Oled Philips 806 i Oled 856 - różnice...

Status
Zamknięty.

tom357

New member
Szkoda mi tych co u Ciebie kupują i widać jak naciągasz na droższy zakup...
A model 706 ma w zasadzie wszystko co powyżej...
Poza tym wczorajszy post użytkownika,który porównał oba modele 806vs706 nagle zniknął...
 

StanOIL

New member
Szkoda mi tych co u Ciebie kupują i widać jak naciągasz na droższy zakup...
A model 706 ma w zasadzie wszystko co powyżej...
Poza tym wczorajszy post użytkownika,który porównał oba modele 806vs706 nagle zniknął...


Mi odpisali z Philipsa na czacie, że główna różnica to inny pilot - brak funkcji głosowej i podświetlenia klawiszy oraz ambilajt (4-stronny do 3-stronny). O innych różnicach nie wspomnieli.

Osobiście wolę 4-stronny bo powieszę telewizor, ale gdybym miał używać na podstawce, to 4-stronny bez sensu, bo na dole i tak listwa od soundbaru by leżała.
 

emsik

Member
Jak ktoś kupił w tych cenach to faktycznie sporo przepłacił.
Różnic jest jednak więcej .
Model 806 Ma dodatkowo :

- HDR 10+ Adaptive

" Za sprawą HDR10+ Adaptive i treści są optymalizowane niezależnie od warunków oświetleniowych, a widzowie mogą oglądać filmy i programy telewizyjne prezentowane zgodnie z intencją twórców."

- A.I EQ
https://www.youtube.com/watch?v=Y3KtHuiyYZ8

- HFR
https://www.youtube.com/watch?v=NX0WXlk3xro

- Game Mode
Tryb gry to funkcja, która pomaga telewizorom zmniejszyć opóźnienie wejścia w celu uzyskania lepszej wydajności w grach.
Tutaj przydaje się tryb gry. Ponieważ mysz i klawiatury są uważane za urządzenia wejściowe, tryb gry może pomóc w zmniejszeniu opóźnienia ruchu kursora lub tekstu na klawiaturze podczas pisania.

- pilot. Pilot 706 nie ma podświetlenia i mikrofonu, przez co Asystent Google jest niedostępny dla tego urządzenia.

- anti Burn
Jest również odpowiedzialny za unikalną technologię firmy Philips zapobiegającą wypalaniu, która przyciemnia statyczne elementy obrazu, takie jak logo, bez wpływu na resztę obrazu, i dodaje nową funkcję Fast Motion Clarity, która jest zasadniczo podejściem firmy Philips do wstawiania czarnej ramki.

- oled 706 - brak klarowności przyspieszonego ruchu

- Lounge Mode

- Perfect Natural Reality

- jak podano, poczwórny ambilight, co ma wg mnie duże znaczenie
https://www.avforums.com/attachments/19baa59f-eca8-4fba-8883-a1b180b4eeba-jpeg.1560802/


- pilot wykończony skórą Muirhead

- pilot z funkcją Key Light

- obsługę głosową

- wyższą jasność

- większe pokrycie barw

- ma lepsze podświetlenie matrycy - bo ma dodatkowo backlight ( to widać na testach)

- kolorem i rodzajem podstawek

Jeśli ktoś ma wyższe wymagania choćby z równości podświetlenia, woli pełen ambilight, woli obsługę głosem a nie klikanie każdej frazy przy wyszukiwaniu, jeśli ma większą jasność pokoju, jeśli jest grafikiem lub malarzem - to liczy się również większe pokrycie bar, HFR .
Różnica wynosi mniej niż 1000 zł .
I nie ma mowy o przepłacaniu !!!.

Nie wiem skąd te informacje ale zaczynam się bać o osoby podejmujące decyzje na podstawie Twoich postów.... Tak na szybko to w modelu 706 HDR Adaptive uruchamia się m.in podczas oglądania materiałów na Amazon, Tryb Gry jest dostępny podobnie jak Lounge Mode, Perfekt Natural Reality czy Fast Motion Clarity (przetłumaczone w Twoim poście jako "brak klarowności przyspieszonego ruchu")
Anti Burn chyba kryje się pod "Ochroną obrazu lokalnego" ?
 

tom357

New member
Tak,jeśli przygaszanie loga to funkcja anti Burn to oled 706 tę funkcję posiada.
Tak samo posiada asystenta google o czym chyba wie każdy.Jedynie nie posiada pilota z wbudowanym mikrofonem.
Nadal nie widzę ekonomicznego uzasadnienia zakupu 806 względem 706
I tak jak pisałem wcześniej-warto kupić oleda 806 jeśli potrzebujemy ambilight i sterowanie głosowe :)
 

emsik

Member
Największą różnicą jest jednak brak faktycznego wsparcia dla standardu HDMI 2.1 w obu modelach pomimo występującej w specyfikacji informacji o jego obecności...i z tego co ludzie piszą na zagranicznych forach to jest to problem sprzętowy, którego aktualizacje softu nie rozwiążą.

