Sens kupowania wadliwej technologii OLED

meludall

Klub HDTV.com.pl
VIP
Coraz mniej pasuję do otaczającego świata.
Mam 13 letniego SHARP'a LC-52X20E który chodzi bezawaryjnie.
A teraz mam kupić OLEDA który zgodnie z instrukcją:
"Charakterystyka pikseli
Niniejszy produkt jest wykonany w technologii TV z wykorzystaniem dużej liczby kolorowych pikseli.
Mimo iż jego współczynnik efektywnych pikseli wynosi co najmniej 99,999%, na ekranie mogą być
stale wyświetlane czarne kropki lub jasne plamki światła (czerwone, zielone lub niebieskie). Jest to
strukturalna cecha wyświetlacza (w ramach powszechnie obowiązujących standardów
przemysłowych), która nie jest uznawana za usterkę".
I dalej:
"Nie należy wyświetlać żadnego statycznego obrazu w sposób ciągły ani nie wyświetlać tego samego
obrazu przez ponad 10 minut".
Bo wypalenia też nie uznają za usterkę?
Mam liczyć, że mi się uda?
 

Kleofas11

Active member
Bez reklam
Każdy producent może dowolnie konstruować swoje zalecenia/wykluczenia/wyjątki/obostrzenia dla danego towaru.
Albo klient godzi się i przyjmuje to do wiadomości (kupując towar z wyżej wymienionymi paragrafami/kruczkami) albo kupuje coś innego.
Tak działa wolny rynek. :)
 
Ostatnia edycja:

tom357

New member
Kolega powyżej ma rację,ale należy pamiętać,że oprócz gwarancji mamy prawo również do rękojmi i jedno nie wyklucza drugiego.
 

meludall

Klub HDTV.com.pl
VIP
Każdy producent może dowolnie konstruować swoje zalecenia/wykluczenia/wyjątki/obostrzenia dla danego towaru.
Albo klient godzi się i przyjmuje to do wiadomości (kupując towar z wyżej wymienionymi paragrafami/kruczkami) albo kupuje coś innego.
Tak działa wolny rynek. :)
To po co samochody maja wsteczny bieg? Można napisać w instrukcji, że jeżdżą tylko do przodu i po problemie. Tak działa wolny rynek?
Nie widzicie, że coś tu nie halo? Produkt nie nadaje się do użytku. Ale został wprowadzony na rynek a ludzie to akceptują. BTW Jest jakiś zwykły LED 75" lub więcej z Ambilight 4-stronnym i odświeżaniem 100Hz?
 

meludall

Klub HDTV.com.pl
VIP
miniLED 75PML9506
Zwykły, nie miniLED. Mam opory przed daniem powyżej 10 tys. za telewizor. To przecież nowa technologia - warto chociaż? Z tego co kojarzę z komórek, to dopiero microLED ma być naprawdę dobre, miniLED to tymczasowa proteza. Ale to nie moja branżą ani zainteresowanie, mogę się mylić. Dlatego wolałbym coś sprawdzonego. Sportu nie oglądam, dźwięk słyszę lub nie, jedynie Ambilight zawsze mi się podobał. Jest 75PUS8536, ale Ambilight tylko 3-stronny. Czyli nie da się? Hahaha, no czad normalnie.
 

wujek.p

New member
W sumie to mam podobny dylemat. Po plazmie nastawiam się na kupno OLEDa Philipsa z Ambilight, ale mam spore wątpliwości co do technologii (jasność, wypalanie itp.). W tej samej cenie zamiast 65" mogę już kupić 75". Prawie skłaniałem się ku QLED, ale nadal chciałbym mieć dodatkowe oświetlanie za TV.:niewiem:
 

tom357

New member
No i ramki Panowie-technologia zapobiegająca wypaleniom :)
Ogólnie zakup oleda trzeba przemyśleć by za jakiś czas nie okazało się,że jednak załujemy bo widzimy wspomniane pogrubione ramki czy wypalone logo.
Trzeba też pamiętać,że jednak oled ma naprawdę zaje... kolory i sam tv jest cienki co ładnie się prezentuje a philips ponad to ma jeszcze ambilight i androida :)
Wspomniany wyżej qled to też dobry/bardzo dobry wybór,ale jeśli mówimy o wyższych modelach (np q90)
 

