Philips 55pus7334/12 - zużycie energii?

Witam, posiadam powyższy model TV, ogólnie od 2-3 lat działa dobrze, jednak mam pewne zastrzeżenie. Ostatnio trochę z nudów zacząłem mierzyć miernikiem pobór energii urządzeń w domu, i tak dla tego telewizora pobór mocy przy wyłączonym TV to aż 12-13W
Trochę zdębiałem bo nie wyłączam z gniazdka TV poza dłuższymi nieobecnościami w domu, wiec tak naprawdę chodzi tak 22-23h na dobę.


Czy to normalne?
Jeśli chodzi o ustawienia mogące na to wpływać to:
-WiFi mam wyłączone na stałe bo korzystam z LAN
-Żadna antena nie jest podłączona, bo korzystam tylko z IPTV i różnych aplikacji, także zasilanie LNB tutaj też odchodzi

-WoWLAN - także wyłączone


Miernik dobry, bo mierzyłem kilka rzeczy i np. dla czajnika pokazuje równo 2000W czyli tyle ile ma.

Nie wiem co jeszcze może na to wpływać, ale trochę to słabe, jak jest u was? ktoś może to zmierzyć
 
0W :) też to sprawdziłem

Z dalszych obserwacji:
Po kilku godzinach spada poniżej >1W także spoko. Zastanawiam się dlaczego tak długo pobiera te 13W

czy ktoś ma miernik i mógłby to zmierzyć?
 

gutekxtpl

Member
Uroki Androida, w głębokie uśpienie wchodzi dopiero po chwili.
Dodam też, że telewizor potrafi się kilka razy na dobę wybudzać - po co nie wiem, może wącha aktualizacje.
 
U mnie w tryb pełnego wyłączenia wchodzi dopiero po kilku godzinach.
Może jest tak jak mówisz, że sprawdza aktualizacje. Szkoda, że nie da się tego wyłączyć.

Dodatkowo tak jak mówisz, następnego dnia rano potrafi znowu wrócić do poboru rzędu 13Watt

Na razie nie zamykam tematu,jak ktoś ma miernik to niech sprawdzi :)
 

gutekxtpl

Member
To mój usypia się po kilkunastu minutach, teraz dokładnie nie powiem. Musiałbym miernik podłączyć.
Nie sprawdzałem co ile się tak naprawdę wybudza. Ale widzę na statystykach, że codziennie około godziny 6-7 i potem 15 łączy się z siecią. Być może wieczorem też, ale zwykle oglądam to nie wiem.
attachment.php
 

Attachments

  • tv.jpg
    tv.jpg
    7,9 KB · Wyś: 36
Do góry