Philips 856 vrr na playstation 5

andrzejduda1

New member
Witam

Wczoraj odpalilem konsole by sprawdzic nowa funkcje VRR, na początku na PS5 nie mogłem przestawić w ten tryb wystarczyło jednak zmienic hdmi ultra na optymalny tryb gry i bylo ok. Na ekranie pojawił mi sie na dole komunikat że obraz korzysta z funkcji vrr i bylo wszystko ok do momentu jak zmienilem styl obrazu.
Nie moglem wrócić juz do tego zeby ten komunikat o zmianie na vrr mi wrocil, jest napisane tylko ze przechodzi w tryb gry.
Testowałem to i gry które mają w menu możliwość zmiany trybu na vrr, rzeczywiście w tym vrr dzialaja. Jednak w przypadku wymuszenia tego trybu, konsola to umożliwia, tryb vrr sie nie uruchamia i wszystko działa max 60 klatek na sekundę.
Wina leży po stronie tv, próbowałem dużej ilości konfiguracji jednak nic nie pomaga jakby coś się zblokowało.
Jeśli ma ktoś ps5 i ten typ tv to prosba o podzielenie się ustawieniami.
 

Banan91PL

New member
Generalnie mam tez ustawione wszystko poprawnie , zawsze miałem komunikat ze gra uruchamia się w trybie gry z obsługa amd free sync w dolnym prawym rogu, teraz tego nie ma. Wydaje mi się ze po prostu w aktualizacji tv usunęli to i nie wyświetla się już komunikat ze jest włączony vrr
 

rees

Member
Wszystko jest OK. Sony nie korzysta AMD Freesync Premium jaki mamy w Philipsach 856, tylko ze standardu VRR HDMI. Jak odpalam XSX to TV dalej pokazuje AMD Freesync Premium tryb gra a PS5 nie - ale jak klikniesz ok i wybierzesz informacje o ekranie to widać że jest tryb HDR GRA i wyżej VRR.
 

Banan91PL

New member
A u mnie właśnie na xsx nie pokazuje ze gra włącza się w vrr tylko w trybie gry a nic nie przestawiałem , vrr włączony wiec nie wiem o co chodzi przywrócić do ustawień fabrycznych tv czy konsole odpiąć kabel hdmi od tv ? Wcześniej normalnie miałem pełen komunikat
 
Ostatnia edycja:

kotkotproton

New member
@Banan91PL
Naciśnij + options na pilocie podczas oglądania. Będziesz miał dokładnie rozpisane jaki jest aktualny tryb wyświetlania.
 

andrzejduda1

New member
Napisz proszę na PW - dostaniesz kontakt.

Dzwonilem ale problem sie nie rozwiązał, miałem wrócić do ustawień początkowych czyli zainstalować raz jeszcze TV.

Problem dziwny, ps5 lapie obsługę + wymuszenie w grach które są bez obsługi vrr.

Klatki się nie zmieniają przy podglądzie, cały czas 60fps ale w info jest HDR VRR. Jedynie w grach które w opcji maja włączenie vrr wtedy działa jak należy.
 

kotkotproton

New member
Chyba nie rozumiesz jak ta technologia została zaimplementowana na PS5.
Z poziomu systemu masz możliwość wymuszenia VRR w grach nieobsługiwanych, ale ze względu, iż nie jest to natywna implementacja to w wielu grach po prostu nie działa.
Co więcej, nawet jeśli VRR działa, ale nie obsługuje powyżej 60 kl i jest dobrze zrobiona, to w 99,9% przypadków nie zobaczysz spadków poniżej 60 klatek więc tak czy inaczej będzie wyświetlane 60 klatek HDMI VRR.
W grach jak Horizon czy Dying Light 2, na ten moment, VRR nie działa w ogóle i żadne wymuszenie z poziomu systemu tego nie zmieni, dopóki gry nie dostaną odpowiedniego patcha.
Zatem z tego co piszesz wynika, że telewizor i konsola ustawione są poprawnie, ale ze względu na fakt, że Sony dodało VRR bardzo późno to w wielu grach jeszcze nie działa (i do tego jest implementacja grosza niż w Xboxie czy na PC). A nawet w tych których działa, a nie mają wsparcia dla 120 klatek, to spadki poniżej 60 są na tyle rzadkie, że możesz ich w ogóle nie zauważyć.

Poniżej masz screeny ze spidermana, w którym VRR działa i Dying Light 2 w którym (na ten moment) VRR nie działa.
 

Attachments

  • DL2.jpg
    DL2.jpg
    224,9 KB · Wyś: 85
  • Spiderman.jpg
    Spiderman.jpg
    231,6 KB · Wyś: 67

andrzejduda1

New member
Ok dzieki za wyjaśnienie.
Jeszcze jedna rzecz, możesz podzielić się jakie masz ustawienia obrazu HDR GRA podczas grania na ps5?
 

kotkotproton

New member
Nie jestem dobrym adresatem tego pytania, bo testowałem 'profesjonalne' ustawiania, typu 'movie maker mode' i uważam, że kompletnie nie nadają się one do gier. Na PS5 mam po prostu domyślny tryb HDR Gra - z lekko podkręconymi kolorami.
 
Do góry