Philips 65PUS8535 - krótka recenzja

porlock

New member
Posiadam ten telewizor kilka dni i powiem szczerze moje uczucia są mieszane

Zacznę od minusów:
- Po pierwsze informacje które podaje serwis Philipsa oraz strona https://www.displayspecifications.com są blednę, tv posiada 2 GB ram i układ graficzny Mali G51. Tak wiec różnice z stosunku do modelu z 2019 roku sa bym powiedział "dyskretne". Wychodzi ze na te chwilę zmiany to jaśniejsza 10 bitowa matryca ale .. nie mam jak tego zweryfikować.
- Funkcja poprawiania płynności ruchu powoduje pikselowanie obrazu, przy dynamicznych scenach z dużą ilością kolorowych obiektów jak np publiczność na ekranie można obejrzeć jedynie rozpikselizowana plamę. Jedynym sensownym rozwiązaniem wydaje się wyłączenie tej funkcji kompletnie. Fakt ze Telewizor ma tylko 60Hz, a optymalizatory płynności ruchu spisują się źle skazuje nas na obraz rozmyty. Tu filmik na gdzie widać "pikselizowanie" obrazu https://www.youtube.com/watch?v=PaVDaIQh1kk
- EPG dla kanałów cyfrowych występuje jak by 2 wersjach, pierwsza pojawia się gdy kanał jest włączony na dole pokazuje aktualna informacje o tym co jest odtwarzane teraz oraz następny program, druga cało ekranowa z przeglądem wszystkich kanałów. To pierwsze EPG działa jak chce, praktycznie cześć kanałów zawsze pokazuje nieaktualne informacje o programach które dawno sie skończyły. Drugie z kolei nie ma żadnego podglądu na wybrany kanał, choc informacje w nim zawarte są aktualne. Żeby było ciekawiej, w jednym kanały rosną wciskając strzałkę w góre a w drugim strzałkę w dół, kompletnie bez sensu. Używanie obydwu jest irytujące.
- Kolejną irytującą rzeczą jest fakt ze napisy dla kanałów cyfrowych sa domyślnie włączone, trzeba włączyć każdy kanał po kolei i na każdym je wyłączyć. Warto dodać ze nie odbywa się to jednym przyciskiem, trzeba wejść w opcje ustawień kanału i tam dezaktywować napisy. Ponowne wyszukanie / odświeżenie listy kanałów powoduje restart i wszystko trzeba ustawiać od początku. Głupota do kwadratu.
- TV stoi krzywo na podstawce która była do niego dołączona, jak by sie z tym posiłować to moze by się udało naprostować.
- Na matrycy da sie zauważyć jaśniejsze i ciemniejsze pasy, z tym ze aby to dostrzec trzeba się naprawdę postarać.
- Telewizor jest zamulony, idzie się do tego przyzwyczaić ale interfejs działa dosyć wolno, jak na teflonie z przed 3 lat.
- Fabryczna aplikacja philipsa do sterowania tv z poziomu telefonu w ogolę go nie wykrywa
- Serwis Philipsa jest fatalny, kontakt z tymi ludźmi przyprawia o rozwolnienie.

Teraz plusy:
- Pierwszy raz mam telewizor z ambilight, i powiem szczerze ze fajny bajer, podoba mi sie :)
- Obraz jest ostry a kolory żywe, wygląda bardzo ładnie, czerń jak dla mnie jest zadowalająco czarna :)
- Pilot z budowana klawiaturą jest super

Moja ocena 5.5/10.
Jak to mówią diabeł tkwi w szczegółach, na moją niską ocenę wpłyną również fakt "zmian" w stosunku do modelu z 2019 oraz całkowite wrażenie z użytkowania odbiornika.
 

Attachments

  • 116329348_664511780818697_4837656971551168888_n.jpg
    116329348_664511780818697_4837656971551168888_n.jpg
    14,8 KB · Wyś: 444
Ostatnia edycja:

Karol1976

Active member
Bez reklam
Jaśniejsze i ciemniejsze pasy są spowodowane w tv z Direct Led tym iż ( już doszedłem ze swojego doświadczenia ) listy led są za bardzo od siebie umieszczone ( nie ma tego w tv Samsung - tv który trafił mi się do porównania ) Dlatego jest taki efekt a najbardziej zauważalne na jasnym tle jak kamera przesuwa się z lewej na prawą i odwrotnie , przy piłce nożnej można do dostrzec .

