Philips DLED 9206 z odświeżaniem 100 Hz na rok 2021

Ja wymieniłem Sony XR90J 65 cali na Philipsa 9206 55 cali.Odrazu powiem ze tv sony to lipa jak dla mnie ale o gustach sie nie dyskutuje.Jak działa ta funkcja calman u mnie też prosi zeby cos podlaczyć.

U mnie normalnie jest calman, w ustawieniach obrazu na dole, nacisnąłem ten calman i obraz się zmienił i najbardziej mi odpowiada, zostawiłem tak, co do sony to mam podobne zdanie, aczkolwiek cenię tą firmę, ale też mamy w domu xf 9005 i to nie ma co porównywać, zaczynając od trzeszczacych plastików,szparami między matrycą a obudową, głośniki to nieporozumienie jest totalne,głośniki popierdółka,a tv w 2018 roku, kosztował 5500zl, był w promocji za 5 tysięcy, my go kupiliśmy na firmę, więc wyniósł nas 4 tysiące dzięki Bogu, tu są obiekcje co do tego Philipsa, a inne firmy mają gorsze tv,za wiele wyższa cenę, nie rozumiem tego,zapewne chodzi o charakter marudera,który będzie szukał tv przez 10lat, a i tak nie znajdzie,bo zawsze coś mu nie przypasuje
 

adaskotoski

New member
Czekając na test cena TV po raz 2 wskoczyła na promocję :) Koledzy może mi ktoś pomoże ? Mam 2 modele do wyboru. Tv do sypialni: netflix, youtube, naziemna:
1. 65pus9206
2. 65oled805 - z pewnością ta matryca świeci zdecydowanie lepiej, ale obawiam sie o jej wytrzymałość oraz o wypalanie się.
 

waltman

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ktoś Panu puścił fejka, jak to bywa w zabawach z gluchym telefonem, ma nóżki o regulowanej szerokości, a nie wysokości, no chyba że czegoś nie dopatrzyłem z tyłu, ale chyba raczej nie :)

Dzięki za odpowiedź.
Jeszcze jedno pytanie: czy ten TV na kanał/maskowicę na przewody przy którejś z nóżek?

Ciekawym jest, jak na jedną kwestię mogą być różne opinie...
Też myślałem nad OLEDem, ale wydawanie min. 5 tysi i za 3 lata oglądanie wypaleń i powidoków, to nie dla mnie.
 
Ostatnia edycja:

RobiOk

Klub HDTV.com.pl
VIP
U mnie tryb Calman też zmienił obraz bez dodatkowych urządzeń. Są jeszcze dwa inne tryby oznaczone otwartą kłódką ale ich nie uruchamiałem, jak zobaczę to napiszę co i jak.
 
Funkcja Calman działa po podłączeniu specjalnego urządzenia i oprogramowania, bez tego po jej włączeniu obraz jest tylko gotowy do kalibracji beż żadnych ulepszaczy tak jak w trybie isf. Nóżki można regulować, trzeba je inaczej wkręcić.
 
Regulowana wysokość metalowego stojaka pozwala wstawić głośnik Soundbar.
Wysokość stojaka telewizora można dostosować do głośników Soundbar. Zamocuj podstawki, aby podnieść stojak do górnej pozycji, a zestaw głośnikowy SoundBar nie będzie zasłaniać dolnej części ekranu. Nie masz zestawu Soundbar? Nie trzeba mocować podstawek. Opis ze strony producenta.
 

waltman

Klub HDTV.com.pl
VIP
To jest cytat z instrukcji obsługi, który znam. Ale pytanie zadałem parę postów wcześniej, ponieważ byłem w sklepie i sprzedawca twierdzi, że regulowany jest tylko zostaw nóżek czyli ich szerokość. I taką też informację potwierdza post #221 oraz w netcie 4:40

https://www.youtube.com/watch?v=v8WwlUeG4mY

ale co się tyczy wysokości to nie mam pewności. Dlatego też prosiłem użytkowników tego modelu by potwierdzili, czy faktycznie jest możliwość regulacji wysokości na nóżkach, a jeśli tak to w jakim zakresie oraz czy są rzepki by przymocować kable do nóżki?
 

kris990

New member
Dokładnie tak, właśnie dziś go składałem. Nóżki można postawić standardowo bardzo nisko ale soundbar zasłoni ekran. Nóżki składają się w jakby literkę T i odkręcamy śrubki i przekręcamy odwortnie i mamy przestrzeń na soundbar.
Póki co ciężko mi określić jakość obrazu itd ale skorzystałem z opcji kalibracji przy zakupie w Media Expert. Używana była opcja calman i odpowiedni sprzęt. Pierwsze wrażenia pozytywne ale przesiadam się z 40calowego samsunga ze średniej półki kupionego jakieś 6-7 lat temu. Jak macie pytania to piszcie, nie jestem znawcą ale może coś podpowiem
 

Gorbi

Member
Panowie do wybory jest optymalizacja i kalibracja.
W przypadku kalibracji mamy 2 możliwości, wszystko jest tam opisane.
Sam się nad tym zastanawiałem kupując TV na raty ale sobie odpuściłem i na początku roku sobie skalibruję.

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka
 

sobeek

Klub HDTV.com.pl
VIP
Zawsze marzyłem o OLED, jestem zachwycony czernią z OLEDa w telefonie, ale bez zabezpieczeń takich jakie są chociażby Philips OLED 806, boję się, że kupię TV na dwa lata. Sam Philips OLED 806 65" ma dla mnie za wysoką***cenę, więc będę musiał się***pewnie zadowolić TV z wątku.

Mam aktualnie 11 letniego Philipsa 42" (bez ambi).. czy myślicie, że skok na 65" 9206 będzie wielkim progresem? A może coś innego?
 

wysio

Member
Bez reklam
Dla mnie 65 cali też było za drogo. Tzn może bym kupił, ale bardzo bym się zdenerwował, gdyby po kilku latach trzeba było wyrzucić te 6.5 tyś do śmieci. Dlatego wziąłem 55 cali, który był sporo tańszy. Dzięki ambilight obraz wydaje się większy niż w rzeczywistości. Zabezpieczenia nawet tańsze OLED mają już niezłe, dlatego jeśli lubisz te wspaniałe czernie, to bierz 706. Osobiście wolę smołę na ekranie 55 cali, niż widzieć wkurzające podświetlenie matrycy na 65 calach. Z tym, że ja głównie oglądam filmy w dobrej jakości wieczorami w ciemnościach. Telewizji jako takiej bardzo mało oglądam.
 
Do góry