odleglosc a rozmiar 32' czy 37' ?

jrd

New member
Witam ,
zastanawiam sie jaki wybrac tv lcd :
fillmy divx bede ogladac z ogleglosci ok 3 ,5 m a grac z ogleglosci ok 2 m czy 37' cali w takiej sytuacji to za duzy ?
 

rep

New member
!!!!!!

Witam.
Zapomnij o 32 "
Moim skromnym zdaniem 37 jest ok Ja mam 40 ogladam z 3,5-4 m i uważam, że jest za mały.
Pozdro.
 

deniro24

Member
Bez reklam
@thinkrun i @rep a oglądacie na tych swoich telewizorach divx'y?

@jrd ja bym był jednak ostrożny w wyborze 37 cali LCD jeżeli miałbym oglądać na nim divx'y. Musisz sprawdzić jakoś naocznie czy jakość by była do zaakceptowania dla Ciebie.
 

thinkrun

New member
kilka razy na 37" ogladałem divixy i było ok,
oczywiście dobre DVD lepsze, dużo zwykłych programów (SD) jest ok, niektóre są takie sobie, ale takie co i na 21" są takie sobie ;)
a, kablówka UPC
pozdrawiam, thinkrun
 

cygan

Member
37'' nie jest za duży..wręcz za mały, patrząc pod kątem "optymalności". Ale pytanie było -ten czy ten- więc 37 i już.
Do oglądania z 3,5m wystarczy CRT(o ile są jeszcze tu na forum osoby które satysfakcjonują -przy tej odległości- takie małe przekątne-nawet CRT 36''...)
3,5 metra - z tej odległości graniczną jest ok.60'' dla HDReady,dla jeszcze większych LCD należałoby mieć już FULL'a HD :)
2 metry(gry) - z tej odległości do rozmiaru LCD 42'' nie zobaczysz pixelozy gier(przy HDReady).
Divx,gry z nowoczesnej konsoli dla tych odległości... 37'' (z tych dwóch)
 

pigabriel

New member
Przy plaźmie na 3,5 metra spokojnie możesz brać 42". Jakby wszystkie programy były nadawane w HD to nawet większy ale na razie 42 będzie w sam raz. Przy obecnym braku kanałów HD i miernej perspektywie na nie nie polecam kupowania od razu czegos wypasionego. Lepiej kupić dobrego Samsunga 42q91 i za kilka lat jak pojawią się kanały HD wymienic sobie na FullHD niz pakować się na razie niepotrzebnie w drogi telewizor. Ja tak zrobiłem i jestem zadowolony - o tak :D pzdr.:)
 
Do góry