Philips PUS8535 - ustawienia obrazu.

SEBOL74

Member
Bez reklam
Tak sobie czytam. O jakiej kalibracji piszecie? Z forum? Kalibracja to podłaczenie profesjonalnego urzadzenia do konkretnej sztuki telewizora. Zadna kalibracja nie bedzie taka sama dla kazdej innej sztuki tego samego modelu. I jeszcze jedna rada. Jak ktos ustawia kontrast główny czyli sila podwietlenia matrycy na 95 to czern zawsze bedzie swiecic. Na wieczor powinno sie ustawiac na 10, max 20. W dzien max 40.

A tak na marginesie, zadna profesjonalna kalibracja nie pomoże zeszłorocznym i tegorocznym bublom z spod znaku "Filips". Miałem 70PUS6704 i oddalem za pol ceny (model z zeszlego roku). Jedynie oledy tej "marki" sa warte zakupu.

Pozdrawiam
 

dembol23

New member
Ale mas masz taki sam czarny jak przy innych scenach, czy troszke inny? Ja mam inny, ale wszedzie czarno jak smola.

Filmik z testu ok. Czarny ekran ale lekko mi klatkuje bialy kwadrat. U Was lekko tez klatkuje?

U mnie tez klatkuje jak porusza się po przekątnej.

Co do filmy ze szklanką , jest czarne tło ale u góry nie dokońca jak na innych, może do kwestia że w pokoju musi być totalna ciemnia? aby nic mi się nie odbijało w Telewizorze?
 

12jojko

Banned
Tak jak pisze Sebol, można odgapiać od kogoś ustawienia, ale niektóre parametry trzeba samemu dać inaczej, bo każdy tv inny.

U mnie w tej scenie ze szklanką też jest jaśniejsza czerń, bardziej podchodząca pod szarość i trzeba w ustawieniach czegoś odjąć, na starym tv jest bardziej czarne.
 
Ostatnia edycja:

Bykovsky

New member
Przez to wszystko co tutaj przeczytałem, chyba nie zasnę dzisiaj spokojnie.
W sobotę sprzedałem swojego Samsunga UE55RU8000, bo 55 calowy TV był za mały na mój salon. Drugim powodem był upierdliwy system Tizen, którego znienawidziałem, a po trzecie, tryb gry powodował artefakty i smużenie w grach na PS4 Pro.

Zamówiłem przez Internet Philipsa 70PUS8535 z dostawą na jutro. To ten model z matrycą MVA oraz pilotem qwerty. Pojęcia nie mam, jak zwrócę ten TV w przypadku problemów, jakie macie wy... nie mam auta, nie wiem czy sklep przyjedzie po niego...

Również czytałem pozytywne opinie na temat tego TV, widziałem zdjęcia w Internecie oraz video na YouTube - nikt nie narzekał.

Mieszkam w UK, więc być może moja opinia (jutro bądź w niedzielę), będzie jakąś wartością dodaną do tej dyskusji.
 

aromed

New member
Przez to wszystko co tutaj przeczytałem, chyba nie zasnę dzisiaj spokojnie.
W sobotę sprzedałem swojego Samsunga UE55RU8000, bo 55 calowy TV był za mały na mój salon. Drugim powodem był upierdliwy system Tizen, którego znienawidziałem, a po trzecie, tryb gry powodował artefakty i smużenie w grach na PS4 Pro.

Zamówiłem przez Internet Philipsa 70PUS8535 z dostawą na jutro. To ten model z matrycą MVA oraz pilotem qwerty. Pojęcia nie mam, jak zwrócę ten TV w przypadku problemów, jakie macie wy... nie mam auta, nie wiem czy sklep przyjedzie po niego...

Również czytałem pozytywne opinie na temat tego TV, widziałem zdjęcia w Internecie oraz video na YouTube - nikt nie narzekał.

Mieszkam w UK, więc być może moja opinia (jutro bądź w niedzielę), będzie jakąś wartością dodaną do tej dyskusji.
To może po prostu go nie odbieraj bedziesz się bujał ze zwrotem. Chociaż z drugiej strony moze na UK wypuścili sprawne a do Polski buble... Ciekawe warto by sprawdzić. Tak czy siak mój egzemplarz został w sklepie... Teraz skłaniam się ku sony serii xh 80 lub 90...
 

wrz

New member
Mój 70" sam odstawiłem do sklepu po 10 dniowej męczarni z obrazem. Będzie chyba mniejszy, ale droższy Samsung też na VA, ale Qled.
 

Bykovsky

New member
Mój 70" sam odstawiłem do sklepu po 10 dniowej męczarni z obrazem. Będzie chyba mniejszy, ale droższy Samsung też na VA, ale Qled.
No właśnie po to sprzedałem mój UE55RU8000, żeby kupić większy...55 calowy TV wygląda jak karzeł w moim salonie.


Wahałem się między 70PUS8535 a 70PUS9005, bo były w takiej samej cenie, a nie wziąłem tego drugiego bo pomyślałem, że cztero strefowe Ambilight będzie zbędne - telewizorów nie wieszam bo od razu wizualnie się pomniejszają, zatem światło z dolnego paska LEDowego mogłoby zbytnio odbijać się od szafki...


