Philips PUS8535 - ustawienia obrazu.

biedronka1

New member
Ja pojechałem do sklepu. Szczerze pogadałem że są problemy kolorami w ciemnych scenach. Że domownicy, główni użytkownicy, zwyczajnie nie włączają tego telewizora bo nie da się na nim niczego obejrzeć. Sklep przyjął zwrot a ja kupiłem telewizor innej marki. Do Philipsa - mimo ambilight - już nie wrócę. Życzę wszystkim użytkownikom udanej walki i naprawy usterki...



Wszystkie modele wyposażone są w ten wadliwy procesor?
 

biedronka1

New member
Wziąłem LG nano 913 w rozmiarze 65 cali. Zdecydowana przepaść jeśli chodzi o jakość obrazu na korzyść LG i to mimo tego że posiada matrycę IPS! W warunkach domowych i codziennego oglądania nie widzę jakiejś różnicy w czerniach względem starszego TV z VA stojącego w drugim pokoju.

Po uruchomieniu LG od razu odpaliłem Playera, Netflixa, TV Sat - jaką ulgę poczułem kiedy okazało się że nie ma żadnych problemów! Obraz żyleta, żadnej pikselizacji, odcinania się kolorów - nic! Ciemne sceny wyglądają bardzo dobrze. Nie ma takich atrakcji jak w Philipsie. Ja nie rozumiem co oni zrobili z tym Philipsem ;-/ Czytam te pozytywne opinie w sklepach internetowych na temat Philipsa i zastanawiam się czy mój był uszkodzony? Czy może ludzie za wszelką cenę racjonalizują swój zakup? Może te opinie to w cale nie od kupujących?

Wiem że to był ostatni Philips w mojej karierze - zwyczajnie się zraziłem. Na tym TV nie dało się niczego spokojnie i komfortowo oglądać. Tylko Ambilight szkoda :))
 

biedronka1

New member
Po przygodzie z tragicznym Philipsem 8535 i ponad dwóch latach z TCL P60 subiektywnie dla mnie LG 913 to bardzo dobry telewizor. Kosztował mnie tyle ile rzeczony Philips a przepaść jest kolosalna.

No ale nie o tym jest ten temat. Będę tu zaglądał pełen ciekawości czy Philips naprawi problemy z modelem 8535 czy też nie, a kupujący będą żyli w nieświadomości myśląc że "tak ma być". To jest niepojęte co się działo z obrazem na tym 70 calowym ekranie. Całe szczęście już nie mam tego pudła w domu, ale ile nerwów się najadłem to moje. Do tego nikt z domowników go nie chciał włączać bo zwyczajnie nie nadawał się do oglądania filmów :)
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Po przygodzie z tragicznym Philipsem 8535 i ponad dwóch latach z TCL P60 subiektywnie dla mnie LG 913 to bardzo dobry telewizor. Kosztował mnie tyle ile rzeczony Philips a przepaść jest kolosalna.

No ale nie o tym jest ten temat. Będę tu zaglądał pełen ciekawości czy Philips naprawi problemy z modelem 8535 czy też nie, a kupujący będą żyli w nieświadomości myśląc że "tak ma być". To jest niepojęte co się działo z obrazem na tym 70 calowym ekranie. Całe szczęście już nie mam tego pudła w domu, ale ile nerwów się najadłem to moje. Do tego nikt z domowników go nie chciał włączać bo zwyczajnie nie nadawał się do oglądania filmów :)

Sęk w tym, że jesteś chyba pierwszą osobą, która tu zgłaszała taki problem z Philipsem. Możliwe też, że modele z inną przekątną nie mają tych objawów. Możliwe też, że to był problem wyłącznie Twojego egzemplarza. Możliwości jest wiele. Sam na dniach, najprawdopodobniej zamówię ww. Philipsa ale model 50" (50PUS8535). Zobaczymy czy Twoje uwagi się potwierdzą.
 

SDman

Banned
Ciekawe jak w tym modelu Philipsa jest z odtwarzaniem (własny odtwarzacz)
kontenera .m2ts .
Modele 55" OLED 854/12 klatkowanie straszne, nie do akceptacji.
 

biedronka1

New member
Sęk w tym, że jesteś chyba pierwszą osobą, która tu zgłaszała taki problem z Philipsem. Możliwe też, że modele z inną przekątną nie mają tych objawów. Możliwe też, że to był problem wyłącznie Twojego egzemplarza. Możliwości jest wiele. Sam na dniach, najprawdopodobniej zamówię ww. Philipsa ale model 50" (50PUS8535). Zobaczymy czy Twoje uwagi się potwierdzą.