meludall

Klub HDTV.com.pl
VIP
A The One Performance Series i taki 75PUS8506/12 to co za technologia?
Cena OK, ale tylko 3-stronny Ambilight. A może wziąć go i dołożyć listwę albo lampki hue z dołu? Ktoś to przerabiał? Opóźnienie znośne? Chyba sobie odpuszczę temat, bo zamiast odpocząć, to po nocy siedzę i czytam fora :)
 

tom357

New member
Ten model powyżej ma słabą jasność matrycy oraz częstotliwość odświeżania 60Hz oraz brak hdmi 2.1
A może spójrz na model pus9206
 

meludall

Klub HDTV.com.pl
VIP
miniLED 75PML9506
Na dzisiaj 17:02 ten wygląda nieźle :) No i Samsung QN90A 75" za te same pieniądze. OLED raczej zupełnie odpada. Może nie musi chodzić 13 lat jak ten SHARP, ale jednak nie kupuje TV na rok, dwa, czy trzy. Ja optuję za Ambilight'em, żona za multiview/airplay, ehhhh.
 

KLOSjanek

Member
Bez reklam
Auto też kupujesz na 13 lat? Ja telewizory wymieniam co 3 lata przynajmniej w salonie głównym nie ma lepszego obrazu niż Oled
a ja lubię mieć najlepszy obraz :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Po update mini Led Philipsa jest świetny.
Najlepszy obraz to jednak Oled TV.
Jeśli z Ambilightem w tej sytuacji jest mini Led 75PML 9506 - ale jest dla niebieskich dodatkowo z pakietem gratisów za 9999 zł - więc musiałbyś nazbierać kasy.
 

wujek.p

New member
Auto też kupujesz na 13 lat? Ja telewizory wymieniam co 3 lata przynajmniej w salonie głównym nie ma lepszego obrazu niż Oled
a ja lubię mieć najlepszy obraz :)
Ja np kupuję auto na tyle lat, na ile się nie rozsypuje (10 lat i więcej). TV też chcę mieć na dłużej. Pierwszą plazmę miałem 10 lat, drugą mam używkę od 5 lat. Po jaką cholerę wymieniać tak często? Jest mnóstwo innych wydatków i zabawek do zakupu. Chyba, że ktoś śpi na kasie i nie może żyć bez nowości, które często nic nie dają oprócz chwilowego szczęścia samego zakupu, czy pochwalenia się komuś.:niewiem:
 

KLOSjanek

Member
Bez reklam
A dla mnie wymiana różnego sprzętu jest mega przyjemna , auta mnie nie interesują mam od 25 lat auta służbowe klasy premium
więc się nie podniecam średnio co 3 lata dostaje nowe . Ale elektronika to coś co muszę mieć zawsze naj :)
 

meludall

Klub HDTV.com.pl
VIP
Po update mini Led Philipsa jest świetny.
Najlepszy obraz to jednak Oled TV.
Jeśli z Ambilightem w tej sytuacji jest mini Led 75PML 9506 - ale jest dla niebieskich dodatkowo z pakietem gratisów za 9999 zł - więc musiałbyś nazbierać kasy.
No napisałem, że 75PML9506 wygląda OK. Nic nie muszę zbierać, po prostu nie wiem, czy warto. Co do bycia niebieskim - chodzi o 30 PLN? Cyrograf podpisuję na 30 lat czy co? A jeszcze "Wybierz interesującą Cię opcję subskrypcji (ciach) może to potrwać od 15 min do kilku dni (ciach) w przypadku braku aktualizacji konta po tygodniu, prosimy o kontakt z administracją. W przeciwnym wypadku prosimy nie kontaktować się w sprawie subskrypcji, ponieważ proces jest w pełni automatyczny".Poważnie? Tydzień mam czekać? Powiedz to mojej żonie - ja się nie podejmuję :)
 
Do góry