Philips PUS8535 - ustawienia obrazu.

Quueest

New member
Z tej strony właśnie pobierałem podaną przez ciebie wersję oprogramowania, jednak nie poprawiła ona w żadnym stopniu problemów z płynnością ruchu a i kolory były chyba gorsze niż w najnowszym sofcie. Do pobrania widzę tam jeszcze tylko wersję TPM191E _ 101.001.037.004 - Data: 2020/06/15 dla tv z roku 2020.
 

rafallo777

New member
Czy to mozliwe, ze tv sie ,,wygrzal,, po dluzszym czasie?

Mam wrazenie, ze kolory mi sie poprawily, a nie kalibrowalem go. Sa przyjemniejsze dla oka.

Aktualizacji nie bylo przeciez. W ciemnych scenach jaki byl taki jest, ale przy jasniekszych mam wrazenie, ze nieco kolory sie poprawily.
Czy to mozliwe, czy mam jakies zwidy?
 

lajcik73

New member
Niestety nic innego ci nie poradzę sam mam problem z moim 58pus8535/12 artefakty w ciemnych scenach zakupiony w sierpniu cztery razy zgłaszałem reklamację i co nic telewizor jest wolny od wad reklamacja nie uznana tylko nie wiem kto jest ślepy ja czy oni i jak się tu nie wk...ć
 

lajcik73

New member
I to według serwisu nie jest wadą
 

Attachments

  • IMG_20201111_010056.jpg
    IMG_20201111_010056.jpg
    437,7 KB · Wyś: 53
  • IMG_20201110_151848.jpg
    IMG_20201110_151848.jpg
    431,7 KB · Wyś: 41

Beeercik

New member
A ile pozytywnych ???

Pozytywne tylko dowodzą jak małe wymagania ma przeciętny konsument.
Albo jak sprawnie działają klawiatury ludzi z działu PR Philipsa ;)


Tutaj ujęcia z 55PUS6401 (2006r.) znajomego. Przepaść.

Oczywiście kiepski aparat robi swoje i na żywo wygląda to lepiej i czerń jest czarna bez niebieskości, a skóra jest soczyście brązowa, ale różnice pomiędzy bublem z tematu zauważy nawet niewidomy mimo słabego zdjęcia.


 

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
A ile pozytywnych ???

No ale nam właśnie rozchodzi się dlaczego na niektórych egzemplarzach Philipsa takie rzeczy występują, czy to jest wada matrycy, czy oprogramowania? Czy da radę to naprawić poprawką oprogramowania czy też nie? Jak ma Pan wiedzę, prosimy się z nami nią podzielić.
 
Ostatnia edycja:

k3firoo

New member
No ale nam właśnie rozchodzi się dlaczego na niektórych egzemplarzach Philipsa takie rzeczy występują, czy to jest wada matrycy, czy oprogramowania? Czy da radę to naprawić poprawką oprogramowania czy też nie? Jak ma Pan wiedzę, prosimy się z nami nią podzielić.
Wina matrycy, oprogramowanie mam te same A problemów nie mam z czernią.
 

d00blan

New member
Cześć, mam mojego 58PUS8535 od 12 dni i biję się z myślami czy go nie oddać. Pierwsze wrażenia na temat TV super, bardzo pasuje mi ambi, android, pilot. Kolory i czerń na HDR robi bardzo dobre wrażenie, np. na tym filmiku z twarzami. Żadnych plam, wszystko idealnie.

Natomiast materiały w niższej jakości to jakiś dramat. Oglądałem kilka odcinków pierwszego sezonu "the 100" na Netflixie i ciemne sceny w lesie śnieżą tak jakbym oglądał TV naziemną za PRLu. Kolory wyblakłe i robią się rozlane plamy.

Właśnie nierównomierne przechodzenie kolorów z jasnych w ciemne jest dla mnie największym problem, bo występuję na największej liczbie testowanych materiałów. Doskonale to widać na tym filmie, np od 10:30 do 11:20. Czerń zamiast równomiernie się przenikać dosłownie tworzy tęczę/flarę.
Mógłby to ktoś przetestować u siebie ? A może inne TV też tego nie ogarniają ?

EDIT: nie jestem w stanie wstawić linka bo mam za mało postów... filmik na youtube nazywa się TIMELAPSE PRZYSZŁOŚCI: Wyprawa na koniec czasu (4K)
 

k3firoo

New member
Cześć, mam mojego 58PUS8535 od 12 dni i biję się z myślami czy go nie oddać. Pierwsze wrażenia na temat TV super, bardzo pasuje mi ambi, android, pilot. Kolory i czerń na HDR robi bardzo dobre wrażenie, np. na tym filmiku z twarzami. Żadnych plam, wszystko idealnie.



Natomiast materiały w niższej jakości to jakiś dramat. Oglądałem kilka odcinków pierwszego sezonu "the 100" na Netflixie i ciemne sceny w lesie śnieżą tak jakbym oglądał TV naziemną za PRLu. Kolory wyblakłe i robią się rozlane plamy.



Właśnie nierównomierne przechodzenie kolorów z jasnych w ciemne jest dla mnie największym problem, bo występuję na największej liczbie testowanych materiałów. Doskonale to widać na tym filmie, np od 10:30 do 11:20. Czerń zamiast równomiernie się przenikać dosłownie tworzy tęczę/flarę.

Mógłby to ktoś przetestować u siebie ? A może inne TV też tego nie ogarniają ?