Problem w tym temacie zgłasza również użytkownik @mrponos



Pytanie czy poszczególne rozmiary dostają ten sam procesor, oprogramowanie... bo że w zależności od wybranej ilości cali, wstawiają różne panele to już wiadomo - IPS lub VA.



Coś czuję że 70 dostała lipny procesor. Jeden z rozmówców w tym temacie twierdzi że włożono w niego jakiegoś mediateka który jest winny tego typu problemom. Wcale mnie nie zdziwi jeśli wstawiają w te pudła różne procesory - choć moje przypuszczenia mogą być błędne.
 

Gladius81

New member
Witam też jestem użytkownikiem 50PUS8535 też zauważyłem że w materiałach YouTube i na kanałach słabej rozdzielczości występuje pikseloza w szczególności szare i ciemne odcienie tv użytkuje głównie w dvbt HD i filmy blu ray z pendrive obraz jes wtedy super i niej to wina kalibracji kolorów
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Witam też jestem użytkownikiem 50PUS8535 też zauważyłem że w materiałach YouTube i na kanałach słabej rozdzielczości występuje pikseloza w szczególności szare i ciemne odcienie tv użytkuje głównie w dvbt HD i filmy blu ray z pendrive obraz jes wtedy super i niej to wina kalibracji kolorów

No ale tym się przede wszystkim charakteryzują materiały niskiej jakości/rozdzielczości, że widać pikselozę, ciemne plamy czerni zamiast szarości itp. Piszesz o DVB-T a tu masz kanały w bardzo niskiej rozdzielczości - SD (poza TVP1, TVP2 i chyba jeszcze jednym na MUX-8 ), które na każdym TV wyglądają słabo. Chcesz powiedzieć, że w tym TV to gorzej wygląda jak u innych? Masz jakieś bezpośrednie porównanie z telewizorami o podobnej przekątnej (im większa, tym bardziej widać niedoskonałość obrazu)?
 
Ostatnia edycja:

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
nie kupuje się telewizora do słabej jakości materiałów , jeśli ktoś kupuje telewizor do DVB-T OLED-a , kanałów SD czy materiałów z niskim bitrate albo telewizor powyżej 4 tysięcy to mocno przepłaca..wystarczy taki za 1500-2000
 

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
To w takim razie 43PUS8535/12 nada się do oglądania telewizji naziemnej i kanałów FTA z satelity? Czy też na tym Philipsie będą same plamy, kwadraty i widoczne linie? Taki kiepski jest ten Philips?
 

Gladius81

New member
Witam u mnie teściowa zakupiła 43PUS8535 przy najbliższej okazji porównam na zagranicznych forach też zauważają ten problem i to na materiale wyższych rozdzielczości 4k i HD
Pozdrawiam
 

Gie

Member
Bez reklam
Czy tegoroczna seria PUS8xx5 to nie jest odpowiednik zeszłorocznej PUS7xx5? Czyli niższej.
Co do procesorów to chyba wszystkie tv mają Mediateki. Chyba Xiaomi miało coś innego.
 

biedronka1

New member
No ale tym się przede wszystkim charakteryzują materiały niskiej jakości/rozdzielczości, że widać pikselozę, ciemne plamy czerni zamiast szarości itp. Piszesz o DVB-T a tu masz kanały w bardzo niskiej rozdzielczości - SD (poza TVP1, TVP2 i chyba jeszcze jednym na MUX-8 ), które na każdym TV wyglądają słabo. Chcesz powiedzieć, że w tym TV to gorzej wygląda jak u innych? Masz jakieś bezpośrednie porównanie z telewizorami o podobnej przekątnej (im większa, tym bardziej widać niedoskonałość obrazu)?


Problem występuje na materiałach 4K i HD w tym Philipise!



Obecny telewizor 65 cali bez problemu radzi sobie z materiałami HD - żadnej pikselozy, pływających plam jednolitego koloru, odcinania się czernii pasami. Nic się nie dzieje i to na fabrycznych ustawieniach.
 

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
No jasne że radzi sobie lepiej bo kupiłeś telewizor klasy premium a Philips to średnia półka.Ja Philipsa bronić nie będę ale wadliwe telewizory się zdarzają.Podobny przykład rok temu był z Panasonic gx830 chociaż nigdy nikt się nie uskarżał na obraz w tym telewizorze
 
Ostatnia edycja:
Do góry