Philips PUS8535 - ustawienia obrazu.

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
A sprawdzałeś nowy model Panasonic, HX710/HX700, mają Androida i rozmiar który chcesz, może któryś Ci styknie.

Nie wiadomo jeszcze, czy da się w nim ułożyć listę kanałów naziemno-satelitarną, w Panasonicu mają mi dopiero to sprawdzić. Prawdopodobnie nie da się w nim takiej listy stworzyć, bo produkuje go Vestel i jest na Androidzie, a w takiej konfiguracji się nie da w produktach Vestel.

Mnie nie zależy na Androidzie czy światełkach, podstawowym wymogiem jest by dało się na jednej liście kanałów ułożyć wspólnie kanały z DVB-T i DVB-S.
Utworeznie takiej listy jest możliwe właśnie w Philipsie na Androidzie lub w Vestel ale bez Androida.
 
Ostatnia edycja:

biedronka1

New member
Mnie nie zależy na Androidzie czy światełkach, podstawowym wymogiem jest by dało się na jednej liście kanałów ułożyć wspólnie kanały z DVB-T i DVB-S.


Post nie w temacie - ale pozwolę sobie dopytać. Z jakiego powodu priorytetem przy wyborze TV jest to aby lista DVB-T i DVB-S była wspólna?





Może ewentualnie wybrać trzeba by jakiś TV pod kątem obrazu - a tą konieczność wspólnej listy kanałów zrealizować za pomocą jakiejś dodatkowej przystawki zewnętrznej? Dekodera itp.?
 

Łogo

New member
Witam,

na forum trafiłem przypadkowo byłem zdecydowany na PUS8535 w wersji 70 calowej. Jednak do myślenia dała mi jedna osoba z obsługi sklepu w którym byłem, która namawiała mnie na wersję 65 calową, bo tych 70 cytuję: trafiło im się trochę na zwroty. Ogółem odpuściłem zakup, pomyślałem, że lepiej poczytam.
I powiem szczerze po przejrzeniu pobieżnie tego wątku jestem zszokowany. Jak można takie coś wciskać klientom. Co to w ogóle ma być, że telewizor po zakupie, musi być poddany proponowanej tutaj co chwilę przez jednego z użytkowników, kalibracji. Zrozumiałbym gdyby dotyczyłoby jakiegoś specjalistycznego sprzętu typu jakieś monitory dla grafików itp. Telewizor to sprzęt który po wyjęciu z pudła powinien oferować minimum porządnego obrazu na chociaż jednym trybie.
Wybór na Philipsa padł z dwóch powodów. Mam u siebie jakiegoś 10 letniego i w sumie jestem z niego zadowolony. Poza tym widziałem u znajomych tv z ambilight i bardzo mi się to spodobało.
Teraz pytanie zauważyłem, że większość problemów dotyczy matryc 58 i 70 calowych. Czy jest ktoś na forum kto ma wersję 65 cali i może z czystym sumieniem polecić?
 

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Post nie w temacie - ale pozwolę sobie dopytać. Z jakiego powodu priorytetem przy wyborze TV jest to aby lista DVB-T i DVB-S była wspólna?





Może ewentualnie wybrać trzeba by jakiś TV pod kątem obrazu - a tą konieczność wspólnej listy kanałów zrealizować za pomocą jakiejś dodatkowej przystawki zewnętrznej? Dekodera itp.?

Telewizor dla starszych rodziców, którzy sobie sami źródła sygnału pomiędzy DVB-T a DVB-S nie przełączą, musi być prosto, wszystko na jednej liście kanałów. Jaki sens kupować nowy telewizor z tunerami DVB-T2, DVB-S2, HEVC, HbbTV i kupować do tego tuner typu combo i obsługiwać to dwoma pilotami?

Szkoda że w LG na obiecankach się skończyło, że poprawią oprogramowanie by dało się listę kanałów naziemno-satelitarną ułożyć. Teraz cały czas odpisują, że przekazane zostało do odpowiedniego działu i by czekać, ale ile można. Niestety jestem za słaby by przebić się do kogoś wyżej w LG by dał jasną odpowiedź czy poprawią to czy też nie, a konsultanci niechcą ani połączyć z kimś wyżej, ani dać kontakt.
 

