Philips PUS8535 - ustawienia obrazu.

aromed

New member
Zastanawiające jest też to że właśnie modele 70 calowe przecenione były o 900 zł a przez chwilę w €rtv nawet o 1100. Na maxa chcą upchnąć bubel...
 

12jojko

Banned
rafallo777, jeżeli masz ustawiony styl jaskrawy, tak jak wcześniej pisałeś, to nie licz na dobrą czerń. W Philipsie występuje też ponoć problem z pionowymi pasami, które można dostrzec w jasnych lub ciemnych scenach, gdy kamera jest w ruchu, to jest chyba to, co ja widziałem w Kronice świątecznej i dziś w Mandalorianie. Pewnie wina direct led. Nie przeszkadza to w oglądaniu, ale nie mam pojęcia, jak się tego pozbyć.

Z Dolby Vision ja nie widzę problemu, obejrzałem 2 filmy na nf i jakość świetna, za to z HDR coś jest na rzeczy. Pobrałem 2 wersje Mandaloriana w 4K - jedną w HDR z Atmos i 10bit i drugą samo HDR - i ta pierwsza o niebo lepsza, kolory ładne itp., a w tej z samym HDR wszystko takie mdłe (sprawdzałem na tym samym stylu obrazu HDR Film). Wygląda to tak jakby TV sobie nie radził z metadanymi plików. Nie wiem, jak jest z HDR, gdy źródłem jest jakaś aplikacja, a nie plik po USB.
 

rafallo777

New member
Spróbuj jasność ustawić na ok 20-30 I daj znać jak ze szklanka

Na philips jak tak.ustawilem to zmienilo sie na czarny praktycznie.
Mowie, jak tego Philipsa sie skalibruje to jest super.

Ale ja w samsungu na natyralnym trybie bez kalibracji I ustawien tam gdzie ta szklanka to czern duzo lepsza od phikipsa.
Wszedzie indziej na phikipsie czern jak smola ale nie przy szklance. Chyba, ze jak zmniejsze jasnosc to jest ok.

Na Samsungu demo philipsa gdzie jezdza crosami tez artefakty. Przy Batman obraz lekko lepszy na Sansungu.

Ogolnie nie mam 2 tv przed soba ale.
1. Samsung lepiej skaluje obraz - a moze mylnie twierdze bo Samsung ma 50 cali a philips 58? Odleglosc od samsunga to 2,10m, do philipsa 4metry.
2. Dzwiek w Samsungu lepszy, czystszy, ale brak basu jak w philips.
3. Tizen chodzi o 3 klasy szybciej od philipsa na androidzie. Netflix odpala migiem. Youtube blyskawica.
4. Ostrosc chyba lepsza w Samsungu ale nie daje reki odciac.
5. Brakuje mi w nocy ambi... 2 dni czlowiek ma Philipsa I jednak Ambi robi robote.
6. Kolory... w samsungu cukierkowe, na philipsie tez ladnie. Nie wiem... jestem przyzwyczajony do barw z samsunga I samsung mi lepiej podchodzi kolorami, a jesr to model bez szerokiej palety barw, ktory kosztowal 1800 zl.
Ale w Philips tez jest fajnie. Nie mam obu tv obok siebie.
Do samsunga podpiety dek sat do philipsa horizon z upc.
7. W netflix philips bije Samsunga. Co jak co samsung moze I wygrywa w hd z satelity, ale przy netflix to philips pokazuje moc.
Stranger Things, Gambit, wszystko co w HDR I DV pomimo ulomnosci Philipsa to I tak bije Samsunga.
Przy HD z netflix chyba Samsung ale raz jeszcze musialbym spojrzec.
 

k3firoo

New member
A ty k3firoo z jakich ustawień korzystasz?
Dzień mam ustawione z ustawień z tego forum, a noc z avforum.

Zaraz po zakupie nie świadom niczego oglądałem na chyba standardowym ustawieniu netflix ku jezioru i scena jak rodzina była zamknięta w piwnicy u kobiety w domu to na obrazach było mocno widać przejścia między barwami szarości, a po przepisaniu danych obraz był już lepszy przejście było równomierne od jasnego do ciemnego.
 

Bykovsky

New member
Dzień mam ustawione z ustawień z tego forum, a noc z avforum.

Zaraz po zakupie nie świadom niczego oglądałem na chyba standardowym ustawieniu netflix ku jezioru i scena jak rodzina była zamknięta w piwnicy u kobiety w domu to na obrazach było mocno widać przejścia między barwami szarości, a po przepisaniu danych obraz był już lepszy przejście było równomierne od jasnego do ciemnego.


Przejrzałem cały wątek, ale nie pamiętam, które to są ustawienia "z tego forum" a które "AVForums"... głównie przez ten mętlik, że okazuje się iż niektóre modele Series 8000 mają matryce IPS, a niektóre MVA - a rzekomo wszystkie miały mieć MVA.


Będę wdzięczny jak ktoś się podzieli jeszcze raz ustawieniami obrazu dla 70 calowego modelu z MVA. Jak tylko TV przyjdzie, to zacznę nagrywać filmiki telefonem, zarówno przy pierwszym uruchomieniu, jak i po zmianie ustawień.