Ps. w sumie to ciekawe co by było gdyby ludzie zaczęli zwracać te TV ze względu na niezgodność produktu z opisem?
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
1. Informacje można sprawdzić poświęcając 10 minut w internecie i pochodzą z
- Philips Polska
- Blog Philipsa - Toengel
- Displayspecyfication
Więc głupie uwagi wprowadzające innych celowo w błąd zachowaj dla siebie.

2. Post usunął sam piszący , więc musisz do niego napisać a nie wymyślać niesprawdzone insynuacje.

3. To są zwykłe informacje pokazujące różnice a nie nakłanianie kogoś na ten czy na inny wybór - ogarnij się. Nie każdy ma takie inklinacje jak TY.
Podane są różnice techniczne.
 

tom357

New member
1.Mam oleda 706 i nic nie muszę sprawdzać bo widzę te funkcje u siebie.
Nie czaruję jak Ty.. .
2.Możliwe,aczkolwiek dużo w sieci jest o tym forum i o znikających postach.
3.Jak możesz wypisywać różnice,których nie ma bo przynajmnij z połowa wypisanych przez Ciebie różnic nie istnieje.
Bardzo "agresywnie" bronisz modelu 806 a przecież i tak każdy kupi to co mu pasuje,więc wyluzuj :)
 

krisso007

New member
1. Informacje można sprawdzić poświęcając 10 minut w internecie i pochodzą z
- Philips Polska
- Blog Philipsa - Toengel
- Displayspecyfication
Więc głupie uwagi wprowadzające innych celowo w błąd zachowaj dla siebie.

2. Post usunął sam piszący , więc musisz do niego napisać a nie wymyślać niesprawdzone insynuacje.


Ad. 1. Powiedz mi drogi kolego w którym punkcie mojej wypowiedzi wprowadziłem kogokolwiek w błąd? Ja jako specjalista ds. sprzedaży jednej z największych sieci sklepów z RTV mam bezpośredni kontakt do handlowców i serwisów wszystkich największych marek. Skoro sami handlowcy od Philipsa nie wiedzą jaka jest różnica i mówią, że tylko pilot i podświetlenie ambiled, poza tym nie ma, to komu wierzyć?

Nie jest moją intencją odradzać komukolwiek zakup modelu serii 8xx, ale ja mam możliwość bezpośredniego porównania obydwu modeli 7xx oraz 8xx i obiektywnej oceny na podstawie własnych obserwacji jak również informacji od osób zajmujących się sprzedażą produktów tej marki.
Nie jestem ekspertem, aczkolwiek pracuję w dziale RTV od 10 lat i testowałem setki telewizorów. Nie posiadam specjalistycznej aparatury do wykonywania testów laboratoryjnych, bo nie o to chodzi. 99% osób kupujących telewizor kieruje się wzrokiem, nie laboratoryjnymi testami i ułamkami procentów różnicy. Nawet te same modele telewizorów mogą posiadać różne matryce, które będą różnie wyświetlały dany obraz. Mi chodziło o potwierdzenie informacji, czy użyte matryce w serii 7xx są to te same matryce z serii 8xx. Handlowcy twierdzą że tak. Mało tego serwis Philipsa również. Może różnica tkwi w szczegółach... w procesorze? Jest ten sam. W ramie? Obydwa modele mają 3GB. Może inny Android? Niestety ten sam. To może inne funkcje w zaawansowanym menu. Również nie.



Ad2. Posty moje zostały usunięte. Ja postów nie usuwałem! Nie złamałem również żadnego z punktów regulaminu, nie dostałem też żadnego powiadomienia tudzież pouczenia od administratorów serwisu. Posty zostały po prostu usunięte bez mojej wiedzy i zgody. Czyżby cenzura?
 

nagdob

Member
Bez reklam
Nie mam tego tv (jeszcze może). Ale faktycznie spojrzałem w jakimś sklepie internetowym, chyba eurortvagd na model 806 i 856. Obydwa miały założone podstawy. I chyba tu jest problem "przerwy" w ambilight. Model 806 ma takie dosyć cienkie nóżki montowane w dwóch miejscach, natomiast model 856 ma nóżkę (podstawę) montowaną centralnie na środku. Ta nóżka (podstawa) jest dosyć szeroka. A przecież podświetlenie jest z tyłu tv, za podstawą. I jak się patrzy właśnie na model 856 z podstawą to ta nóżka podstawy zasłania podświetlenie. Dlatego wydaje się, że jest przerwa w podświetleniu. Wydaje mi się, że na ścianie tego problemu nie ma, bo nie ma nóżki (podstawy).
 

meludall

Klub HDTV.com.pl
VIP

Attachments

  • 7D712564-C4B7-4620-B088-04468CDA160D.jpg
    7D712564-C4B7-4620-B088-04468CDA160D.jpg
    30,5 KB · Wyś: 107
  • 30ECAC6F-A569-4085-8817-AB950FEB0A66.jpg
    30ECAC6F-A569-4085-8817-AB950FEB0A66.jpg
    24,5 KB · Wyś: 98

robotxx

New member
Nie wiem skąd te informacje ale zaczynam się bać o osoby podejmujące decyzje na podstawie Twoich postów.... Tak na szybko to w modelu 706 HDR Adaptive uruchamia się m.in podczas oglądania materiałów na Amazon, Tryb Gry jest dostępny podobnie jak Lounge Mode, Perfekt Natural Reality czy Fast Motion Clarity (przetłumaczone w Twoim poście jako "brak klarowności przyspieszonego ruchu")
Anti Burn chyba kryje się pod "Ochroną obrazu lokalnego" ?

