Philips PUS8535 - ustawienia obrazu.

rafallo777

New member
Witam wszystkich ponownie.
W piątek oddałem swoj egzemplarz 58 cali i zdecydowałem się wziac jeszcze raz ten tv, tylko inna sztukę.
Facet w MM mowil, ze ponoc te tv nie maja idealnej czerni, bo to "nie ta półka cenowa". Na pytanie o widoczną prostokątna poświatę był bardzo zdziwiony i w sumie to nic nie powiedział. Nic, czy to ma tak byc, czy to jest jakiś clouding, czy jeszcze coś innego. No ale jeśli nie będzie mi pasować, to mogę oddać sprzęt.
Ok, wzialem tv z nadzieją, że mój pech sie skończył z tym tv.
Jakże szczęśliwy zajechalem do domu, ustawilem to cos zwane telewizorem na komodzie i co?
Włączam tv, ustawiam co trzeba i ten cholerny prostokat na środku ekranu nadal jest. W tv, w ciemnych scenach dramat! Artefakty, przewalone kolory udające zielono-szara czern...

Jak to jest możliwe, ze wziąłem druga sztukę i ten telewizor ma to samo? Ten sam bialy prostokąt na środku i takie same problemy opisywane wcxesniej przeze mnie i innych użytkowników.
Ręce mi opadły.
Nie wiem już co mam z tym zlomem robic...

A aktualizowales ten tv od razu? Czy sprawdzales przed I po aktualizacji obraz?
Kurde ja nie dostrzegam chyba tego prostokatu.
U mnie chyba jest ok I takiej poswiaty nie mam...
Jak wysylales zdjecie z koniem bylo moim zdaniem wszystko ok. Ale przy innym zdjeciu faktycznie miales problem.
 

dembol23

New member
Witam wszystkich ponownie.
W piątek oddałem swoj egzemplarz 58 cali i zdecydowałem się wziac jeszcze raz ten tv, tylko inna sztukę.
Facet w MM mowil, ze ponoc te tv nie maja idealnej czerni, bo to "nie ta półka cenowa". Na pytanie o widoczną prostokątna poświatę był bardzo zdziwiony i w sumie to nic nie powiedział. Nic, czy to ma tak byc, czy to jest jakiś clouding, czy jeszcze coś innego. No ale jeśli nie będzie mi pasować, to mogę oddać sprzęt.
Ok, wzialem tv z nadzieją, że mój pech sie skończył z tym tv.
Jakże szczęśliwy zajechalem do domu, ustawilem to cos zwane telewizorem na komodzie i co?
Włączam tv, ustawiam co trzeba i ten cholerny prostokat na środku ekranu nadal jest. W tv, w ciemnych scenach dramat! Artefakty, przewalone kolory udające zielono-szara czern...

Jak to jest możliwe, ze wziąłem druga sztukę i ten telewizor ma to samo? Ten sam bialy prostokąt na środku i takie same problemy opisywane wcxesniej przeze mnie i innych użytkowników.
Ręce mi opadły.
Nie wiem już co mam z tym zlomem robic...


U mnie też nie ma tego prostokąta, ale u Ciebie tak się dzieje różniez na filmach w formacie HDR? Czy tylko w HD?

Zobaczcie jak u was ten filmik, u mnie czarny to czarny. Najlepiej jak pokazany jest księżyc na czanym tle.
https://youtu.be/55lHTJgmJ7M
 

aromed

New member
Kurde jestem w hotelu. Zgadnijcie jaki to tv?
 

Attachments

  • 20201205_192158.jpg
    20201205_192158.jpg
    977,7 KB · Wyś: 68

el_traumatik

New member
A aktualizowales ten tv od razu? Czy sprawdzales przed I po aktualizacji obraz?
Kurde ja nie dostrzegam chyba tego prostokatu.
U mnie chyba jest ok I takiej poswiaty nie mam...
Jak wysylales zdjecie z koniem bylo moim zdaniem wszystko ok. Ale przy innym zdjeciu faktycznie miales problem.


Najpierw odpaliłem te filmiki z yt i jakieś materiały na netflix.

