Philips PUS8535 - ustawienia obrazu.

rafallo777

New member
U mnie ze szklanka i ustawieniu HDR jaskrawy jest chyba ok. A jaki rozmiar TV masz bo ja 58 i tam matryca jest VA

U mnie ze szklanka i ustawieniu HDR jaskrawy jest chyba ok. A jaki rozmiar TV masz bo ja 58 i tam matryca jest VA

Tez mam 58 na VA.
Chodzi o to, czy przy tej szklance masz taki sam czarny kolor jak przy innych scenach? Czy ten czarny sie troszke rozni?
U mnie po zmianie jasnosci jest ok. A standardowo to wszedzie mialem czarne tlo jak smola ale przy szklance juz nie bylo to tak czarno jak przy innych tlach
 

k3firoo

New member
Tez mam 58 na VA.

Chodzi o to, czy przy tej szklance masz taki sam czarny kolor jak przy innych scenach? Czy ten czarny sie troszke rozni?

U mnie po zmianie jasnosci jest ok. A standardowo to wszedzie mialem czarne tlo jak smola ale przy szklance juz nie bylo to tak czarno jak przy innych tlach
Nie ma co porównywać też jednego czarnego do drugiego bo to inny materiał i inny czarny :)
 

dembol23

New member
Tez mam 58 na VA.
Chodzi o to, czy przy tej szklance masz taki sam czarny kolor jak przy innych scenach? Czy ten czarny sie troszke rozni?
U mnie po zmianie jasnosci jest ok. A standardowo to wszedzie mialem czarne tlo jak smola ale przy szklance juz nie bylo to tak czarno jak przy innych tlach

Co masz na myśli standardowo?

Byłem właśnie w media ekspert potestowac ten filmik że szklanką na różnych TV. Na lg nanocell była tragedia, śnieżyło jak na dwójce za komuny :) ale Sony nawet się sprawował model SONY LED KD-55XH8077SAEP. Sam juz nie wiem co robić :(
 

Xeldran

New member
Panowie podzieli się ktoś ustawieniami HDR ale nie pod kątem filmów tylko dla konsoli do gier? Posiadam model 50pus8535/12. Ustawienia sdr i hdr z tego wątku dla filmów mnie satysfakcjonują ale szukam jeszcze czegoś dla konsoli ps5. Z góry dziękuję
 
Ostatnia edycja:

Bykovsky

New member
Teraz czekać na żonę, 3 godziny...


IMG-20201205-134224.jpg
 

12jojko

Banned
@Xeldran na zagranicznym forum znalazłem coś takiego, spróbuj:

HDR Game
Colour > 90
backlight contrast > 62
sharpness > 3
brightness > 52
colour enhancement > Medium
colour temp > Normal
contrast mode > normal
HDR Plus > Maximum
Video Contrast > 96
Ultra Resolution > on
 

k3firoo

New member
Jeszcze możecie sprawdzić netflix Ziemia Nocą materiał w DV 8:22 do 8:33 jest tam księżyc i czarne niebo na ustawieniach seryjnych DV jasny i ciemny jest czerń.
 

Bykovsky

New member
No i chuj, no i teraz czekać do poniedziałku na wymianę...
Takie pęknięcie po prawej stronie przy krawędzi. Wokół tego pęknięcia widać że jest rozlanie. Nie uruchamiałem nawet tego telewizora...
Pakowanie jest dość solidne, więc nie wiem skąd taka wada - może na produkcji tak wepchnęli...
Na kartonie widnieje informacje "Assembled in Poland" - taka ciekawostka.

IMG-20201205-174652.jpg
 

12jojko

Banned
Tak, Philipsa składają w Polsce, na tyle telewizora na naklejce też jest taki napis. To miałeś niezłego pecha.

Okazało się, że nie miałem omamów, gdy pisałem, że widzę u siebie w ciemnych scenach, gdy kamera jest w ruchu, pionowe pasy, bo nie tylko u mnie tak jest i jest to wina październikowej aktualizacji, na zagranicznym forum cofnęli soft o parę aktualizacji i problem z „drabiną„ nie występuje i ponoć kolory też lepsze.
 

k3firoo

New member
No i chuj, no i teraz czekać do poniedziałku na wymianę...
Takie pęknięcie po prawej stronie przy krawędzi. Wokół tego pęknięcia widać że jest rozlanie. Nie uruchamiałem nawet tego telewizora...
Pakowanie jest dość solidne, więc nie wiem skąd taka wada - może na produkcji tak wepchnęli...
Na kartonie widnieje informacje "Assembled in Poland" - taka ciekawostka.

IMG-20201205-174652.jpg
Kicha, ciekawe jak się odniosą, jutro handlowa to powinno być otwarte.
Taki napis też miałem u siebie tak mi się przypomina.
 

Bykovsky

New member
Kicha, ciekawe jak się odniosą, jutro handlowa to powinno być otwarte.
Taki napis też miałem u siebie tak mi się przypomina.


Zamawiałem ze sklepu online, więc mają obsługę chyba 7 dni w tygodniu.
Mieszkam w UK, tu nie ma niedziel "niehandlowych" i "handlowych". Przyjęło się na rynku, że albo się nie pracuje, albo pracuje 10:00-16:00.


Zadzwoniłem na infolinię, wysłałem zdjęcia i na poniedziałek będzie wymiana.



Po kartonie nie było widać, żeby akurat w tym miejscu było jakieś uderzenie. Na bank na produkcji tak to wpakowali do kartonu.
 

k3firoo

New member
Zamawiałem ze sklepu online, więc mają obsługę chyba 7 dni w tygodniu.
Mieszkam w UK, tu nie ma niedziel "niehandlowych" i "handlowych". Przyjęło się na rynku, że albo się nie pracuje, albo pracuje 10:00-16:00.


Zadzwoniłem na infolinię, wysłałem zdjęcia i na poniedziałek będzie wymiana.



Po kartonie nie było widać, żeby akurat w tym miejscu było jakieś uderzenie. Na bank na produkcji tak to wpakowali do kartonu.
Zapomniałem że uk, tam nie powinno być problemu chyba z taką wymiana. Bo u nas to myślę by nie przeszło.
 

el_traumatik

New member
Witam wszystkich ponownie.
W piątek oddałem swoj egzemplarz 58 cali i zdecydowałem się wziac jeszcze raz ten tv, tylko inna sztukę.
Facet w MM mowil, ze ponoc te tv nie maja idealnej czerni, bo to "nie ta półka cenowa". Na pytanie o widoczną prostokątna poświatę był bardzo zdziwiony i w sumie to nic nie powiedział. Nic, czy to ma tak byc, czy to jest jakiś clouding, czy jeszcze coś innego. No ale jeśli nie będzie mi pasować, to mogę oddać sprzęt.
Ok, wzialem tv z nadzieją, że mój pech sie skończył z tym tv.
Jakże szczęśliwy zajechalem do domu, ustawilem to cos zwane telewizorem na komodzie i co?
Włączam tv, ustawiam co trzeba i ten cholerny prostokat na środku ekranu nadal jest. W tv, w ciemnych scenach dramat! Artefakty, przewalone kolory udające zielono-szara czern...

Jak to jest możliwe, ze wziąłem druga sztukę i ten telewizor ma to samo? Ten sam bialy prostokąt na środku i takie same problemy opisywane wcxesniej przeze mnie i innych użytkowników.
Ręce mi opadły.
Nie wiem już co mam z tym zlomem robic...
 
Do góry