12jojko

Banned
Witam,

na forum trafiłem przypadkowo byłem zdecydowany na PUS8535 w wersji 70 calowej. Jednak do myślenia dała mi jedna osoba z obsługi sklepu w którym byłem, która namawiała mnie na wersję 65 calową, bo tych 70 cytuję: trafiło im się trochę na zwroty. Ogółem odpuściłem zakup, pomyślałem, że lepiej poczytam.
I powiem szczerze po przejrzeniu pobieżnie tego wątku jestem zszokowany. Jak można takie coś wciskać klientom. Co to w ogóle ma być, że telewizor po zakupie, musi być poddany proponowanej tutaj co chwilę przez jednego z użytkowników, kalibracji. Zrozumiałbym gdyby dotyczyłoby jakiegoś specjalistycznego sprzętu typu jakieś monitory dla grafików itp. Telewizor to sprzęt który po wyjęciu z pudła powinien oferować minimum porządnego obrazu na chociaż jednym trybie.
Wybór na Philipsa padł z dwóch powodów. Mam u siebie jakiegoś 10 letniego i w sumie jestem z niego zadowolony. Poza tym widziałem u znajomych tv z ambilight i bardzo mi się to spodobało.
Teraz pytanie zauważyłem, że większość problemów dotyczy matryc 58 i 70 calowych. Czy jest ktoś na forum kto ma wersję 65 cali i może z czystym sumieniem polecić?

65-cali jest na innej matrycy - IPS. Możliwe, że dlatego nie ma takich problemów, jakie występują na MVA. Osobiście nie znam nikogo z 65", nie ma też zbyt wielu opinii na jej temat, na zagranicznym forum jeden z użytkowników dzieli się profesjonalnymi ustawieniami obrazu pod ten model.
 

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Spytam z ciekawości, jakich kanałów nie ma na DVB S a są na DVB T?

DVB-T + DVB-S FTA oraz jakaś karta prepaid np. Smart HD+ od czasu da czasu opłacany na jakiś okres
Podstawą jest DVB-T i dołożenie do niego kanałów z Sat.

Nie rozumiem, jak w każdym tanim Chińskim tunerze typu combo np. Ferguson, Opticum jest możliwość utworzenia wspólnej listy kanałów DVB-T i DVB-S i dowolnie te kanały między siebie mieszać, a w drogich wypasionych telewizorach że sztuczną i teligencją taką podstawowa rzecz jest niemożliwa, i trzeba szukać modelu telewizora co taki umożliwia. Każdy telewizor powinien taką podstawową rzecz umożliwić jeśli oczywiście ma wbudowane głowice DVB-T i DVB-S. Wszystko ze wszystkim powinno dać się wymieszać na liście kanałów.
 
Ostatnia edycja:

pasazer

Member
Witam,

na forum trafiłem przypadkowo byłem zdecydowany na PUS8535 w wersji 70 calowej. Jednak do myślenia dała mi jedna osoba z obsługi sklepu w którym byłem, która namawiała mnie na wersję 65 calową, bo tych 70 cytuję: trafiło im się trochę na zwroty. Ogółem odpuściłem zakup, pomyślałem, że lepiej poczytam.
I powiem szczerze po przejrzeniu pobieżnie tego wątku jestem zszokowany. Jak można takie coś wciskać klientom. Co to w ogóle ma być, że telewizor po zakupie, musi być poddany proponowanej tutaj co chwilę przez jednego z użytkowników, kalibracji. Zrozumiałbym gdyby dotyczyłoby jakiegoś specjalistycznego sprzętu typu jakieś monitory dla grafików itp. Telewizor to sprzęt który po wyjęciu z pudła powinien oferować minimum porządnego obrazu na chociaż jednym trybie.
Wybór na Philipsa padł z dwóch powodów. Mam u siebie jakiegoś 10 letniego i w sumie jestem z niego zadowolony. Poza tym widziałem u znajomych tv z ambilight i bardzo mi się to spodobało.
Teraz pytanie zauważyłem, że większość problemów dotyczy matryc 58 i 70 calowych. Czy jest ktoś na forum kto ma wersję 65 cali i może z czystym sumieniem polecić?


Polecam 65
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Naprawdę dajesz się wpuścić w takie "opowieści "
Zarówno 70 jak i 65" grają bardzo dobrze.
A wystarczy sprawdzić przy kalibracji !
 

Beeercik

New member
Dokładnie, a te 176 stron naszych narzekań na tego bubla to tylko takie żarty żarciki są, bo nudzi nam się w domach. Tak naprawdę to telewizorek jest prima sort. Po kupnie nie zapomnij oczywiście dokupić kalibracji - nie pozbędziesz się problemów z obrazem, ale za to portfel będzie znacznie mniej uwierał w kieszeni.

