65PUS7304 + TAPB603 - brak Atmos

Pawel_PS

New member
Dzień dobry,
jestem posiadaczem telewizora 65PUS7304/12 i dokupiłem do niego dzisiaj soundbar TAPB603/10. Ale mam problem z uzyskaniem dźwięku Dolby Atmos (źródło Netflix). Telewizor połączony kablem HDMI do gniazda HDMI ARC w belce, w telewizorze ustawione jest, aby dźwięk był po HDMI (Easylink włączony oraz włączona opcja Pilot Easylink) i belka pokazuje, że odtwarzany jest dźwięk Dolby Audio (nie ATMOS). W ustawieniach telewizora włączony jest dźwięk "wielokanałowy (obejście). Według moich przypuszczeń, gdy pojawia się sygnał Atmos w soundbarze powinien pojawić się napis Dolby Atmos, a nie Dolby Audio. Zresztą dźwięk nie jest przestrzenny jak w ATMOS.

Wertując instrukcję obsługi soundbara znalazłem wpis:

Obsługiwane złącza
• HDMI ARC:
Dolby Digital, Dolby Digital plus, LPCM 2-kan
• WEJ.1/WEJ.2 HDMI:
Dolby Digital, Dolby Digital plus, Dolby True
HD, Dolby Atmos, LPCM 2-kan

Wynika z tego, że przy połączeniu HDMI ARC nie ma ATMOS. Ale podpięcie przewodu HDMI do wejścia HDMI 1 lub HDMI 2 w belce w ogóle nie podaje dźwięku do soundbara. Jest napis na ekranie, że urządzenie audio nie jest podłączone i odtwarzany jest dźwięk z głośników telewizora. Przy podpiętych portach HDMI (nie ARC) w belce, nie jest ona widoczna dla telewizora.

Ponieważ podejrzewałem, że może być coś z soundbarem wymieniłem w sklepie belkę na drugą. I nadal jest tak samo, tj. nie ma ATMOS, a wejscia HDMI inne niż arc nie są widziane przez telewizor.

Czy spotkał się ktoś z takim problemem? Przywróciłem telewizor do ustawień fabrycznych, poustawiałem ponownie parametry audio i nadal nic. Podejrzewam uszkodzony telewizor....

Pozdrawiam,
Paweł
 

legaar

Member
a Netflix pozwala Ci w ogóle wybrać dźwięk Atmos ? Ja mam amplituner do Arc podłączony w 70PUS73... i Atmos wraca po Arc - co sugerowałoby że Philips owszem nie ma HDMI 2.1 ale w ramach 2.0b zaimplementował powrót dźwięku - brawo dla nich
 

Pawel_PS

New member
a Netflix pozwala Ci w ogóle wybrać dźwięk Atmos ?

W Netfliksie są filmy oznaczone ikonami Dolby Vision oraz Dolby Atmos, więc powinny być przesyłane w tym standarcie.

Zastanawia mnie natomiast jedna rzecz w telewizorze: nie mogę wejść w opcję "Ustawienia trybu osobistego". Ta opcja jest szara i nie da się wybrać żadnej z przypisanych do tej opcji funkcji.
 

Pawel_PS

New member
Witam ponownie,
problem rozwiązany :) Wszystko działa jak należy, ATMOS jest przesyłany do listwy. Rozwiązanie okazało się banalnie proste, wpadłem na nie grzebiąc w ustawieniach odtwarzanego filmu w Netfliksie. Otóż, mimo że film jest oznaczony ATMOS, to ścieżka dźwiękowa w języku polskim jest przesyłana nie w tym systemie, a np. 5+1 lub stereo. Wystarczy wejść w opcję Netfliksa "dźwięk i napisy" i tam wśród wielu ścieżek dźwiękowych jest zazwyczaj "angielski (oryg) ATMOS".

Mamy więc albo możliwość oglądania z Atmosem w oryginalnej wersji językowej lub 5.1 lub stereo w wersji z polskim lektorem.

Pozdrawiam,
Paweł
 

Kriss8811

New member
Witam, mam w planach kupić ten sam tv tzn 65pus7304/12. Z tego co piszecie to philips puszcza atmos po 2.0b. Pytanie czy będzie to działać tylko z belką philipsa czy powinno współpracować np z jbl bar 9.1, który obsługuje atmosa?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Raczej go nie kupisz, nie jest w produkcji już pół roku.
Jest już dawno następca i nazywa się 65PSU8535.
Masz go w programie dla niebieskich gdzie sam wybierasz ceny.
Będzie współpracował z Bar 9,1
 

Pawel_PS

New member
Witam, mam w planach kupić ten sam tv tzn 65pus7304/12. Z tego co piszecie to philips puszcza atmos po 2.0b. Pytanie czy będzie to działać tylko z belką philipsa czy powinno współpracować np z jbl bar 9.1, który obsługuje atmosa?

Tak jak napisał Kiki, będzie działać z inną belką. Zresztą od mojego postu zmieniłem belkę na Samsung HW-Q70R + satelity i też działa. Nie mówię, że bezproblemowo, ale dźwięk Atmos jest wysyłany z Philipsa do belki Samsunga.

Zresztą, jak już piszę, to napiszę o co chodzi, a oprócz tego założę nowy temat z tym problemem ;)

Otóż po wybraniu filmu z dźwiękiem ATMOS w telewizorze Philips 65PUS7304 w ogóle nie słychać dźwięku w soundbarze Samsung HW-Q70R. Muszę zapauzować film, pilotem od Samsunga wyłączyć belkę, włączyć ją ponownie i uruchomić dalsze odtwarzanie filmu. Wtedy film z dźwiękiem ATMOS działa. Gdy zmienię film na inny cała procedura musi być wykonana ponownie - czyli pauza filmu, wyłączenie belki drugim pilotem, włączenie belki, start filmu i wszystko ok...

Jaka może być przyczyna, że belka Samsunga nie dekoduje sygnału z telewizora Philips bez konieczności wyłączenia i włączenia?
 

Pawel_PS

New member
Problem z odtwarzaniem dźwięku Atmos został rozwiązany:

Ostatnio telewizor pokazał mi, że jest nowa wersja oprogramowania. Zainstalowałem je i ku mojemu zaskoczeniu wreszcie Atmos działa. Teraz mam ustawione "Dźwięk wielokanałowy obejście" i komunikacja z listwą HW-Q70R odbywa się prawidłowo i normalnie.

Tak więc problem rozwiązał się dzięki aktualizacji oprogramowania telewizora.
 
Do góry