Philips 2020: telewizory 7805/7855 UHD z wbudowanym Saphi, P5, HDR10 +, Dolby Vision i Alexa

12jojko

Banned
Model Philips 43PUS7805/12 (i te wyższe modele 7855, 7835) ma na pewno matrycę MVA, jak to podaje displayspecifications.com? Bo jestem prawie zdecydowany na niego, głównie właśnie pod Netflix, bo ma Dolby Vision. I jak z tym problemem z 4K na Netflix, o którym wspominał rdbjenkins?
 

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tabelka co innego podaje i bądź tu mądry
IMG-20201022-202033.png

https://toengel.net/philipsblog/202...sicht-line-up-range-aller-2020er-philips-tvs/
 

12jojko

Banned
Na kitele.com też podają, że ma matrycę VA. Pozostaje chyba tylko prosić w sklepie o dokładną specyfikację przed zakupem...
 

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Skąd sklep będzie wiedział jaka jest zamontowana matrycą, zadzwoń na infolinię Philipsa

Zadzwoń do nas
(+48) 223971504

Poniedziałek - Piątek: 8:00 - 18:00
 

SLAV7

New member
Bez reklam
Odpuść sobie te modele. Mają matrycę MVA ale bardzo ciemną. Już prawie kupiłem mamie 50PUS7805 ale jak poszłem do MM i zobaczyłem na żywo to była porażka. Byl pilot i mogłem się pobawić więc starałem się coś z tym zrobić ale nie było szans na uzyskanie dobrego obrazu. Tanie SAMSUNGI świeciły lepiej. Ostatecznie kupiłem mamie SONY 49X7056 i gra super jak na tę cenę. Teraz mozna nawet kupić SONY 49XH8096 za dobre pieniądze.
 

12jojko

Banned
Ja jeszcze się zastanawiam nad Samsungiem Q60, minus taki, że większy niż 43 cale mi do pokoju nie wejdzie. Lub tańszymi opcjami Samsunga z serii TU7000. Za Philipsami w zasadzie przemawia dla mnie tylko to Dolby Vision, wtedy najlepsza jakość na Netflix. A jest gdzieś w sieci lista TV z trybem Filmmaker?

PS. @SLAV7 oczyść sobie skrzynkę, bo masz pełną ;)
 
Ostatnia edycja:

12jojko

Banned
@SLAV7 nie wiem, czy Samsungi są jaśniejsze, wg displayspecifications te Philipsy mają 400 cd/m2, o ile dobrze pamiętam Samsungi z tej samej półki cenowej mają dużo mniej, no i ten nieszczęsny wyciek światła.
 

Beeercik

New member
Cześć :)

Czy Philips 70PUS7855 powinien wyświetlać taki marny obraz HDR?

Wszystko jest wyprane z kolorów, szarawe, brązowe, fioletowe, brakuje czerni, szarość odcina się ostro od reszty, nie ma płynnego przejścia tonalnego, pojawiają się kwadratowe artefakty - no nie da się tego oglądać, w szczególności w ciemnych scenach.
Gry w HDR wyglądają jakby nałożyć na nie filtr sepii.

W SDR gdy oglądam jakieś mocno kolorowe filmy 'pokazowe' w 4K na YouTube to efekt jest dla mnie prześliczny, soczysty, ostry, ale po włączeniu HDR wszystko staje się bledsze i pozbawione życia - a powinno być chyba na odwrót?
Podobnie w SDR przy ciemnych scenach brakuje czarnego koloru, odcina się ostro w szary / brązowy, blady, więc rezygnacja z HDR to też nie rozwiązanie :/

Stary 10letni Sony nie miał takich przypadłości.

Zdawałem sobie sprawę, że za takie pieniądze przy 70 calach nie można oczekiwać cudów, ale nie sądziłem, że Philips może sprzedawać coś tak wyglądającego.
 

Attachments

  • IMG_20201124_035624.jpg
    IMG_20201124_035624.jpg
    357,9 KB · Wyś: 56
  • IMG_20201123_130851.jpg
    IMG_20201123_130851.jpg
    612,8 KB · Wyś: 52
  • IMG_20201123_130242.jpg
    IMG_20201123_130242.jpg
    709,5 KB · Wyś: 52
  • IMG_20201123_130246.jpg
    IMG_20201123_130246.jpg
    997,6 KB · Wyś: 51
Ostatnia edycja:

SLAV7

New member
Bez reklam
@SLAV7 nie wiem, czy Samsungi są jaśniejsze, wg displayspecifications te Philipsy mają 400 cd/m2, o ile dobrze pamiętam Samsungi z tej samej półki cenowej mają dużo mniej, no i ten nieszczęsny wyciek światła.

