Philips 2020: telewizory 7805/7855 UHD z wbudowanym Saphi, P5, HDR10 +, Dolby Vision i Alexa

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Philips 2020: telewizory 7805/7855 UHD z wbudowanym Saphi, P5, HDR10 +, Dolby Vision i Alexa.
43PUS7805_12-_FP-global-001

Oto wszystkie informacje na temat modeli / telewizorów Philips UHD 2020 z serii 7805/7855. Więcej informacji będzie dodawanych stopniowo.

Philips 2020: seria 7805/7855 UHD - połączeniaPilot zdalnego sterowania:

Philips 2020: seria 7805/7855 UHD - pilotKino:

Philips 2020: 7805 telewizorów UHD

43PUS7805 / 12,
43PUS7855 / 12,

50PUS7805 / 12,

50PUS7855 / 12,

55PUS7805 / 12,

55PUS7855 / 12,

58PUS7805 / 12,
58PUS7855 / 12,
65PUS7805 / 12,
65PUS7855 / 12,

70PUS7805 / 12,
70PUS7855 / 12,

75PUS7805 / 12,

75PUS7855 / 12


 

ali1979

New member
Witam,
jakie są różnice pomiędzy 75PUS7354 a 75PUS7855/12?
Czy oprócz android vs saphi, są jeszcze jakieś inne zmiany?
Który tv będzie lepszym wyborem?
Dzięki za ewentualne uwagi.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Różni się wszystkim...
Systemem , matrycą , algorytmami, aplikacjami , Input Lag, pobór energii.
 

M_T_R

New member
Czy ktos z forum posiada ten TV 43 cale i moze powiedziec cos na jego temat ?

Witam

Od piątku jestem posiadaczem dokładnie takiego modelu. Ponieważ sprzęt był jeszcze na rutynowej kwarantannie, jest jeszcze w fazie testów. Na ten moment, co podaję poniżej, to tylko moje osobiste przemyślenia, które można brać z dystansem - przyznaję się też, że jestem nowy w kwestii telewizorów.

I. Pierwsze wrażenia - jest ok, choć z istotnym zgrzytem...

Telewizor otrzymałem dobrze zabezpieczony folią i styropianem w pudełku. Nic nie trzeszczało, nie latało, nie stukało. Po otwarciu pudełka oczom ukazuje się górna warstwa styropianu, gdzie umieszczono skróconą instrukcję montażu (rysunek), pilot + baterie, kabel zasilający oraz nóżki. Telewizor wygląda na porządnie wykonany, o kolorze nie wypowiadam się, bo to kwestia gustu. Do bocznej części pudełka przyklejona jest karta gwarancyjna.
Dochodzimy do zgrzytu - nóżki. Niestety próba zamontowania nóżek okazała się kompletną klapą - sprawa została zgłoszona do Philips Polska - miła Pani konsultant starała się pomóc, ale każdy wie w praktyce, co można zrobić na telefon. W czym tkwi problem? Wszystko wskazuje na to, że w moim egzemplarzu średnica otworów w telewizorze była zbyt mała w stosunku do średnicy śrub, które mają trzymać mocowania nóżek w obudowie. Samo ich umieszczenie w "otworach" jest proste, niestety przykręcenie wszystkich śrub zakończyło się totalną klapą. Możliwe to było max do 50/60% długości śruby - nie trzeba dodawać, że nóżki latały jak chorągiew na wietrze. Nie udało się tego przykręcić żadnym możliwym sposobem - rozważano nawet wkrętarkę, ale ze względu na obawę o rozwalenie plastikowego otworu i sąsiadujących elementów - ostatecznie zrezygnowano.
Finalnie telewizor znalazł się na ścianie - tu z montażem nie było najmniejszych problemów.

II. Pierwsze odpalenie
Nie ma logo Philipsa przy uruchamianiu - jak komuś to przeszkadza, no to tutaj też się z tym spotka. Uruchamianie telewizora trwa krótko, pierwsza konfiguracja trwa szybko - komunikaty wydawane są w prostym i przystępnym języku. Część opcji można odłożyć na później. Wyszukiwanie kanałów do naziemnej TV i współpraca z dekoderem TV SAT przebiegła sprawnie, dzięki czemu raptem już po kilku minutach zabaw z ustawieniami i wyszukiwaniem kanałów mogłem korzystać z telewizora normalnie. Parowanie pilota przebiegło także szybko, kwestia ergonomii - nie wypowiadam się, każdy ma swoje upodobania. Szybkość reakcji na komendy jest akceptowalna, nie zauważyłem zamyśleń/lagów, itp.

III. Soft + aplikacje.

Będzie ciąg dalszy
 

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Sprawdź proszę, czy można ułożyć wspólną listę ulubionych składającą się z kanałów DVB-T i DVB-S FTA np. TVP Polonia


Na Androidzie można, czy przy braku Androida również?
 

Mens

Member
Dzieki za ta krotka recenzje. Jak przetestujesz Smart TV to napisz co tam ciekawego jest. Z tego co widzialem na szybko w sklepie to zbyt wielu aplikacji nie ma oraz brak jednej czy dwoch dosyc istotnych dla wielu osob.
 

