Philips DLED 85x6 z serii Performance.

wally666

Klub HDTV.com.pl
VIP
Niestety muszę zgłosić PHILIPSOWI że naprawiając hbbtv popsuli coś z dźwiękiem, obecnie za każdym razem gdy uruchamiam tv z soundbara wydobywa się głośny dźwięk, jakby sprzężenie które budzi wszystkich domowników. Nie było tego na pewno przed upgradem.

Dodam jeszcze, ze restart TV, soundbara, tunera sat itp nie pomaga. Sprawa zgloszona juz do supportu Philipsa
 

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Wczoraj normalnie telewizor został wyłączony na liście kanałów ulubionych, a dzisiaj włączam go patrzę i jest na liście kanałów naziemnej. Jest problem, bo rodzice nie przełączą sobie z powrotem na listę ulubionych. Na grudniowym oprogramowaniu nie było tego problemu, trzymało cały czas listę ulubioną. Również zgłoszone do Philipsa do naprawy.
 

sylwek_n30

Klub HDTV.com.pl
VIP
Czy można ustawić, by Ambilight włączał się o określonej porze? Fajnie jakby w dzień był wyłączony a o konkretnej godzinie (najlepiej po zachodzie słońca) włączył się.

Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka
 

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jak kupowaliście od Kikiego telewizor, to w domu sami wklepywaliście te ustawienia z kartki do telewizora, czy były już wklepane?

Ja sprawdzałem i w telewizji naziemnej dla ustawienia ISF Noc w 20 stopniowym punkcie bieli nie było nic wklepane, więc postanowiłem te wartości wklepać i inne i obraz mam delikatnie na nich na zielonkawo, twarze tak na zielonkawo zalatują, więc przełączyłem na standardowy. Może coś źle robię?
 

sylwek_n30

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jak kupowaliście od Kikiego telewizor, to w domu sami wklepywaliście te ustawienia z kartki do telewizora, czy były już wklepane?

Ja sprawdzałem i w telewizji naziemnej dla ustawienia ISF Noc w 20 stopniowym punkcie bieli nie było nic wklepane, więc postanowiłem te wartości wklepać i inne i obraz mam delikatnie na nich na zielonkawo, twarze tak na zielonkawo zalatują, więc przełączyłem na standardowy. Może coś źle robię?
Kupiłem od niego i założyłem, że obraz jest ustawiony wg niego. Mi się podoba jak jest, ale może ja nie jestem tak wrażliwy na piękno jak inni [emoji6]
PS. Jeśli Kiki ustawia obraz po swojemu, to jest to jako Osobisty?

Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka
 

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Na kartce pisze: gniazdo HDMI 1, styl obrazu ISF Noc, kolor 55, ostrość 2...
Jak patrzyłem w ISF Noc w 20 stopniowym punkcie bieli wszędzie było na zero, sprawdź jak masz u siebie.
 

elkrecik

New member
Dzisiaj odebrałem 43PUS8536 ustawienia wg Kikiego, wszystko bajka oprócz dwóch rzeczy: delikatnie jaśniejsze podświetlenie w jednym rogu przeżyję ale niestety telewizor ma problem z wyszukiwaniem kanałów DVBT z jednego z MUX-ów. Na tej samej instalacji Samsung i Sony wyszukują wszystko, Philips jednego MUX-a prawie w ogóle. Miał ktoś taki przypadek ?
 

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Wejdź na kanał który się tnie, + na pilocie i sprawdź siłę sygnału. Z którym MUX-em masz problem? 1,2,3,4,8 czy testowym TVP DVB-T2 HEVC?

U mnie poprawnie działa telewizja naziemna, dostałem poprawione oprogramowanie i działa już HbbTV na kanałach w DVB-T2, inne problemy zgłoszone i czekam na poprawkę w sofcie.

Tu masz co zgłosiłem Philipsowi: https://forum.emitel.pl/viewtopic.php?t=8420

Kupiłeś u Kikiego?
 
Ostatnia edycja:

elkrecik

New member
Wejdź na kanał który się tnie, + na pilocie i sprawdź siłę sygnału. Z którym MUX-em masz problem? 1,2,3,4,8 czy testowym TVP DVB-T2 HEVC?

U mnie poprawnie działa telewizja naziemna, dostałem poprawione oprogramowanie i działa już HbbTV na kanałach w DVB-T2, inne problemy zgłoszone i czekam na poprawkę w sofcie.

Tu masz co zgłosiłem Philipsowi: https://forum.emitel.pl/viewtopic.php?t=8420


Akurat jestem już w drugim domu i nie mam jak podejść do Philipsa. Problemy mam z MUX 1... Wkurza to, że na stojących obok testowo 3-ech starszych tv wszystko działa idealnie...
 

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Spróbuj anteną pokręcić, posprawdzać połączenia. Włączyć na tym muxie co się tnie i delikatnie pokręcić anteną. Być może Philips ma mniej czułą głowicę. Odbierasz MUX-5-3 testowy TVP w DVB-T2 HEVC? Jest tam nadawany między innymi TVP Dokument i kanały na końcu mają dopisek HEVC?. Wydarzenia24 odbierasz?
 

elkrecik

New member
Spróbuj anteną pokręcić, posprawdzać połączenia. Włączyć na tym muxie co się tnie i delikatnie pokręcić anteną. Być może Philips ma mniej czułą głowicę. Odbierasz MUX-5-3 testowy TVP w DVB-T2 HEVC? Jest tam nadawany między innymi TVP Dokument i kanały na końcu mają dopisek HEVC?. Wydarzenia24 odbierasz?
HEVC akurat działają. DVBT jest dla mnie ważne gdyż mieszkam w górzystym terenie i problemy z odbiorem są duże, na dwóch budynkach już nie zliczę ile anten testowałem.
 

elkrecik

New member
Witam ponownie. Wspomnianego Philipsa testowałem na dwóch systemach antenowych : Telmor Digit IQ ze wzmacniaczem oraz na antenie Dipol-u z symetryzatorem. Podłączyłem dodatkowo obok Samsunga QE50Q80 oraz Sony W610. Na instalacji pierwszej Philips odnalazł 22 kanały,na drugiej 31 gdzie pozostałe TV miały od 39 do 46. Albo głowica jest mało czuła albo mam ewidentnie uwalony egzemplarz. Jutro jadę go oddać bo zakupiłem przez internet a więc 14 dni na zwrot. Szkoda bo ma po ustawieniach od Kikiego przepiękny obraz a Ambilight naprawdę powala. Szukam dalej- stay tuned...
 
Do góry