Philips PUS8535 - ustawienia obrazu.

kola01

Well-known member
Bez reklam
Lepiej żeby nic nie pisał, wezmą na reklamacje i będzie walczył z nimi a tak to 14 dni zwrot i wywalone

Nigdy w życiu. Nie raz już robiłem zwrot "konsumencki" tzn. bez podania przyczyny i dołączałem drugą kartę z info, co jest faktycznym powodem zwrotu (zauważone wady, niewłaściwe działanie itp.). Sprzedawca z tego tytułu nie może zmienić podstawy prawnej zwróconego towaru.
 
Ostatnia edycja:

12jojko

Banned
43pus8535/12 - ktoś coś powie o tym modelu? Czy lepiej szukać TV u innego producenta? Bo coraz częściej natrafiam na komenty, że jakość obrazu w Philipsach słabawa. Poluję na coś matrycą VA.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wybrałbym jednak 43PUS8535 . Masz w specjalnej ofercie dla niebieskich z pakietem gratisów dodatkowo.
 

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
A według tej tabelki IPS, dawniej chyba także dispalyspecification pisało IPS przy 43PUS8505

IMG-20201022-202033.png


https://toengel.net/philipsblog/202...sicht-line-up-range-aller-2020er-philips-tvs/
 

oczkopl7

New member
Panowie. Jak to jest z tymi matrycami w modelu 65PUS8535 ? Stronka displayspecifications podaje ze jest to matryca VA ? Co jest prawda ?? Kolega powyżej dał jakieś inne informacje ze IPS. Wiem ze poprzednie modele z zeszłego roku faktycznie miały IPS a te na rok 2020. Na dzień dzisiejszy można dostać ten TV za 3500 zł w media expert w promo. Czy dopiero 70 cali ma VA i jako tako zadowalająca czerń.
 

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja akurat w 43PUS8505 / 43PUS8535 wolałbym IPS że względu na lepsze kąty, ale czytając komentarze że są kiepskie to pewnie zastosowali VA
Jak idzie sprawdzić, na VA przejechać palcem po ekranie i powinna powstać smuga a przy IPS nie?

W jednym sklepie jest promocja, poniżej 2 tyś. https://www.ceneo.pl/95870104
 
Ostatnia edycja:

kola01

Well-known member
Bez reklam
@oczkopl7, 65" jest na matrycy IPS. Potwierdza to nasze forum, zagraniczne jak i powyższa tabela. Jak do tej pory, nikt nie sugerował, żeby miało się coś zmienić w tej materii i śmiem twierdzić, że się nie zmieni.
 

Quueest

New member
Czy u Was również płynność obrazu (drgania, cięcia, mazanie się obrazu, poświata przy ruchu itd) w aplikacjach Player i Ipla jest tak okropna że ciężko na to patrzeć? Na Netflixie jest już lepiej ale nie do końca.
 

pasazer

Member
Panowie. Jak to jest z tymi matrycami w modelu 65PUS8535 ? Stronka displayspecifications podaje ze jest to matryca VA ? Co jest prawda ?? Kolega powyżej dał jakieś inne informacje ze IPS. Wiem ze poprzednie modele z zeszłego roku faktycznie miały IPS a te na rok 2020. Na dzień dzisiejszy można dostać ten TV za 3500 zł w media expert w promo. Czy dopiero 70 cali ma VA i jako tako zadowalająca czerń.

Jest IPS na 100%
ale czerń jest naprawdę ok. Tu masz ustawienia kalibracji
https://www.avforums.com/threads/any-news-about-pus8505.2290249/page-44#post-28570042

Dodatkowo Ambilight naprawdę robi robotę. Nawet jeżeli tło jest szare to w wyniku tylnego podświetlenia wydaje się, że jest to prawdziwy czarny.
 

12jojko

Banned
@Paździoch potwierdziłem już u handlujących Philipsami i osób, które mają ten model (43PUS8505 / 43PUS8535), że jest w nich matryca MVA, jakieś 40 stopnie w obojętne którą stronę i obraz blaknie. Ogólnie czekam na black friday, jak nic sensownego nie będzie w promkach, to biorę 8505. Jak ktoś ma ten model w 43 calach i może podzielić się wrażeniami, to chętnie poczytam.

To, co pisze @pasazer, to fakt, idzie oszukać oczy, ja sobie umieściłem za starym Philipsem z IPS lampkę i całkiem inaczej się ogląda wieczorem filmy.
 
Ostatnia edycja:

wrz

New member
70PUS8535 parę fotek

Parę kwiatków do ogródka Philipsa. Sceny dzienne- rewelacja ,przy scenach nocnych*** wszystko się sypie, nie da się oglądać, żadne regulacje nie pomagają- czy to z wyłączenie czy z włączenie "ulepszaczy". Proponowane ustawienia na skali dwu-czy dwudziestopniowej koloru nie pomagają. Jedynie tylko tryb filmowy czasami trochę pomaga w niedociągnięciach tego badziewia. Jutro zwracam sprzęt i już***w życiu żadnego Philipsa może poza maszynką do golenia. Sprawdzone na naziemnych, Ultraboxie, Netfixie, Youtubie i XBoxie.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Parę kwiatków do ogródka Philipsa. Sceny dzienne- rewelacja ,przy scenach nocnych*** wszystko się sypie, nie da się oglądać, żadne regulacje nie pomagają

Ale co się niby sypie?
Mam nadzieję, że nie wklepałeś tych ustawień pod wersję 65", która jest na zupełnie innej matrycy (IPS).
 
Do góry