Philips 50pus7334/12 prośba.

Tak w zasadzie o to,tylko jak mam teraz rozmawiać na co się zgadzać,czy rękojmia czy gwarancja nigdy nie miałem do czynienia z tego typu reklamacjami a na forum czytam różne przypadki więc dlatego pytam czy po prostu mam się zgadzać na wszystko co zaproponują czy obrać jakaś taktykę ;)
 
Po prawie miesiącu od momentu zgłoszenia problemu poprzez stronę Philips dziś zadzwonił do mnie pan z serwisu. W przyszłym tyg mają przyjechać technicy i mają stwierdzić co dalej. Dowiedziałem się że telewizor na pewno nie zostanie wymieniony tylko jeśli już to naprawiany ( nowy naprawiany :) masakra) ale najlepsze jest to że pan przyznał że telewizory teraz robione są na ilość nie jakość i trzeba mieć szczęście aby trafić na udany egzemplarz i to jest dopiero masakra...
 
Wczoraj serwis był u mnie i zabrał telewizor,zrobili zdjęcia i tyle nic szczególnego nie powiedzieli tylko tyle że jeśli znowu coś będzie nie tak to do skutku będą naprawiac a nie np wymieniać tv.
 
Z serwisu nikt od tego czasu do mnie się nie odzywali. Wszedłem na stronę żeby sprawdzić status no i niestety napisane jest że : tv sprawny dodano opinie techniczna... Będę dzwonił żeby dowiedzieć się więcej o co chodzi bo chyba jednak Wy widzicie że tv nie jest sprawny na zdjęciach...
 
Zgłoszenie robione przez stronę Philips i to oni zaproponowali serwis i nadali tytul. Pierwszy post pokazuje jak w tych kolorach to wygląda u mnie w domu.
 

Attachments

  • IMG_20200717_111747.jpg
    IMG_20200717_111747.jpg
    235,1 KB · Wyś: 22

kokosz20

Member
Witam, miałem podobny problem tylko z 65pu8102, dwukrotnie składałem reklacje na Tv, nierównomiernie podświetlanie, smużenie. Dwukrotnie serwis pośredniczący oddalał reklamacje twierdząc że jest to cecha naturalna odbiornika LED, która w mniejszym lub większym stopniu występuje w każdym Tv( jak dla mnie to producent każe im tak pisać ). Na moje szczęście w Tv wystąpiło kilka problemów i obecnie czeka w serwisie na wymianę ekranu.
Co do twojego problemu, zastanowil bym się nad diagnostyka w innym serwisie, może u rzeczoznawcy. Może ktoś miał podobny problem i coś Ci podpowie.
 
Nowy telewizor i niestety problemy,tak nie powinno to wyglądać nie za bardzo to rozumiem. Nie wiem co dalej z tym robić podejrzewam że nic nie ugram ...
 
Do góry