Philips PUS8535 - ustawienia obrazu.

kola01

Well-known member
Bez reklam
No jasne że radzi sobie lepiej bo kupiłeś telewizor klasy premium a Philips to średnia półka.Ja Philipsa bronić nie będę ale wadliwe telewizory się zdarzają.Podobny przykład rok temu był z Panasonic gx830 chociaż nigdy nikt się nie uskarżał na obraz w tym telewizorze

Ale w sytuacji gdy kilku naszych użytkowników Philipsa PUS8535, w dodatku z różnymi przekątnymi, oraz "zagraniczne fora" zgłaszają ten sam problem, to już nie można mówić o wadliwych egzemplarzach a raczej o wadliwej serii 8535.
Oczywiście, problem może dotyczyć oprogramowania i może zostać niedługo rozwiązany przez aktualizację ale pewności nie ma. Ja z zakupem się wstrzymuję do rozwiązania problemu.
Jeśli sytuacja się nie wyklaruje w ciągu 2-3 tygodni, to będę musiał się zdecydować na zupełnie inny TV (może LG nano86, choć wolałbym coś na matrycy VA).
 
Ostatnia edycja:

SDman

Banned

Gladius81

New member
TV do teściowej kupowałem u ciebie Kiki jakiś wydruk z kalibracji był więc była robiona, teściowa to wątpię że na takie coś zwruci uwagę sam muszę trochę na to popatrzeć sprawdzę dam znać
 

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
pan z geex jest dosyć surowy co do telewizorów bo np zlał Panasonica gx830 mimo że wielokrotnie go oglądałem w Media expert i ja się zachwycam obrazem a on nie..no cóż może to kwestia wymogów , za długo przebywa z OLED-ami i nie akceptuje zwykłych LCD?jego opinie czytam z przymrużeniem oka
 

uzi_88

New member
Panie biedronka1, proszę o wstawienie tych ciemnych kadrów z pierwszego postu na nowym tv lg, jestem ciekawy czy faktycznie ma Pan racje i nie występuje już pikseloza w ciemnej scenerii :) sprawdziliśmy ten materiał promocyjny 4k hdr z youtube ( kadr z pierwszego postu) na kilku topowych tv w tym lg nano, i pikseloza również występowała. Śmiem twierdzić, że winna za to wszystko jest jakość puszczanego materiału.
 

biedronka1

New member
Oczywiście że wstawię :)) Szkoda że nie porobiłem więcej zdjęć Philipsa - bo to co robił w czerniach ten tv to nawet zdjęcia za dobrze nie oddają. Co do materiału 4K reklamującego Dolby z YT to rzeczywiście ma jakieś przekłamania w obrazie... i te pasy widać również na LG, akurat wyjątkowo w tym jednym materiale. Więc to wina jego jakosci. Zrobię zdjęcia kadrów z LG tych dwóch pozostałych filmów i wówczas będzie widać że to nie wina jakości materiałów. Ja nawet zmieniłem dostawcę internetu z GSM na światłowodowy bo szukałem rozwiązania już z każdej strony. Niestety tylko zmiana TV rozwiązała definitywnie wszystkie kłopoty i bolączki. Jutro będę w domu to postaram się zrobić te zdjęcia.
 
Ostatnia edycja:

biedronka1

New member
Wróciłem do domu więc wrzucam na szybko zrobione zdjęcia. W ustawieniach LG grzebałem tyle co nic więc mam nadzieję że jak do tego przysiądę to wyciągnę więcej z tego TV. Niemniej jednak temat jest nie o tym. Kadry z tych samych filmów, z tych samych aplikacji:


Netflix:



Player:



To byłoby na tyle w temacie ode mnie. Mam nadzieję że mój przypadek to była jakaś incydentalna usterka, awaria? Nie potrafiłem sobie poradzić a siedziałem nad tym Philipsem kilka dni, zmieniłem dostawcę internetu :-? Nic... Wymieniłem TV i na fabrycznych nastawach zero takich atrakcji :shock:


P.S.
Tak na zdjęciu nr 2 wydaje się że widać mniej tego co się dzieje w tle. To kwestia aparatu w telefonie i ustawienia jasności w TV - jak zwiększę jasność w ustawieniach TV to nic z czernią się nie dzieje i wychodzi więcej szczegółów z tła, przez co telefon miałby możliwość złapania tego. Niemniej nie będę już wstawiał kolejnego foto bo czas zająć się swoimi zadaniami ;))
 
Ostatnia edycja:

kola01

Well-known member
Bez reklam
Cześć wszystkim,
...
Netflix:



YouTube materiał promocyjny w 4K HDR:



Player film w najwyższej jakości:



Tak jest na wszystkich programach, treściach i obrazach. Ciemne włosy postaci, ubrania, wnętrza itp. To najczęściej jednokolorowe ciemne plamy lub też zlepek plam.