M_T_R

New member
Ponieważ mam problem z edycją poprzedniego posta (brak takiej opcji w ogóle), kontynuuje swoje wywody w tymże poście :)

IV. OBRAZ

Zakładam, że wielu czeka tutaj na opis z mojej strony, podkreślam raz jednak jeszcze, że jestem nowy i moje opinie mogą nie być miarodajne, ale idźmy po kolei:
1) Naziemna TV - jakość sygnału jest u mnie niestety jaka jest, kanały nie odbierają poprawnie, występuje częsta i irytująca pikselizacja, albo coś w rodzaju "efektu negatywu". Niestety jakość ta nie pozwala na normalne oglądanie, przez co u mnie ta opcja niestety została spisana na straty. Paradoksalnie jednak - w chwilach gdy nic dziwnego się nie dzieje - wyświetlany obraz był poprawny, w mojej opinii nieco zaciemniony, ale do zaakceptowania (nie mam gwarancji, czy to nie wina beznadziejnej jakości sygnału).
2) TV SAT - tutaj mam największe wątpliwości i też nie wiem, czy to efekt jakości sygnału od mojego dostawcy. Precyzując, na każdym kanale (niezależnie, czy to transmisja mszy świętej, studio telewizyjne, film, dokument, czy też transmisja sportowa) - telewizor przedziwnie wyświetla jasne barwy (tj. kolor biały, żółty, czy też odwzorowanie światła słonecznego, bądź sztucznego). Przykłady:
- podczas transmisji mszy świętej, światło padało na twarz duchownego, wyglądało to tak, jakby miał dosłownie białego placka, niemal zniekształcającego rysy twarzy
- film/serial/tranmisja sportowa -> słoneczne niebo wyglądało jak nieco rozcieńczone mleko rozlane na całej górnej powierzchni ekranu, gdzieniegdzie słabiutko przebijały się chmury. Wygląda jakby barwy te "wypalały" ekran i potrafią niestety dość skutecznie zakryć przylegające do nich kontury innych obiektów.
Nie wiem, czym jest spowodowane to zjawisko, póki co obserwuję, co może być przyczyną. Jakkolwiek to zabrzmi trochę głupio porównywać to do telewizora Sony HD Ready w wieku 10+, ale Sony te barwy wyświetlał... lepiej i dużo delikatniej...
3) Youtube - nie mam zastrzeżeń, o dziwo nie zaobserwowałem aż takich problemów przy wyświetlaniu obrazu jak powyżej na tej platformie. Uruchomiłem też kilka filmików w 4K (wiem, kompresje stratne, itp.), ale jakość jest według mnie fenomenalna.

V. DŹWIĘK
Co do jakości samego dźwięku - nieco więcej spodziewałem się po tym urządzeniu, ale może to też skutek jakości sygnału dostawcy TV SAT. Na poziomie głośności od 1 do 3 nie słychać w zasadzie nic (no chyba, że siedzi się max 50 cm od telewizora). Jakość samego dźwięku jest poprawna i znośna dla ucha, ale przykładowo podczas transmisji meczu żużlowego wyraźniej słyszałem... komentarz, zamiast odgłosu motocykli (przeciętny bas). Nieco pomagają tryby dźwięku, które są w ustawieniach, ale nie spełniają one całkowicie oczekiwań.

VI. AMBILIGHT
Tutaj bez wahania powiem - bardzo dobrze! Od pierwszego uruchomienia telewizora spisuje się bardzo dobrze - czy to tryb wideo, czy audio, wygląda naprawdę efektownie. Przy zgaszonym świetle w porze wieczorowej oglądanie nawet najprostszej audycji daje sporo frajdy - nie wspominając o dobrym filmie czy transmisji sportowej. Regulacja ustawień i preferencji jest prosta i intuicyjna, więc każdy dostosuje do swoich wymagań, a jeśli nie chce korzystać - dwa kliknięcia i po problemie.

To na razie tyle na ten moment, nadal będę bawić się sprzętem i odkrywać, co nieodkryte. Przepraszam z góry, że dodatkowe wpisy mogą pojawiać się w nieco odległych odstępach czasu, ale nawał obowiązków i co za tym idzie mało czasu.
Jeśli coś Wam przyjdzie do głowy - piszcie tu, lub na priv, spróbuję rozeznać, co i jak :)
 

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
@M_T_R
Sprawdź proszę, czy można ułożyć wspólną listę ulubionych składającą się z kanałów DVB-T i DVB-S FTA np. TVP Polonia


Na Androidzie można, czy przy braku Androida również?
 

M_T_R

New member
W nawiązaniu do posta, w którym wypowiadałem się o jakości obrazu z sygnału TV satelitarnej, miałem krótką okazję dokonać konfrontacji z telewizorami innych producentów (również obsługujące 4K - w tym jeden o przekątnej 65 cali)
Konkretnie - chodzi o efekt "wypalenia" światła słonecznego i sztucznego na ekranie. Otóż zjawisko to występuje także na innych telewizorach (aczkolwiek w nieco mniejszym stopniu) niż na sprawdzanym Philipsie. W tej sytuacji wydaje mi się, że głównym winowajcą może być po prostu jakość sygnału usługodawcy, ewentualnie stary konwerter, bądź kiepskie kable HDMI.
W związku z powyższym mogę nieco uzupełnić swoją opinię o odczucia dotyczące jakości obrazu - biel oraz światła są nieco zbyt jasne - w stosunku do konkurencji. Nieco się do tego przyzwyczaiłem, nie bawiłem się jeszcze w zaawansowane ustawienia obrazu.
Zastanawiam się natomiast, czy ewentualna wymiana konwertera na nowy model, a także kabla - pozwolą na przynajmniej częściowe rozwiązanie kwestii obrazu, a także dźwięku.
 

Mens

Member
No i jak sprawuje sie system Saphi ? Jesli masz 43 cale to najpewniej jest tam matryca VA. Czy katy widzenia sa akceptowalne i czy czern wieczorem w miare zadowalajaca ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Saphi działa normalnie, nie ma tylu aplikacji co Android ale jest też znacznie tańszy. Matrycą MVA - ale kąty bocznie bez zarzutu.
A ile masz max kasy i czy większy CI się mieści ?
 
Do góry