Sharpa, nowych Samsungow, czy panasonicow. Lepszy jest tylko od LG.

Swoja droga, Musio, czy ty nie kupiles juz jakiegos telewizora? a mianowicie plazme Pioneera ??
 

mrdark

New member
To ja nie wiem jaki model widziałeś, 9831 to bardzo dobry lcd i nie wiem czy w bezpośredniej konfrontacji sharp dałby mu radę. Chyba, że rozpatrujemy w kategorii cena/jakość.
 

Musio1968

Member
Bez reklam
W tym sporze jedynie może pomóc Kiki !!!!!!!!!! Który po teście Sharpa XD1 i Philipsa 42PF9831D wyda opinię ! Może jakoś zmobilizumemy Kikie-go do takiego testu, chociaż ja czekam na test najnowszego LCD Philipsa 47PFL9732D który jest rewelacyjny / TEST VideoMix / i otrzymał nagrodę EISA 2007 jako najlepszy FULL-HD LCD !!!!!!!!!!!!! Kiki jest zainteresowany ale czeka na informację kiedy w/w model pojawi się na Naszym rynku i przeprowadzi test ! Jeśli ktoś znajdzie ten model w Polsce to Kiki prosi o informację / taką otrzymałem od Niego wiadomość / Pozdrawiam :) :) :)
Ps. Liczę na test Sharp 46XL1 kontra Philips 47PFL9732D !!!!!!!
 

Musio1968

Member
Bez reklam
Na forum Philipsa - CISZA !!!

Panowie, co się dzieje ??? Na innych forach np. Sharp, Pioneer, Sony, Panas coś się dzieje, a tutaj totalna posucha !!! Może w związku z pojawieniem się nowych modeli, napiszecie do Kikie-go o testy sprzętu Philipsa ? Pozdrawiam :) :) :)
 

timbot

New member
Bez reklam
prawda jest taka, ze zbieram na stary model i cos uzbierac nie moge ;)
wiec oszczedzam sobie łez i unikam info o nowych ;)
 

AWGUST72

Klub HDTV.com.pl
VIP
Musio1968 napisał:
Panowie, co się dzieje ??? Na innych forach np. Sharp, Pioneer, Sony, Panas coś się dzieje, a tutaj totalna posucha !!!

Nuda
Nostalgia
Koniec wakacji
.....
napisy końcowe
 
Ostatnia edycja:

inox777

New member
RS4 napisał:
Philips robi kaszaniaste LCD i daleko mu do Sharpa, Lowe, Sony czy Samsunga, a ceny kosmiczne, philips to poziom thompsona, funai, LG .
koleś oszalał !! wyjedz kolego gdzieś , masz jeszcze tydzień wakacji , ochłoń i odpocznij i pisz w temacie a nie nabijasz posty bez sensu ,.
 

Musio1968

Member
Bez reklam
Pisałem do Kiki-go i jest bardzo zainteresowany testem najnowszego LCD Philipsa ! Obiecał że po powrocie z Berlina, dokona zakupu i testu, więc " trzymajmy kciuki " i czekamy na test. Jest szansa że będzie w miesiącu wrześniu !!! Pozdrawiam :) :) :)
 
Do góry