Ogólnie zależy jakie masz potrzeby. Jeśli masz grzyb na ścianie i chcesz go czymś zakryć to będzie to dobry wybór.
Niezależnie czy będzie to seria 78xx czy 85xx.
 

rafallo777

New member
Następny egzemplarz 58" do wyrzucenia przez okno

a7995fe4-e043-4ca1-a9a7-07718b8bba7b-jpeg.1433305


https://www.avforums.com/threads/any-news-about-pus8505.2290249/page-81

Widzac taki obraz z tv to trzeba byc ulomnym by takiego tv nie reklamowac :) watpieI, ze sa tacy ludzie ktorzy takich sztuk nie reklamowali, bo przeciez takiego gowna nie da rady ogladac.

Dobry przyklad mojego kolegi. Zobaczyl u mnie 58pus8535. Zamowil w media expert i obraz tragedia. Jak za mgla. Pojechal wymienil na nowa sztuke i to samo. Obraz dramat.
Kupil w koncu q60t i... hdr w mandalorianie jeszcze gorszy od mojego w pus8535.
A sdr w philipsie bije na glowe samsunga q60t. I tez wymienil tego samsunga, bo mowil ze moj philips gra lepiej i ladniej od q60t.

Po prostu przy tym philipsie to wielka loteria. Albo trafisz albo nie i tu kalibracja nie pomoze, bo przeciez koles z problemami wzroku zauwazy roznice.

Kazdy w tym roku tv to bubel.
Samsung q70t ciemny hdr, widoczne poswiaty
Q60t to tv dramat. Widzialem u kolegi i gra gorzej od pus8535.
Sony xh90 sie wylacza I wlacza
Lg nano 81/86 nie istnieje, wyplywy swiatla
Philips obraz w wiekszosci dramat, trzeba trafic na dobry model ale jak juz to hdr tez ciemny jak dla mnie. Ale nie taki tragiczny jak w q60t

Jedynym poprawnym tv w tym roku to chyba Panasonic tej wyzszej wersji. Tam chyba wszystko gra.
 

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Pojawiają się pierwsze informacje o nowych modelach na 2021 rok:
https://translate.google.com/transl...-2021-zwei-neue-android-hardware-plattformen/

Seria 8000 na Mediatek MT9970A
Seria 7000 na Mediatek MT9602
A więc seria 7000 zastąpi Saphi Androidem, tylko na słabszym procesorze, i to jest dobry kierunek.

I jeszcze takie pytanie, czy w Philipsach na Androidzie można zgrać listę kanałów ulubionych na pendrive i wgrać do drugiego telewizora?
 
Ostatnia edycja:

Łogo

New member

Dzięki za informację. Ciągle rozważam zakup, muszę się jeszcze raz wybrać do sklepu.

Użytkownik Kiki dalej pisze o jakiejś magicznej kalibracji, nie chcąc chyba zrozumieć że telewizor to nie prom kosmiczny i w dzisiejszych czasach powinien działać w miarę ok zaraz po wyjęciu z pudełka. Ja jako użytkownik powinien sobie jedynie coś rozjaśnić, coś przyciemnić, dodać albo odjąć koloru i tyle.

No chyba, że coś przegapiłem a przyznaje się, że telewizorami się zbytnio nie interesowałem i mówienie o kalibracji dotyczy teraz wszystkich producentów?

Chciałem się jeszcze dopytać o modele na 2021, kiedy się można ich spodziewać, może wobec problemów z tym modelem lepiej się wstrzymać?
 

biedronka1

New member
Dzięki za informację. Ciągle rozważam zakup, muszę się jeszcze raz wybrać do sklepu.

Użytkownik Kiki dalej pisze o jakiejś magicznej kalibracji, nie chcąc chyba zrozumieć że telewizor to nie prom kosmiczny i w dzisiejszych czasach powinien działać w miarę ok zaraz po wyjęciu z pudełka. Ja jako użytkownik powinien sobie jedynie coś rozjaśnić, coś przyciemnić, dodać albo odjąć koloru i tyle.

No chyba, że coś przegapiłem a przyznaje się, że telewizorami się zbytnio nie interesowałem i mówienie o kalibracji dotyczy teraz wszystkich producentów?