Info o aktualizacji tv pojawiło siebpo jakiejś 1h od pierwszego włączenia tv. Bylo tam cos w stylu, ze tv sie zaktualizuje, gdy bedzie w trybie gotowości. Aczkolwiek potem już info, ze to się dokonało nie miałem.
Wchodziłem w ustawienia tv odnośnie aktualizacji i nie ma nic do pobrania/zaktualizowania.

Sa jakies magiczne ustawienia, które chociaż trochę poprawia ten obraz?
 

el_traumatik

New member
U mnie też nie ma tego prostokąta, ale u Ciebie tak się dzieje różniez na filmach w formacie HDR? Czy tylko w HD?

Zobaczcie jak u was ten filmik, u mnie czarny to czarny. Najlepiej jak pokazany jest księżyc na czanym tle.
https://youtu.be/55lHTJgmJ7M



Zeby bylo śmieszniej to ten prostokat pojawia się od razu przy pierwszym odpaleniu tv. Nie ma znaczenia jaki material włącze.
Prostokąt jest juz jakby czyms nabytym podczas produkcji w tym telewizorze...🤷***♂️
 

12jojko

Banned
Mój sobie w ogóle nie radzi z HDR, artefakty, kolory wyblakłe, nie pomagają żadne ustawienia. Coś zrypali przy aktualizacji, bo wszystko inne normalnie działa, tylko z HDR lipa. HDR normalnie u mnie wygląda, tylko jeśli mam plik, w którym podciągnięto kolory pod 10bit. Sprawdzałem nawet przez Mi Boxa i jest to samo, jak są jasne sceny to jeszcze jako tako to wygląda, ale jak tylko zrobi się ciemno, to same artefakty.

Człowiek kupuje specjalnie taki tv pod te HDR i Dolby Vision i nie może nic obejrzeć, bo producent coś spierdzielił...
 
Ostatnia edycja:

dembol23

New member
Mój sobie w ogóle nie radzi z HDR, artefakty, kolory wyblakłe, nie pomagają żadne ustawienia. Coś zrypali przy aktualizacji, bo wszystko inne normalnie działa, tylko z HDR lipa. HDR normalnie u mnie wygląda, tylko jeśli mam plik, w którym podciągnięto kolory pod 10bit. Sprawdzałem nawet przez Mi Boxa i jest to samo, jak są jasne sceny to jeszcze jako tako to wygląda, ale jak tylko zrobi się ciemno, to same artefakty.

Człowiek kupuje specjalnie taki tv pod te HDR i Dolby Vision i nie może nic obejrzeć, bo producent coś spierdzielił...

A u mnie odwrotnie, HDR super, a zwykle HD jaka lipa i tak samo niektóre filmy 4K z netflixa. Ciekawe czy da się to jakoś ustawić czy może mam za słabego neta. Hmmmm....
 

Bykovsky

New member


O fuck... to jest kaszana straszna. Jakim cudem coś takiego się dzieje?


Zastanawiają mnie te pozytywne opinie w Internecie. Czy są opłacone? Bo założenie, iż oceniali to zwykłe lemingi które oglądają telewizję i wiadomości na okrągło, a żadnego filmu na 4k czy Blu-ray nie widzieli, będzie błędne - bo od razu by się skapnęli że coś jest nie tak, iż ich wiadomości które oglądają codziennie, nagle na nowym TV wyglądają źle...


Przypomniało mi się, że na moim poprzednim TV, Samsung UE55RU8000, miałem coś podobnego ale tylko i wyłącznie w trybie Game Mode. Gdy grałem, było normalnie, ale gdy odpaliłem YouTube aby zobaczyć jakiś poradnik do gry i TV dalej był w trybie Game Mode, to filmiki właśnie wyglądały na wyblakłe i kolory zlewały się w większe plamy/skupiska.



To na pewno musi być coś z ustawieniami obrazu, ktoś musiałby go profesjonalnie skalibrować abyśmy mieli to potwierdzone tu na forum.
 

el_traumatik

New member
To faktycznie dziwne, u mnie tego nie ma. Jaką datę produkcji masz telewizora? U mnie jest 11.2020

Produkcja 10/2020, wersja oprogramowania .008.