Jak ktoś kupił w tych cenach to faktycznie sporo przepłacił.
Różnic jest jednak więcej .
Model 806 Ma dodatkowo :

- HDR 10+ Adaptive

" Za sprawą HDR10+ Adaptive i treści są optymalizowane niezależnie od warunków oświetleniowych, a widzowie mogą oglądać filmy i programy telewizyjne prezentowane zgodnie z intencją twórców."

- A.I EQ
https://www.youtube.com/watch?v=Y3KtHuiyYZ8

- HFR
https://www.youtube.com/watch?v=NX0WXlk3xro

- Game Mode
Tryb gry to funkcja, która pomaga telewizorom zmniejszyć opóźnienie wejścia w celu uzyskania lepszej wydajności w grach.
Tutaj przydaje się tryb gry. Ponieważ mysz i klawiatury są uważane za urządzenia wejściowe, tryb gry może pomóc w zmniejszeniu opóźnienia ruchu kursora lub tekstu na klawiaturze podczas pisania.

- pilot. Pilot 706 nie ma podświetlenia i mikrofonu, przez co Asystent Google jest niedostępny dla tego urządzenia.

- anti Burn
Jest również odpowiedzialny za unikalną technologię firmy Philips zapobiegającą wypalaniu, która przyciemnia statyczne elementy obrazu, takie jak logo, bez wpływu na resztę obrazu, i dodaje nową funkcję Fast Motion Clarity, która jest zasadniczo podejściem firmy Philips do wstawiania czarnej ramki.

- oled 706 - brak klarowności przyspieszonego ruchu

- Lounge Mode

- Perfect Natural Reality

- jak podano, poczwórny ambilight, co ma wg mnie duże znaczenie
https://www.avforums.com/attachments/19baa59f-eca8-4fba-8883-a1b180b4eeba-jpeg.1560802/


- pilot wykończony skórą Muirhead

- pilot z funkcją Key Light

- obsługę głosową

- wyższą jasność

- większe pokrycie barw

- ma lepsze podświetlenie matrycy - bo ma dodatkowo backlight ( to widać na testach)

- kolorem i rodzajem podstawek

Jeśli ktoś ma wyższe wymagania choćby z równości podświetlenia, woli pełen ambilight, woli obsługę głosem a nie klikanie każdej frazy przy wyszukiwaniu, jeśli ma większą jasność pokoju, jeśli jest grafikiem lub malarzem - to liczy się również większe pokrycie bar, HFR .
Różnica wynosi mniej niż 1000 zł .
I nie ma mowy o przepłacaniu !!!.

Już ktoś podsumował twoją wiedzę , i czytajac forum postanowilem sie zalogowac i odpowiedziec na to co napisales... bo az zal mi bylo czytac te falszywe informacje .
Miałem oba modele koło siebie 55 706 i 55 806 - tak wiec conieco moge powiedziec


- HDR 10+ Adaptive - 706 MA
- anti Burn - 706 MA
- klarowności przyspieszonego ruchu - 706 MA
- Perfect Natural Reality - 706 MA
- Game Mode - 706 MA
- Lounge Mode 706 MA

Dlaczego jako fachowiec wypisujesz takie rzeczy . Podwaza to w kazdy mozliwy sposob twoje "doradztwo "

A teraz moje subiektywne opinie.

Jasnosc - w normalnych ustawieniachi filmach HDR brak roznicy , nie bylem w stanie wychwycic gdzie jest jasniejszy obraz w hdr na tych samych ustawieniach . Dopiero rozjasnienie na maksa w SDR pokazywalo ze troszke jasniejszy jest 806 - tylko to ustawienie ktorego sie nie uzywa bo obraz koszmarny i 0 czerni .
OBA tv sa jednak nadal dosc ciemne na uzywalnym ustawieniu - do janych przeszkolonych slonecznych salonow sie NIE NADAJA - mam porownanie z samsung QE65QN85A .
Efekt HDR - samsung duzo lepszy.

Natomiast do ciemniejszych pomieszczej bajka :) Super obraz .
Ja psobiscie oddalem do sklepu 806 - obraz jak dla mnie identyczny . Ambilight wole 3 stronne , natomiast jedyna rzecz ktora 806 ma duza lepsza to pilot . wyszukiwanie glosowe i podswietlenie robia robote - najgorsze ze Philips zablkowal wspolprace tego lepszego pilota z 706 .

Aha szybkosc dzialnia itp - tak samo identycznie , dzwiek identycznie :)

Tak wiec dopłata do pilota 1300zl... byla troche duza .
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Widać folklor zawsze się znajdzie.
Różnica wynosi mniej niż 1000 zł .
I nie ma mowy o przepłacaniu !!!.



Temat uważam za wyczerpany.
 
Status
Zamknięty.
Do góry