Czy jest w tym TV jakaś możliwość naprawy tego? ...
A jesteś w stanie podać linki/nazwy ww. filmów + czas filmu przedstawionych scen? Sprawdzę, jak to wygląda u siebie.
 

biedronka1

New member
Netflix: Aquaman 12:40
Player: Obywatel Jones 6:10

Mniej więcej z tych momentów pochodzą kadry. Problemy występowały przez całe te filmy. Występowały też na innych produkcjach w różnych serwisach VOD i TV Sat od CP.

Tak jak wcześniej pisałem, może tylko ten mój egzemplarz był taki felerny. :confused: Musieliby zabrać głos inni zgłaszający problemy z tym TV i nadal go posiadający.

Na zdjęciach z aktualnie posiadanego TV widać że problemów takich jak na 8535 nie ma...
 
Ostatnia edycja:

uzi_88

New member
Chodziło głównie o zdjęcie z kadru z tego materiału promocyjnego 4k hdr z youtube. Właśnie przy tym materiale na każdym TV wychodziła pikseloza w sklepie, dlatego byłem ciekawy jak to wyglada na tym nowo zakupionym LG u Pana. Widać róznice na tych nowych zdjęciach z LG, lecz nadal jestem ciekawach jak wypada ten materiał promocyjny 4k hdr z youtube :)
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Chodziło głównie o zdjęcie z kadru z tego materiału promocyjnego 4k hdr z youtube. Właśnie przy tym materiale na każdym TV wychodziła pikseloza w sklepie, dlatego byłem ciekawy jak to wyglada na tym nowo zakupionym LG u Pana. Widać róznice na tych nowych zdjęciach z LG, lecz nadal jestem ciekawach jak wypada ten materiał promocyjny 4k hdr z youtube :)

Ale jaki materiał promocyjny? Która scena?
 

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
telewizor uszkodzony to raczej pewne , widziałem już tutaj i na innych forach podobne problemy u różnych producentów ale objawy nikt nie zna bo powinno się zwalić na niski bitrate ale znowu na innych telewizorach to wygląda bardzo dobrze więc raczej egzemplarz wadliwy
 

juzeg76

Member
Witam
Od wczoraj posiadam wersję 58cali i potwierdzam problem. Na praktycznie wszystkich filmach każda ciemna scena to kasza i jakieś dziwne artefakty wygląda to tragicznie. Mówię o kanalach telewizyjnych. Zbliżenie na czarna marynarkę i cały ekran wygląda tragicznie. Miałem Samsunga i Sony ale coś takiego pierwszy raz widzę. Myślicie ze to kwestia aktualizacji oprogramowania czy telewizor do zwrotu, powiesiłem i za bardzo nie chce mi się kombinowac że zwrotem...
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Witam
Od wczoraj posiadam wersję 58cali i potwierdzam problem. Na praktycznie wszystkich filmach każda ciemna scena to kasza i jakieś dziwne artefakty wygląda to tragicznie. Mówię o kanalach telewizyjnych. Zbliżenie na czarna marynarkę i cały ekran wygląda tragicznie. Miałem Samsunga i Sony ale coś takiego pierwszy raz widzę. Myślicie ze to kwestia aktualizacji oprogramowania czy telewizor do zwrotu, powiesiłem i za bardzo nie chce mi się kombinowac że zwrotem...

Pisz do supportu i dołącz zdjęcia. Napisz im, że testowane przez Ciebie inne modele innych producentów, u Ciebie, z tym samym dekoderem (czy co tam masz) zachowują się poprawnie.
Bez zgłoszeń użytkowników support nic z tym nie zrobi.
A może dostaniesz od razu odpowiedź, że znają problem, że następna aktualizacja ma to naprawić itp.
 

tomii241

New member
Cześć, mam dokładnie taki sam problem z tym modelem.Czy mógłbym prosić o garść informacji dotyczących kalibracji. ? Będę zobowiązany bo szczerze mówiąc strasznie jestem zawiedziony jakością obrazu.
Pozdrawiam Tomasz
 

juzeg76

Member
Pisz do supportu i dołącz zdjęcia. Napisz im, że testowane przez Ciebie inne modele innych producentów, u Ciebie, z tym samym dekoderem (czy co tam masz) zachowują się poprawnie.
Bez zgłoszeń użytkowników support nic z tym nie zrobi.
A może dostaniesz od razu odpowiedź, że znają problem, że następna aktualizacja ma to naprawić itp.

Zrobię jak piszesz bo to jakas tragedia, Mam podłączonego Horizona z UPC. Przedtem miałem podłączony Sony i nic takiego nie miało miejsca. Wczoraj zassało dość duża aktualizacje ale nic to nie pomogło. Zrobię jeszcze ustawienia fabryczne i sprawdzę w trybie naturalnym...
 
Do góry