EDIT: nie jestem w stanie wstawić linka bo mam za mało postów... filmik na youtube nazywa się TIMELAPSE PRZYSZŁOŚCI: Wyprawa na koniec czasu (4K)

Jeśli materiał jest do D.... to tv jego nie polepszy, każdemu polecam najpierw zobaczyć dany materiał czy to ty, netflix, hbo itd na telefonie, czy obraz klatkuje czy czarny ma płynne przejścia itp. W tym filmie sprawdziłem go na samsung Note 9 i ta tęcza jest widoczna w tym przedziale czasowym. Więc i każdy tv to pokaże :)
 

rafallo777

New member
Wczoraj porownalem z youtube kilka filmow, miedzy tym philipsem a Surface Pro 4, gdzie matryca tam to sztos.

I powiem tak, ze dla mnie ten Philips mial lepsze, ladniejsze kolorki.

Tam gdzie material slaby to tez widac na surface sniezenie.

Tu w Philips jest skopane cos z hdr. Co prawda Filmy z youtube tych twarzy itp sa piekne, nasycone, czarny to czarny, ale przy netflix jest inaczej. Mniej jasno jak przy youtube.
A trybu DV nawet nie uzywam bo to gowno a nie format. Jest zbyt ciemny, zbyt za mgla. Hdr jadkrawy dopiero robi kolorki. Dolby Vision to szit. I mega przereklamowane. Chyba, ze ktos lubi takie kolory.
Mi kalibracja nie podchodzi, wiekszosci z Was juz tak. Wiec moze ja wole bardziej jasne, nasycone kolory.

Tryb gry w tym tv nie istnieje. Naprawde. Gram tylko na trybie normalnym I hdr wylaczam z poziomu konsoli
 

k3firoo

New member
Wczoraj porownalem z youtube kilka filmow, miedzy tym philipsem a Surface Pro 4, gdzie matryca tam to sztos.

I powiem tak, ze dla mnie ten Philips mial lepsze, ladniejsze kolorki.

Tam gdzie material slaby to tez widac na surface sniezenie.

Tu w Philips jest skopane cos z hdr. Co prawda Filmy z youtube tych twarzy itp sa piekne, nasycone, czarny to czarny, ale przy netflix jest inaczej. Mniej jasno jak przy youtube.
A trybu DV nawet nie uzywam bo to gowno a nie format. Jest zbyt ciemny, zbyt za mgla. Hdr jadkrawy dopiero robi kolorki. Dolby Vision to szit. I mega przereklamowane. Chyba, ze ktos lubi takie kolory.
Mi kalibracja nie podchodzi, wiekszosci z Was juz tak. Wiec moze ja wole bardziej jasne, nasycone kolory.

Tryb gry w tym tv nie istnieje. Naprawde. Gram tylko na trybie normalnym I hdr wylaczam z poziomu konsoli
Przy jak ustawiales wszystko w ifs zastosowales ustawienia dla wszystkich źródeł? Bo może ustawiales na yt i nie zapisałeś, to netflix czy inne źródło nie będzie wyświetlalo się z tymi ustawieniami które wprowadziles np przy yt.
 

d00blan

New member
Przy jak ustawiales wszystko w ifs zastosowales ustawienia dla wszystkich źródeł? Bo może ustawiales na yt i nie zapisałeś, to netflix czy inne źródło nie będzie wyświetlalo się z tymi ustawieniami które wprowadziles np przy yt.

ale jak tutaj zapisuje się ustawienia ? przecież on sam zapisuje każdą wykonaną zmianę
ustawienia użytkownika są osobne dla każdego źródła, ale youtube i netflix to to samo źródło (jak wszystkie wbudowane apki)
 

rafallo777

New member
Przy jak ustawiales wszystko w ifs zastosowales ustawienia dla wszystkich źródeł? Bo może ustawiales na yt i nie zapisałeś, to netflix czy inne źródło nie będzie wyświetlalo się z tymi ustawieniami które wprowadziles np przy yt.

Ja jadę na podstawowych ustawieniach.
Te z kalibracji mi nie podchodzą, sa za ciemne.
Jedynie przy ThevWalking Dead uzywam ifs z ustawieniami z tego forum. Przy wszystkim innym jadę na podstawowych ustawieniach.

https://www.youtube.com/watch?v=uD4izuDMUQA

13:50 na surface pro 4 wygląda to duuuuuzo lepiej niz na philipsie
na philips po bokach widać takie flary? Na surface nic praktycznie nie widać. Czarny kolor bez flar, bez czegoś takiego.

Kurde... Może niech sprawdzi ktoś ten film z tej minuty na innym tv?
Na surface pombokach jest czerń, na philips widać ze nie i są jakieś flary/artefakty/etc
 

wrz

New member
U mnie na 70PUS8535 miałem takie same problemy. Poza tym jasność matrycy była fatalna. Oddałem dla mojego zdrowia psychicznego w czasie codziennego oglądania. Wczoraj dorzuciłem kilka stówek i kupiłem 65 QLED-a innego producenta. W Philipsie co chwilę żonglowałem ustawieniami, tutaj nawet nie wchodziłem w tryb ręcznej kalibracji. Ustawiłem tryb inteligentnego dopasowania i w zasadzie obraz jest rewelacyjny. Philipsa pod względem obrazu-zabija. Tam chciało się płakać nad obrazem, nie wypuszczałem pilota z ręki, tutaj aż chce się oglądać.
 
Do góry