Teraz napiszę coś na temat tak niby chwalonego procesora P5 , otóż :
W moim 55pus7272 , ja w/w są problemy z tymi pasami , dorwałem model wyższy od 7272 i matrycę przerzuciłem do 55pus7502 z edge led na procesorze P5 - powiem od razu że porażka ten Procesor P5 , filmy z pena tnie ( na kodi ) bez kodeka też widać takie zacięcia , ogólnie oglądanie telewizji ( posiadam dekoder) porażka widać pikseloze kolory są do d... nie ma takiej bieli , nie mogłem ustawić tak obrazu dobrego i nie mogę jak w 7272 , Na dniach będę mierzył listwy led napiecia od samsunga i jeśli będzie w miarę w granicach będę wywalał te org co są zainstalowane a wstawię od samsunga , druga sprawa : mam sharpa pobitego ale ma nagłośnienie od Harman Kardon , podmienię sprawdzę , dodatkowo model 7502 ma jak wiadomo z tyłu dodatkowy głośnik basowy , raczej będę wstawiał ( dołożę ) do 7272 ( obudowę z tyłu zmodyfikować ) i wstawić ,
Jak to wszystko posklejam do kupy i będzie wszystko ok , zrobię filmik i przedstawię )

Co do twojego tematu : 65 i matryca 60 Hz totalnie nie ma sensu kupować , i w dodatku P5 ( ja widzę że nie jest dobry ten procek ) nie wyrabia .
W życiu bym nie kupił tak wielkiego tv na takiej matrycy !!!
 
Ostatnia edycja:

adam80

Member
Jest sposób na napisy (konieczność ciągłego wyłączania) - przy strojeniu kanałów ustaw kraj odbioru na Czechy, sposób sprawdzony na 50PUS7334 - już go nie mam, miał większość wad o których piszesz.
 

kokosz20

Member
Co do specyfikacji, jeżeli go kupiłeś, a sprzedawca wprowadził Cię w błąd, możesz zwrócić towar, ponieważ różnił się od tego co było w ofercie.

Możesz też skontaktować się z działem wsparcia Philips i poprosić o pełną specyfikację, wtedy też będziesz mógł sobie porównać.
Dodam że nie można opierać się tylko na informacjach z różnych stron internetowych, ponieważ czasem są one niesprawdzone u źródła i wprowadzają ludzi w błąd.
Dlatego takie dane należy sprawdzić na znanych i popularnych portalach.
 

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Działa już Polsat News poprzez HbbTV w nowych telewizorach Philipsa na 2020 rok, bo w tych na 2019 nie działa ?
Trzeba włączyć obsługę HbbTV w menu, następnie włączyć kanał Polsat z naziemnej anteny i w prawym dolnym rogu pominna pojawić się czerwona kropka, i na pilocoe trzeba nacisnąć czerwony przycisk, następnie zielonym zatwierdzić regulamin i powinien nam ukazać się Polsat News.
 

wrz

New member
70PUS8535-chyba wyszła jakaś seria bubli- telewizory nie radzą sobie zupełnie w ciemnych scenach. Sam mam taki egzemplarz i coraz więcej jest negatywnych opinii na polskich i zagranicznych forach. Pytanie tylko, czy to tylko jakaś partia produkcyjna, czy Philips coś zmajstrował w elektronice lub matrycach.
 

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
A wiesz może jak jes w 43" 43PUS8535?
Po tylu zwróconych w ostatnim czasie telewizorów Philips, strach teraz kupować, Kiki niby pisze że jest OK, a tu nadal tyle negatywów, co się dzieje?
Ja mam kupować w styczniu, może do tego czasu się wyjaśni.
 

12jojko

Banned
Ja będę chyba brał 43PUS8505, gadałem z osobą, która niedawno kupiła ten model i nic nie pisał, żeby były problemy z czernią. Idealnie pewnie nie będzie, bo to nie OLED, ale gorzej niż na IPS nie powinno być. A od 8535 nie różni praktycznie niczym oprócz innego pilota. Może wina oprogramowania i z kolejną aktualizacją naprawią? Zresztą dużo osób pisze, żeby nie kupować od razu nowych modeli, tylko odczekać pół roku i wtedy soft jest poprawiony i ceny przystępniejsze. Wiele się nie dowiesz o tych modelach, bo mało kto kupuje TV w takiej rozdzielczości, o 8505 nie dowiesz się prawie nic, bo jest niedostępny w sklepach stacjonarnych.
 

eprom

Klub HDTV.com.pl
VIP
Za pół roku ceny pójdą w górę bo wejdzie "prawo do naprawy" chyba od kwietnia, więc producenci tv i agd będą musieli magazynować części zamienne a za to zapłaci konsument. Wiec wydaje mi się że to ostatni dzwonek aby kupić tanio tv
 
Do góry