55Oled706 + soundbar + stb kilka pytań.

djpromill

New member
Witam.
Panowie mam kilka pytań do bardziej opcykanych kolegów.
Telewizor to Phillips 55Oled706 do tego soundbar Philips Tapb603 + odbiornik sat Octagon 8008 Uhd.
Pytania:
1.Jak poprawnie podłączyć taką konfigurację?? W tej chwili wygląda to tak że odbiornik po hdmi do soundbara do hdmi in , a soundbar do telewizora z hdmi out arc do hdmi eArc w tv.
I wszystko ładnie pięknie działa (prawie, o tym później) ale jestem zmuszony cały czas oglądać tv na głośnikach soundbara.Jak wyłączę soundbar do czuwania to nie ma sygnału z odbiornika sat. W starym soudbarze Panasonica nie było tego problemu. Wyłączałem soudbar i grały głośniki w tv.Podłączone miałem tak samo.Moge ręcznie przełączyć tv na głośniki, ale soundbar po 15 minutach się sam wyłącza i obraz znika.Może macie jakieś pomysły?
2. Druga sprawa to sygnał jaki dociera z odbiornika sat do tv.
Przy plikach mkv Uhd Hdr 10bit, tv wykrywa sygnał hdr ale tylko z głębią 8bit. Co bym nie ustawił na odbiorniku nie ma żadnej zmiany.Te same pliki puszczane po dlna na tv mają już 10bit głębię.To samo jest na kanałach UHD z satelity.Odbiornik w specyfikacji obsługuje Hlg Hdr10plus. Co może być tego przyczyną. Jak u was to wygląda?? Czy komuś się udało podłączyć konsolę Ps5 czy Xbox X albo odbiornik sat UHD i ma te 10 bit w " informacji o urządzeniu"
Urządzenia podłączone przez kable hdmi high speed.
W odbiorniku sat gniazdo wyjścia to hdmi 2.0a.
Próbowałem połączyć odbiornik sat bezpośrednio do tv. Ale efekt ten sam.
Może ktoś zna rozwiązanie tego problemu??

To wszystko.
Z góry dziękuję.
 
Do góry