Philips Oled + 936

Bert21

New member
Po długim namyśle i ocenach z testów nabyłem OLED Philipsa 936 65 cali. LG G1 odpadł bo nie ma ambilight.

Okazało się że zapowiadane matryce evo na 2022 niewiele się różnią od tych topowych z 2021, więc stwierdziłem że nie ma co przepłacać. Na dźwięku mi nie zależało, bo do poprzedniego Philipsa 7502 miałem przypięty zestaw audio ze wzmacniaczem Marantz.

Natomiast obraz na 936 nawet bez kalibracji rozwala. I nie drażni zbyt ciemny ekran jak na wielu oledach, bo jest w zupełności wystarczająco jasny.

Po włączeniu przekazu z youtube w 4k obsłudze sklepu na tle kilkudziesięciu innych wiszących tv opadły szczęki.

Mam nadzieję że posłuży wystarczająco długo. Jak na razie jestem zadowolony.
 

KLOSjanek

Member
Bez reklam
Gratuluje dobry wybór, co prawda mam 805 ale już dwa lata cieszy serce i oko używam do wszystkiego, zero problemów polecam system Hue to jest mega efekt inteligentne oświetlenie.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To najwyższy model Philipsa, najlepsze skalowanie.
Świetny wybór.
 

Lipton

Klub HDTV.com.pl
VIP
skalowanie sd to nie wszystko a vrr ?


A po co VVR do filmów i telewizji ?


Okazało się że zapowiadane matryce evo na 2022 niewiele się różnią od tych topowych z 2021, więc stwierdziłem że nie ma co przepłacać.


Powiedz proszę skad masz te informacje? Też prawie kupiłem 936 ale kiki pisał o EVO które ma pojawić się w lipcu i czekam do lipca. Więc czekam bez sensu ?
 

Lipton

Klub HDTV.com.pl
VIP
Czekam już od kilku miesięcy, więc zaczekam jeszcze na 937 a jeśli będzie kosmos cena, to będzie jeszcze 807.
 

Bert21

New member
A po co VVR do filmów i telewizji ?





Powiedz proszę skad masz te informacje? Też prawie kupiłem 936 ale kiki pisał o EVO które ma pojawić się w lipcu i czekam do lipca. Więc czekam bez sensu ?


Jest kilka ciekawych anglojęzycznych kanałów na Youtube, gdzie sympatyczni panowie testują szczegółowo i profesjonalnie oledy. Model 936 ma już matrycę evo, tą samą co Sony A90j i G1. Testowany LG C2 z evo 2022 okazał się tylko minimalnie lepszy od C1 z 2021. Podobnie G2 a G1. Philips 936 ma tą samą matrycę co G1 i wyszło im że jest to identyczna matryca co w C2, różnica w 2022 jest tylko w przetwarzaniu obrazu przez elektronikę i oprogramowanie, a tu Philips 936 z 2 procesorami akurat radzi sobie znakomicie i jest piekielnie szybki. Teraz jest na niego dobra cena. Więc jak na ten moment po co przepłacać? jakość obrazu mnie rozwala i to bez kalibracji tylko na własnych ustawieniach. Na ten moment obok zakupu LG G1 to jest najlepszy stosunek jakości do ceny. Wziąłbym G1 lub Sony ale uzależniłem się od ambilight na poprzednim bezawaryjnym Philipsie 7502.
Co dla mnie ważne telewizor ma naturalne kolory, nie to co te cukierkowe nienaturalne obrazki z Samsunga, który odwalił manianę w nowym Qd Oled poprzez zafałszowanie kolorystyki obrazu, co z tego że jest jaśniejszy skoro oglądamy nienaturalne obrazy. Zresztą jasnośc 936 jest w zupełności wystarczająca nawet przy dziennym oglądaniu treści.
 
Ostatnia edycja:

chreasy1

New member
Co dla mnie ważne telewizor ma naturalne kolory, nie to co te cukierkowe nienaturalne obrazki z Samsunga, który odwalił manianę w nowym Qd Oled poprzez zafałszowanie kolorystyki obrazu, co z tego że jest jaśniejszy skoro oglądamy nienaturalne obrazy. Zresztą jasnośc 936 jest w zupełności wystarczająca nawet przy dziennym oglądaniu treści.

@Bert korzystasz z trybu Filmmaker Mode ? Mógłbyś podać swoje ustawienia ?! Dzięki
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Naturalne kolory , czyli właśnie kłania się kalibracja obrazu. Właśnie po to jest. Philips 936 ma ślepych testach i pokazach organizowanych przez największy w Europie Portal - wygrywa.
I polecam nie tylko z uwagi na najlepszą jakość obrazu ale również najlepszy dźwięk, możliwości.
 

Bert21

New member
@Bert korzystasz z trybu Filmmaker Mode ? Mógłbyś podać swoje ustawienia ?! Dzięki


Polecam ustawienia dla Philipsa 856/936 dostępne na kanale fachowca anglojęzycznego na Youtube, przy czym część ustawień robiłem uwzględniając własne preferencje.
kanał AV forums
tytuł: Philips OLED+936, OLED+986 & OLED806 Best Picture Settings | SDR, HDR, Dolby Vision
 
Do góry