Im bardziej się zbliżamy do wieczora, tym tejn perfidny bialy prostokąt jest bardziej widoczny i wkurza podczas oglądania.
Probuje różnych ustawien i te artefakty, ta niby czern coraz bardziej wkurzają.
Dodatkowo jeszcze ostrość jest slaba. To co jest na pierwszym planie, to ujdzie ale dalej to się obraz po prostu rozmywa...
 

rafallo777

New member

To jest dramat.
Ja sprawdzilem film Szczeki teraz na netflix na Samsungu i obraz super, czarne tlo, kolory ok bez artefaktow I mgly.
Na Samsungu tlo ze szklanki czarne. W ustawieniach fabrycznych.
Jutro sprawdze ten sam film I inne tu podane raz jeszcze na philipsie.

Powiem Wam, ze na samsungu jak ustawiam tryb hdr to tez jest dramat. Nigdy z tego trybu nie korzystlem bo kolory mdle i ciemniej jest.

Odpalilem Mandaroriana cos lekko ponad 8gb hdr, 10 bit.
Jutro raz jeszcze sprawdze ten film na philipsie.
Zaznaczam, ze w sansungu nie odpalam hdr w tv bo obraz mdly. W philips nie da sie wylaczyc tego trybu jak w sansungu

Jak ktos ma czas niech zrobi tu liste filmow do testow I jakas chmure google jak to wyglada u Was.
 

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Kupował ktoś ostatnio Philipsa u @Kikiego? Niech się wypowie jak z jakością u niego obrazu. Kiki twierdzi że u nich wszystko jest w porządku z obrazem, to co dla niego na innej linii składane są telewizory i wyselekcjonowane?
Niech ktoś z Was co ma problem z obrazem stanie się niebieskim chociaż na miesiąc i poprosi Kikiego o kalibrację do swojego modelu, i zobaczymy czy to coś pomoże. To są groszowe sprawy by być niebieskim.
 

12jojko

Banned
U k3firoo jest chyba wszystko OK z obrazem, to może niech on napisze jak ma ustawione i się sprawdzi jak u innych na tych samych ustawieniach.
 

wrz

New member
Przez ponad tydzień maglowałem70PUS8535.Na wszystkie sposoby. Łącznie z każdym ustawieniem zarówno trybów pracy jak i kolejnych parametrów w trybach. Zarówno w normalnej rozdzielczości jak i HDR. Ustawienia wszystkich trybów kontrastów oraz kolorów. Zarówno w skali 2 jak i 20-sto stopniowej.
Ustawienia dla naziemnej, sygnału z Ultraboxa, ,playerów internetowych, zewnętrznego dysku i konsoli Xboxa w wersji One. Owszem, obraz można poprawić do pewnego stopnia, ale to wszystko kosztem ściągnięcie kontrastu podświetlenia do poziomu ok.30 dużo daje, ale kontrast obrazu musi być wyciągnięty do maksimum. I tak nie dobrze. Najlepiej spisuje się poziom trybu kinowego z dodatkową regulacją, ale obraz jest mało kontrastowy o określonych parametrach kolorów, które akurat mi nie odpowiadają. Ale i tak w ciemnych scenach nie daje rady.
Drugim problemem była pracaz Xboxem. I to niezależnie od trybu pracy odbiornika. Kolory były dosłownie jakby pozamieniane w niektórych scenach ,co szczególnie było widać na początku gry Witchera-scena w komnatach zamkowych. W RDR II w scenach nocnych też był kaszana. Dopiero wyłączenie trybu HDR + oraz Dolby Vision(na wszelki wypadek) w samym Xboxie naprawdę poprawiło jakość odbieranych scen. Ale chyba nie o to chodzi, aby kupować TV z DR-em i wyłączać tryby w urządzeniach, bo w samym Philipsie zwiększanie, czy zmniejszanie rozdzielczość HDR nic nie dawało. Poza tym, co to za przyjemność oglądania jak przy każdej zmianie sygnału trzeba grzebać w pilocie, aby ustawić poprawnie odbiór. Jedyny plus to to, że zakup internetowy i mogłem zwrócić, minus, że to kawał klocka i koszty wysyłki są duże ,a firmy spedycyjne wymagają transportu na palecie.
I nie wierzę, że ktoś potrafi dla tego bubla ustawić parametry tak, aby odbierał tak jak sprzęt innych producentów. Jestem tylko ciekawy czy w końcu Philips weźmie się do roboty, aby nie było takich wpadek. Jeśli chodzi o pozytywne recenzje sklepowe, to myślę ,że duża część jest pisana przez osoby, które są powiązane z dystrybucją , a część przez osoby dla których ma odbierać tylko w "kolorze" ,a największym atutem jest ambilight co dla mnie na początku też było magnesem,
 

