Philips 9506 Mini-LED - nowa technologia już dostępna w TPV.

tobot

Member
do tzw pyrdeli z oledami!!! Kto ma kasę na wymianę tv co 3-4 lata i sprzedawanie zużytych/wypalonych oledów (czyt.: oszukiwanie potencjalnych nabywców) niech się bawi kosztem innych - nie moja bajka. Z tego całego forum wynika jednoznacznie, że technologia oled jest naprawdę super, bezkonkurencyjna na okres nie dłuższy jak 3-5 lat. Wobec czego wg. mnie niewarta jakiejkolwiek, najmniejszej nawet inwesytcji.
 

SDman

Banned
do tzw pyrdeli z oledami!!! Kto ma kasę na wymianę tv co 3-4 lata i sprzedawanie zużytych/wypalonych oledów (czyt.: oszukiwanie potencjalnych nabywców) niech się bawi kosztem innych - nie moja bajka. Z tego całego forum wynika jednoznacznie, że technologia oled jest naprawdę super, bezkonkurencyjna na okres nie dłuższy jak 3-5 lat. Wobec czego wg. mnie niewarta jakiejkolwiek, najmniejszej nawet inwesytcji.

To sprzedawanie to raczej na części za grosze powinno mieć miejsce.
Dokładnie jest jak piszesz, zgadzam się w 100% gdyby te zabezpieczenia działały producenci dawaliby np. 5 lat gwarancji na panel.
OLED jest dla osób zamożnych ale i oni mają węża w kieszeni - nie mogę kumpla przekonać do OLED`a
tym bardziej jak ogląda u mnie Q90T :-o. Nie ukrywam bardzo bym chciał mieć możliwość porównania jak to się mówi " w domowym zaciszu", a nikt z bliskich nie ma.
 

colpix

New member
kiki, widzę brak konsekwencji w Twoich wypowiedziach, no bo jak się ma
... podpowiadamy przy zakupie co jeszcze zrobić żeby powidoków nie mieć.
do
Oled ma siedem zabezpieczeń i daje sobie sam radę z powidokami. Dodatkowo informacje są dla pedantycznych osób.

Sprawa jest zero-jedynkowa. Powidoki albo są, albo ich nie ma i pedantyczność nie ma tu nic do rzeczy.

Skoro Oled sam sobie daje radę z powidokami to co tu jeszcze podpowiadać :?:

Nie ukrywam bardzo bym chciał mieć możliwość porównania jak to się mówi " w domowym zaciszu", a nikt z bliskich nie ma.

Ja też nie znam nikogo kto by miał.

Kto ma kasę na wymianę tv co 3-4 lata...

Takie czasy. TV na 3 lata, samochód na 3 lata, smartfon na 3 lata itd. Żona na 3 lata :?: :lol:
Tylko dom na 30 lat … w kredycie :!:
 
Ostatnia edycja:

mpDante

Member
Bez reklam
@SDman: Q90T to niezbyt dobra seria u Samsunga, a gdzie mu do Oleda. Ja miałem to "nieszczęście" oddać oleda po 2x wypalonej matrycy. Potem miałem w domu Q90R, Q85R i zostałem z Q70R.

Teraz myślę nad przesiadką na 75" i bardzo poważnie rozważam ponowny zakup Q70R, bo są jeszcze dostępne... Oleda wziął bym raczej na przeczekanie na lepsze czasy, bo na razie nie ma minileda bez wad. Chociaż kibicuję TP Vision z tym 65PML9506. Niestety oled 77" zbija z nóg ceną.
 

SDman

Banned
@SDman: Q90T to niezbyt dobra seria u Samsunga, a gdzie mu do Oleda. Ja miałem to "nieszczęście" oddać oleda po 2x wypalonej matrycy. Potem miałem w domu Q90R, Q85R i zostałem z Q70R.

Teraz myślę nad przesiadką na 75" i bardzo poważnie rozważam ponowny zakup Q70R, bo są jeszcze dostępne... Oleda wziął bym raczej na przeczekanie na lepsze czasy, bo na razie nie ma minileda bez wad. Chociaż kibicuję TP Vision z tym 65PML9506. Niestety oled 77" zbija z nóg ceną.