Chciałem się jeszcze dopytać o modele na 2021, kiedy się można ich spodziewać, może wobec problemów z tym modelem lepiej się wstrzymać?




Nie czytaj tych głupot o kalibracji. Na temat Kikiego poszukaj sobie w google - polecam znalezisko na jego temat na portalu wykop.pl ;-) To handlarz i właściciel tego forum - połącz kropki.


Każdy sprawny telewizor działa normalnie po wyjęciu z pudełka. Pierwszy raz w życiu spotkałem się z taką kaszaną przy 8535 a sporo telewizorów przerobiłem. Oddałem swojego uszkodzonego 70 calowego 8535 do sklepu i wziąłem TV innego producenta. Wyjąłem z pudełka i zwyczajnie cieszę się normalnym, prawidłowym obrazem :)) Nie daj się naciągać na kalibrację za 10 zł - bo to jest jakiś nieśmieszny żart. Poczytaj sobie po co się robi te mityczne kalibracje i dla kogo one są przeznaczone. Większość ludzi tego nie potrzebuje - jedynie wytrawni koneserzy kina, którzy chcą oglądać film , 1:1, dokładnie tak jak widział go reżyser... kalibrują swoje odbiorniki. Taka zabawa to wizyta specjalisty w domu i wydane kilka stówek. Kalibracja nie pomoże ci w przypadku wad obrazu jakie zdarzają się na 8535.



Jeżeli chcesz ryzykować to możesz próbować z 8535. Jeżeli cenisz sobie spokój i nie chcesz później bawić się w wymianę, to radzę skierować swój wzrok w stronę odbiornika innego producenta.
 

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Naprawdę dajesz się wpuścić w takie "opowieści "
Zarówno 70 jak i 65" grają bardzo dobrze.
A wystarczy sprawdzić przy kalibracji !
Przecież Kiki pisze, że wystarczy sprawdzić telewizor przy kalibracji, i ja myślę, że oni jak kalibrują i zauważą wadliwy egzemplarz, to zmieniają na drugi czy trzeci i wyślą dobry sprawny egzemplarz a te uszkodzone że srebrzystym ekranem gdzie żadna kalibracja na niego nie pomorze odsyłają z powrotem do fabryki.
Tak przynajmniej myślę że tak Kiki postępuje, i dla tego prosiłbym Kikiego o potwierdzenie, czy tak postępują z telewizorami Philipsa, bo jest dużo wadliwych egzemplarzy.
 

12jojko

Banned
Przecież Kiki pisze, że wystarczy sprawdzić telewizor przy kalibracji, i ja myślę, że oni jak kalibrują i zauważą wadliwy egzemplarz, to zmieniają na drugi czy trzeci i wyślą dobry sprawny egzemplarz a te uszkodzone że srebrzystym ekranem gdzie żadna kalibracja na niego nie pomorze odsyłają z powrotem do fabryki.
Tak przynajmniej myślę że tak Kiki postępuje, i dla tego prosiłbym Kikiego o potwierdzenie, czy tak postępują z telewizorami Philipsa, bo jest dużo wadliwych egzemplarzy.

Gdyby tak odsyłali do fabryki to by im brakło telewizorów w sklepie xD
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
ja nie trafiłem na taki złom jak było widać kilka postów wcześniej. Jestem bardzo zadowolony z kolorów - świeci naprawdę bardzo ładnie. Jedyny problem który faktycznie występuje to te nieszczęsne sceny z czarno-szare i to praktycznie tylko na materiale gorszej jakości (typu film z dysku). Filmiki 4k hdr z youtube rewelacja. Pytanie czy kalibracja jest w stanie to wyeliminować bo powiem szczerze ze mam zamiar go oddać gdyż drażni mnie to coraz bardziej. Brat kupił kilka dni temu 65c815 i byłem u niego dzisiaj, żeby sprawdzić te same filmy z dysku i u niego jest ok...
=======
jeżeli ktoś może podesłać tę sławną kalibrację od kikiego na pw to chętnie sprawdzę zanim go oddam i powiem Wam czy to coś dało...
 

Gladius81

New member
Ja kupiłem u kikiego 43 i 50 nie mam takich problemów jak inni załączałem zrzuty ekranu posty wcześniej możliwe że sprawdzał tv przed wysyłką acz kolwiek według mnie ta powielana kalibracja z jednego panelu na inne się sprawdza u mnie po kalibracji za dużo zielonego wychodziło i twarze miały nienaturalny kolor
 
Do góry