Petru23

Banned
To jest dramat.
Ja sprawdzilem film Szczeki teraz na netflix na Samsungu i obraz super, czarne tlo, kolory ok bez artefaktow I mgly.
Na Samsungu tlo ze szklanki czarne. W ustawieniach fabrycznych.
Jutro sprawdze ten sam film I inne tu podane raz jeszcze na philipsie.

Powiem Wam, ze na samsungu jak ustawiam tryb hdr to tez jest dramat. Nigdy z tego trybu nie korzystlem bo kolory mdle i ciemniej jest.

Odpalilem Mandaroriana cos lekko ponad 8gb hdr, 10 bit.
Jutro raz jeszcze sprawdze ten film na philipsie.
Zaznaczam, ze w sansungu nie odpalam hdr w tv bo obraz mdly. W philips nie da sie wylaczyc tego trybu jak w sansungu

Jak ktos ma czas niech zrobi tu liste filmow do testow I jakas chmure google jak to wyglada u Was.

Czy na tym samsungu widziałeś taka poświatę, cień transparentny przy krawędziach obiektów? Jakby były nałożone dwa obrazy na siebie z czego jeden transparentny był przesunięty o Kika pixeli, co daje efekt takiej poświaty jakby.

Edit.
Odpaliłem te szczęki z Netflix i jest źle. Ciemne partie to artefakty o szarości a obraz cały zaśnieżony. Aparat zaśnieżenia nie oddaje.
https://drive.google.com/folderview?id=1Af1HMcbA12s_5FT3229amsMyDiUzUA09
 
Ostatnia edycja:

dembol23

New member
Witam, właśnie oglądam sobie te różne filmiki na starym TV Lg 32ls5600, i np batman scena ze studni jest super. Coraz bardziej mam ochotę oddać tego Philipsa. Czy ten stary LG taki ładny obraz ma bo jest mały czy o co chodzi?

Edit. Kolejny telewizor który mam w domu i właśnie jego w salonie zmieniłem na Philipsa, to też LG 42lm620s i też też wszystkie filmiki biją na kolana tego Philipsa. O co tutaj chodzi. Nawet na tych LG czarny to czarny i wszystko wyraźne.
 
Ostatnia edycja:

el_traumatik

New member
Ja juz nie wiem co mam zrobić ze swoim tv. Jeden oddałem bo dramat. Kupiłem jeszcze raz inny egzemplarz i jest to samo.
Bylem dzisiaj w RTV EURO AGD i wisiał obok niego
SONY xh9005 i jest przepaść w tym co widać.
Ja rozumiem, ze sa wlaczone tryby sklepowe, ze w sklepie to inaczej wygląda i lecą ich demo, zeby zachęcić klienta.
Ale patrząc na 2 te same tv wiszące obok siebie, to sony ma ostrość i czern. Philips ma ten obraz jakby za jakas szarawa mgła.
Az zapytalem gościa ze sklepu, czy tam nie ma naklejonej jakiejś folii na ekran.
Zasmial sie tylko i powiedział, że niestety ale ten telewizor tak juz ma.
Rzucił jeszcze jakims tekstem, ze matryca jest niewiadomego pochodzenia ale na bank nie jest od LG.

Tylko sony to juz kompletnie inna półka cenowa, no i brak ambi.
 
Do góry