Te strony są dalekie od Twojej opinii podchodzą do tematu profesjonalnie.
https://www.t3.com/reviews/samsung-q95t-q90t-review-4k-qled-tv
https://www.techradar.com/reviews/samsung-q90t-qled-tv
https://www.digitaltrends.com/tv-reviews/samsung-q90t-4k-hdr-qled-tv-review/
https://www-avforums-com.translate....ed-4k-tv-review.17550?_x_tr_sl=en&_x_tr_tl=pl
https://www-avforums-com.translate....ed-4k-tv-review.17550?_x_tr_sl=en&_x_tr_tl=pl
Cyt:
"Mocne strony QE65Q90T to wyjątkowo duża ilość kolorów, mnóstwo subtelności kolorów przy rozwiązywaniu subtelnych mieszanek i tekstur oraz niezwykle wysoki poziom ostrości i szczegółowości zarówno przy natywnych obrazach 4K, jak i przeskalowanych obrazach HD. W rzeczywistości ostrość jest jednym z obszarów, w którym QE65Q95T poprawia się w porównaniu z droższymi flagowymi zestawami Q90R 4K 2019, które straciły trochę ostrości ze względu na nową technologię szerokiego kąta widzenia.
Samsung udoskonalił tę technologię na 2020 rok, dzięki czemu chociaż efektywne kąty widzenia nie są tak ekstremalne, jak w telewizorach z najwyższej półki z 2019 roku, nadal można je oglądać pod szerszymi kątami niż zwykle w telewizorach LCD, bez uszczerbku dla rozdzielczości .
Tymczasem silnik skalowania Samsunga jest wyraźnie lepszy niż wszystko, co widzieliśmy w poprzednich generacjach Samsunga. Przeskalowane obrazy mają gęstszy i czystszy wygląd, szczególnie w obszarach, w których szczegółowość treści źródłowych jest szczególnie wysoka.
Ruch też jest całkiem dobrze obsługiwany. Zwłaszcza jeśli wyłączysz tryb Auto procesora ruchu, a zamiast tego wybierzesz opcję Niestandardowy, z elementami Judder i Blur ustawionymi na stosunkowo niski poziom mocy obliczeniowej"

Mam Q90T i to rewelacyjny TV spokojnie może stanąć bez ujmy obok każdego OLED`a.
 

mpDante

Member
Bez reklam
Wykastrowany 60Hz Oled LG A13 może jest tańszy od miniledów, ale nie jest lepszym wyborem. Pogadamy jak w podobnej cenie będzie choćby 77B13.



SDman: Po prost nie masz punktu odniesienia, więc dyskusja o wyższości Q90T jest bezcelowa. Ja porównywałem różne TV osobiście i Samsung strzelił sobie w kolano stosowaniem powłoki poprawiającej kąty, która psuje tylko kontrast. Ten Q90T jest ciekawym następcą Q70R (podobna ilość stref wygaszania), bo w 2020 Samsung podniósł poprzeczkę za wysoko i Q90R zastąpił Q950. Osobiście wolę "rtings.com" i samodzielne wyciągnie wniosków.


Żaden TV mający ok.100 stref wygaszania, nie może konkurować z oledem, chyba, że mówimy o jasności. Nie bez powodu Q9FN był uznawany za najlepszy TV Samsunga, przynajmniej do premiery QN91/95.
 
Ostatnia edycja:

SDman

Banned
Trochę dziwne piszesz, Ty porównywałeś ale ja już nie?! Rok czasu szukałem mnóstwo testów i porównań. Natomiast to co piszesz o powłoce i wyższości Q70R beż powłoki to już widać jak bardzo nie miałeś obok siebie 2 TV.
Deklasuję świetny model Q80R, który miał powłokę model Q70R bez.
https://www.youtube.com/watch?v=Jaub5QkIk2o
Model Q90T to jeszcze inna bajka -lepsza pod każdym względem.
 
Ostatnia edycja:

mpDante

Member
Bez reklam
Chyba nie powiesz mi, że porównywałeś Q70R z Q90T? Każdy kupuje to co lubi, ja tylko mówię, że Q90T z oledami nie ma porownania. Taki zwykły średniak i tyle. Ja nie miałem Q90T, ale miałem w domu jednocześnie Q70R, Q85R i rewelacyjnego Q90R i nawet temu ostatniemu trochę do oleda brakuje.