Serio tylko i wyłącznie k3firoo ma sprawny egzemplarz 70 calowy?!
 

Luk_As

New member
Witam
70PUS8535 wisi na ścianie od wczoraj i jest dokładnie taki sam problem jak opisywany wcześniej (kolory w ciemnych scenach jakby w negatywie). Tylko zastanawia mnie kwestia czy to nie wina aktualizacji firmawere do najnowszej wersji bo zaraz po odpaleniu przez kilka minut zanim się zaktualizował jakoś nie rzucił mi się ten problem bardzo w oczy.
Wystartował na fimware TPM191E _ 101.001.079.005 – Date: 2020/08/03 ale nie jest dostępny raczej na stronie philipsa żebym mógł wgrać jeszcze raz.

Dla porównania obrazu mam jeszcze Sony 65 AF9 ale tu nie ma nawet co porównywać.

Będę walczył pewnie ze wsparciem philipsa w tygodniu :)

Bykovsky - jak dostaniesz tv sprawdź jaki firmware masz i postaraj się nie aktualizować zanim zbadasz jakość obrazu i czy nie występuje problem


Pozdrawiam
 

k3firoo

New member
No właśnie po to sprzedałem mój UE55RU8000, żeby kupić większy...55 calowy TV wygląda jak karzeł w moim salonie.


Wahałem się między 70PUS8535 a 70PUS9005, bo były w takiej samej cenie, a nie wziąłem tego drugiego bo pomyślałem, że cztero strefowe Ambilight będzie zbędne - telewizorów nie wieszam bo od razu wizualnie się pomniejszają, zatem światło z dolnego paska LEDowego mogłoby zbytnio odbijać się od szafki...


Serio tylko i wyłącznie k3firoo ma sprawny egzemplarz 70 calowy?!
Ja to bym chciał 4x ambi :) nie wiem dlaczego philips zrezygnował z tego.

Kilku użytkowników też miało obraz ok, co do samej czerni to różnie jest względem samego materiału to można skorygować jasnością jak kolega wyżej napisał.

Te zdjęcia które pokazywały wadliwe matryce to zadne ustawienia by nie pomogły tak samo i aktualizacja.
 

gacek585

New member
Witam Panowie. 58pus8535 u mnie to samo badziewie , niestety przegapiłem 14 dniowy zwrot i lipa, był u mnie serwisant i upiera się że tak ma być nawet jak kupię tv za 20tysięcy to będzie to samo. Omijać to badziewie szerokim łukiem.
Dostałem starszego softa na maila ale nic nie daje.
 

k3firoo

New member
Witam Panowie. 58pus8535 u mnie to samo badziewie , niestety przegapiłem 14 dniowy zwrot i lipa, był u mnie serwisant i upiera się że tak ma być nawet jak kupię tv za 20tysięcy to będzie to samo. Omijać to badziewie szerokim łukiem.
Dostałem starszego softa na maila ale nic nie daje.
Nagrasz jakiś film jak to wygląda?
 

wrz

New member
To nie wersja oprogramowania, kupiłem TV ze starszą wersją oprogramowania, wgrałem nową po problemach, ale niestety nic to nie pomogło. Myślę, że Philips ma jakąś dużą partię albo niesprawnych matryc 70 calowych, albo procesorów i próbuje to upchnąć na rynek. Nie wierzę ,że kontrola jakości nie wyłapała tego. Ten sam problem występuje w TV 70 calowych innej serii. Po oddaniu swojej 70-tki specjalnie poszedłem do innego sklepu-Media Markt i sprawdziłem sobie inna 8535.Miała ten sam problem.
 

rafallo777

New member
Sprawdzam Samsunga teraz z 2017 roku.
Dzwiek przyjemniejszy, ale brak basu takiego jak przy philips.
Wszystko wygkada tak samo poza tym tlem gdzie jest ta szklanka. W Philips to nie jest czarne jak smola, przy kalibracji prawie ok. W Samsungu znacznie lepiej.
Ale wszystko wyglada tak samo, tzn czern, czerwien.

Material z podrozy wojownika na samsungu taki sam jak na philips.

Wychodzi na to, ze)
1. Philips skopal kompletnie hdr I dv
2. Kwestia profesjonalnej kalibracji albo aktualizacji.

Tizen z 2017 roku chodzi 5 razy szybciej niz android na tym philipsie. Normalnie szok.
 

k3firoo

New member
Sprawdzam Samsunga teraz z 2017 roku.
Dzwiek przyjemniejszy, ale brak basu takiego jak przy philips.
Wszystko wygkada tak samo poza tym tlem gdzie jest ta szklanka. W Philips to nie jest czarne jak smola, przy kalibracji prawie ok. W Samsungu znacznie lepiej.
Ale wszystko wyglada tak samo, tzn czern, czerwien.

Material z podrozy wojownika na samsungu taki sam jak na philips.

Wychodzi na to, ze)
1. Philips skopal kompletnie hdr I dv
2. Kwestia profesjonalnej kalibracji albo aktualizacji.

Tizen z 2017 roku chodzi 5 razy szybciej niz android na tym philipsie. Normalnie szok.
Spróbuj jasność ustawić na ok 20-30 I daj znać jak ze szklanka
 
Do góry