MOżesz wierzyć danym podawanym przez producentów na ten portal lub uwierzyć w realne spostrzezenia,. Potwierdza to zreszta kolega mający model 70 cali. PHILIPS to obecnie jakaś porażka. Modele spred 2 lat grają lepiej. Kupiłem synowi 43PUS6703 i gra fajnie.
 

12jojko

Banned
No to przecież po tu wszedłem i pytam :p Ale każdy mówi co innego, ty odradzasz Philipsy, a kiki poleca, dla kogoś, kto nie śledzi tego na bieżąco, to jest jakiś kłopot potem z wyborem TV ;) Mam starego Philips 32-calowego i wiem, jak z nimi jest, bo nie jestem zadowolony z kolorów, w dodatku kiedyś mi się diody podświetlenia odkleiły, ale on ma kilka lat, więc teraz Philips mógł pójść do przodu. Z Samsungami zaś jest problem z podświetleniem i jasnością, dlatego bardziej skłaniam się ku czemuś z Direct LED i VA, choć to rzadka kombinacja. A przyznam szczerze, że byłem już prawie zdecydowany na 43-calowego Samsunga z serii TU7000, dopóki nie natrafiłem na opinie z wyciekiem światła
 
Ostatnia edycja:

12jojko

Banned
I w obu te same matryce MVA? Ze znajomym gadałem, który kupił miesiąc temu 43PUS8505 i pisał, że on ma MVA. A widzę, że różnie ludzie gadają i nie wiem, czy to loteria na co się trafi.
 

Cllaymenn

New member
Witam. Jestem tu od dawna z czasów kiedy filmy HD to była nowość i wszyscy się jarali próbkami video HD(nie FHD) ściąganymi z różnych serwerów :D To było jakoś 2007 gdzie każda rozdzielczość wyższa od SHD robiła wrażenie...

Dziś musiałem ponownie tu zaglądnąć gdyż planuję kupić mamie na prezent TV, by nie musiała się męczyć na 32" oglądanych z 4m.. oraz chciałem by miała Ambilight by w nocy mniej męczyły sie oczy i przyjemniej sie oglądało...

Spośród wielu modeli najciekawszym i w cenie na która mnie obecnie stać wybrałem 55PUS7855, ktoś w tym temacie wcześniej nie był zadowolony z wersji 65" tego modelu, narzekał na słabe nierówne podświetlenie i jasną czerń, ale zmienił na 58" i wszystkie zastrzeżenia wycofał i jest bardzo zadowolony. Wychodzi na to że czym mniejsza matryca tym większa jakość :) W sumie to nawet logiczne, wtedy przy budżetowym TV pieniądze które nie poszły w wielkość, idą w fabryce w jakość..

Więc uznałem że 55" powinna być jeszcze bardziej OK niż wychwalana 58".
AndroidTV mama ma w Xiaomi Mi BOX TV który leży obok obecnego TV, ma szybki procesorek i fajnie obsługuje 4K, Netflixy, HBO GO, YT gry 3D nawet fajnie działają ze sklepu Google.. więc TV bez Androida to nawet zaleta.

Szukałem informacji czym się różni 55PUS7855 od 55PUS7805 i na jakiejś zagranicznej stronie wyszło mi że różni się tylko kolorem ramki? To by nie tłumaczyło różnicy 300zł w cenie chyba... ?

A może lepsza jest seria 6 tych TV np 55PUS6754/704 itp?
 
Ostatnia edycja:

Cllaymenn

New member
Napisałem do Philipsa i dostałem odpowiedź że wersje 855 w porównaniu do 805 różnią sie tylko kolorem ramki! A czy ktoś tu posiada wersję 55" ?
 

wasnyz3g

New member
Witam wszystkich,
Pojawiłem się na tym forum gdyż nastała potrzeba wymiany 9 letniej plazmy LG 50 cali na coś większego. Wpadł mi na black week Philips 75PUS780.
Chciałem zapytać kikiego czy warto się w to pchać czy może jest jakiś wyższy model który przy nie wielkiej dopłacie będzie dużo ciekawszym pomysłem?

Czekam na rzeczowe informacje.
 
Do góry