Generalnie piszemy już mocno nie na temat, więc jak chcesz możemy założyć jakiś osobny o Q90T ;)
 
Ostatnia edycja:

SDman

Banned
Jakbyś zadał sobie trud i poczytał linki wiedziałbyś, że Q90T jest oceniany lepiej od Q90R choć okrojenie stref nie wskazuje na to, a jednak doskonałe algorytmy i Dual Led dały przewagę.
 

mpDante

Member
Bez reklam
Testy, które ja czytałem mówią coś innego... ale jak mowiłem, punkt widzenia zależy od miejsca siedzenia. Fizyki nie oszukasz, ale możesz oszukać siebie.

Mogę się założyć, że znajeziesz też testy 65PML9506, które stwierdzą, że to genialny TV i w pewnym sensie będzie to prawda.
 

colpix

New member
Wczoraj wieczorem wysłałem do Philips-a pismo odnośnie problemu z local dimming występującym w modelach Philips Miniled 9506 oraz 9636.
Moje pytanie:
Dzień dobry, czy firma Philips opracowuje aktualizację oprogramowania dla modeli wymienionych w temacie (jeżeli jest to problem software) lub wymianę komponentów w przyszłych modelach (jeżeli jest to problem hardware), by zlikwidować problem z local dimming (zawsze gdy ciemny obiekt porusza się na jaśniejszym tle zostaje za nim ciemna smuga) jaki występuje w ów modelach? Reasumując: czy podejmowane są jakieś działania w tym względzie czy jest to charakterystyka tych produktów, z którymi ewentualni nabywcy muszą się pogodzić? Pozdrawiam

Przyp.
Zawsze gdy ciemny obiekt porusza się na jaśniejszym tle zostaje za nim ciemna smuga
– zostało zapożyczone od cosmo1.


Odpowiedź na drugi dzień z firmy Philips:
Dziękujemy za skontaktowanie się z nami w sprawie Państwa zgłoszenia numer: 02653530.
Chcielibyśmy przekazać Państwu następujące informacje: ten problem jest nam znany, mamy nadzieję, że zostanie rozwiązany poprzez aktualizację jak najszybciej.

Pozdrawiam

Fakty:
1. Problem z local dimming istnieje.
2. Philips wie o ww. problemie.
3. Philips szybko udziela odpowiedzi ;)
…mamy nadzieję, że zostanie rozwiązany poprzez aktualizację jak najszybciej
– tu dowolna interpretacja każdego z czytelników.

Dla niepoprawnych optymistów wklejam jeszcze dla przypomnienia odpowiedź z firmy Philips umieszczoną na forum anglojęzycznym, do którego link podał już wcześniej forumowicz cosmo1

Data wpisu na forum 29.10.2021r.
W tej sytuacji zalecamy, aby skontaktować się ze sklepem, w którym kupiłeś telewizor, w celu wymiany lub zwrotu pieniędzy, ponieważ może to potrwać miesiące, aż nowa aktualizacja oprogramowania sprzętowego będzie dostępna.

Zegar: Pierwszy dzień mojego oczekiwania na aktualizację ;)
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Sprawa jest zgłoszona do R&D do Holandii.
Up date w opracowaniu.

=====================

Oled 77Tańszy to LG 77A13 poniżej 9 tys zł.
 

mpDante

Member
Bez reklam
Podobno rozsyłają do ludzi maile, że naprawią to w ciągu 2 tygodni... wygląda na to, że tą wiadomość, którą otrzymał @colpix wysyłają do wszystkich "zainteresowanych".
 

donsalieri

Active member
Bez reklam
Masz bardzo jasny salon i potrzebujesz soundbara bierz 9636 a jeśli tego nie potrzebujesz bierz tańszy 9506 mam go i to świetny tv właśnie skończyłem władcę pierścieni w dolby vision i miód malina jest, mają te tv przypadłość z localdimming ale bardzo rzadko to widać podczas normalnego oglądania no i mają to naprawić aktualizacją
 
Do góry