Te filmiki są wbudowane czy trzeba je wyszukać na YouTube? Te z koniem, szklanką itp.
 

dembol23

New member
Panowie, właśnie testuje filmiki ściągnięte z youtube HDR te z koniem jak i coca cola i u mnie wszystko ok. Na filmach z netflixa np DV już jest gorzej.... Hmmmm a na HD bądź FH też jakoś dziwnie. Czyli jak na HDR jest igła to znaczy że mój Telewizor jest OK?
 

12jojko

Banned
Te filmiki z jutube nie są jakimś wyznacznikiem, testuj na HDR z jakiegoś serwisu VOD lub pliku z dysku po USB, wtedy efekt widać.

Bykovsky, ja też się gubię z tymi ustawieniami ;) Najlepsze, że jak zapytałem w sklepie, jaki panel jest w moim TV, to odpisali, że występują IPS i VA, ale nie są w stanie sprawdzić, jaki zamontowano :p No ale w domu ewidentnie widać, że VA, bo gubi kolory pod kątem.
 
Ostatnia edycja:

Bykovsky

New member
Zapytam was jeszcze o jedno - da radę samemu zamontować nóżki i ustawić ten 70 calowy TV na szafce RTV o wysokości 50cm?
Żona wraca dopiero po 17:00 z pracy, więc nie chcę tak siedzieć obok kartonu od południa :p
 

dembol23

New member
Właśnie oglądam tego Harego potera na Netflixie tylko on jest w HD. A to nie jest tak że telewizor 4k gorzej sobie radzi z filmami w formacie HD?
 

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Te filmiki z jutube nie są jakimś wyznacznikiem, testuj na HDR z jakiegoś serwisu VOD lub pliku z dysku po USB, wtedy efekt widać.

Bykovsky, ja też się gubię z tymi ustawieniami ;) Najlepsze, że jak zapytałem w sklepie, jaki panel jest w moim TV, to odpisali, że występują IPS i VA, ale nie są w stanie sprawdzić, jaki zamontowano :p No ale w domu ewidentnie widać, że VA, bo gubi kolory pod kątem.

Nie można tego namacalnie sprawdzić?
Nie wiem czy dobrze pamiętam, VA po przejechaniu palcem po ekranie powinien zostawić smugę, IPS już nie?
 

12jojko

Banned
Bykovsky, lepiej sobie znajdź drugą osobą, sam tego nie dźwigniesz na szafkę, bo jeszcze sobie matrycę uszkodzisz, jak źle złapiesz, ja miałem problem, żeby dobrze chwycić 43 cale, a co dopiero 70 xD

Tutaj macie różne filmiki prezentacyjne HDR i DV: https://4kmedia.org/

Paździoch, wg mnie to producent powinien podawać taką informację przy każdym modelu i powinno to być na stronach sklepów podane w specyfikacji, a nie, że trzeba szukać po zagranicznych forach, żeby się czegoś dowiedzieć.

dembol23, nie zauważyłem czegoś takiego, ale może to wina nf, nie zawsze od razu odpala w najwyższej jakości.
 
Ostatnia edycja:

rafallo777

New member
Panowie, właśnie testuje filmiki ściągnięte z youtube HDR te z koniem jak i coca cola i u mnie wszystko ok. Na filmach z netflixa np DV już jest gorzej.... Hmmmm a na HD bądź FH też jakoś dziwnie. Czyli jak na HDR jest igła to znaczy że mój Telewizor jest OK?

Sprawdz ta scene ze szklanka u siebie.
Wszedzie indziej tlo czarne jak smola, przy szklance przy ustawieniach standardowych tlo juz nie jest takie czarne po bokach. Po zmianie jasnosci dopiero tlo staje sie czarne.

Powiem tak. Ten Philips ma cos zwalone w sofcie z hdr I dv.
U mnie na netflix filmy na ustawieniu hdr jaskrawy wygladaja pieknie, super, jasne.
Przy DV film jest ciemny, tami mdly... a ludzie pisali, ze DV bije HDR a jednak ja uwazam, ze to HDR bije u mnie DV bez dwoch zdan.

Mozliwe, ze kwestia softu i bedzie ok. Bo tez mi sie cos zdaje, ze po wyjeciu z pudelka byl obraz troszke inny a po aktualizacji stal sie troszke inny
 

dembol23

New member
Sprawdz ta scene ze szklanka u siebie.
Wszedzie indziej tlo czarne jak smola, przy szklance przy ustawieniach standardowych tlo juz nie jest takie czarne po bokach. Po zmianie jasnosci dopiero tlo staje sie czarne.

Powiem tak. Ten Philips ma cos zwalone w sofcie z hdr I dv.
U mnie na netflix filmy na ustawieniu hdr jaskrawy wygladaja pieknie, super, jasne.
Przy DV film jest ciemny, tami mdly... a ludzie pisali, ze DV bije HDR a jednak ja uwazam, ze to HDR bije u mnie DV bez dwoch zdan.

Mozliwe, ze kwestia softu i bedzie ok. Bo tez mi sie cos zdaje, ze po wyjeciu z pudelka byl obraz troszke inny a po aktualizacji stal sie troszke inny

U mnie ze szklanka i ustawieniu HDR jaskrawy jest chyba ok. A jaki rozmiar TV masz bo ja 58 i tam matryca jest VA
 
Do góry