Philips 2020: telewizory 7805/7855 UHD z wbudowanym Saphi, P5, HDR10 +, Dolby Vision i Alexa

Ancymon0

New member
Wczoraj dotarł 58pus7805

Podświetlenie świeci naprawdę równo i tutaj myślę, że całkiem ok jak na ten budżet (2149zl)

W kwestii jakości ciemnych scen - zależy od jakości źródła. Słabej jakości materiał wydaje się wyglądać nawet gorzej niż powinien(kanały sd przez iptv od ukraińca albo seriale w niskiej jakości online), a dobry materiał( np. pobrane seriale w jakości min 1080p) wygląda zupełnie ok i tutaj żadnych artefaktów i wyprania czy zlewania się kolorów w ciemniejszych scenach nie widać

Żadnej "kalibracji" nie robiłem. Trochę pokręciłem w ustawieniach i wyłączyłem ulepszacze, ale bez żadnych rewolucji
 

daveydecoy

Klub HDTV.com.pl
VIP
Zamówiłem model PHILIPS 58PUS7855 i szczerze, bardzo się boję efektu końcowego... nie wiedziałem, ze takie cyrki są z wyborem tv ale skusiła mnie cena i technologie, wszystko za 1700zl.
 

ziomekstg

New member
Witam. Czy w w.w. możemy jest możliwość usuwania kanałów z listy głównej.
Dostawca multimedia, programy zakodowane lub analogowe lub powtarzające się. Chciałem usunąć aby się nie wyświetlały w ogóle.
Czy jedyne rozwiązanie to zrobienie listy ulubionych?

W.starym LG nie było problemu usunąć.


Dzieki
 

Ancymon0

New member
Wczoraj dotarł 58pus7805

Podświetlenie świeci naprawdę równo i tutaj myślę, że całkiem ok jak na ten budżet (2149zl)

W kwestii jakości ciemnych scen - zależy od jakości źródła. Słabej jakości materiał wydaje się wyglądać nawet gorzej niż powinien(kanały sd przez iptv od ukraińca albo seriale w niskiej jakości online), a dobry materiał( np. pobrane seriale w jakości min 1080p) wygląda zupełnie ok i tutaj żadnych artefaktów i wyprania czy zlewania się kolorów w ciemniejszych scenach nie widać

Żadnej "kalibracji" nie robiłem. Trochę pokręciłem w ustawieniach i wyłączyłem ulepszacze, ale bez żadnych rewolucji



Wracam.
Jak się okazuje. Kwadraty są, ale..na wszystkich trybach poza trybem "gra"

Jak mam ustawienie gra, jasność normalnie 50, to nie widzę żadnych artefaktów. Na każdym innym trybie obrazu przy 50 wszystko się rozlewa kiedy materiał jest słabej jakości i potrafi pojawić się efekt negatywu i dopiero przy 60 artefakty zaczynają znikać - za co płaci się czernią i żeby ratować sytuację wtedy trzeba kombinować kontrastem i gammą

Ostatecznie skończyłem na trybie "gra". Później niezależnie od ustawień wewnątrz artefaktów nie ma absolutnie żadnych - a siedziałem pół dnia oglądając tv i szukając blędów. Doszukać się nie mogę

Co ciekawe, model z tym samym problemem z artefaktami i kolorami w hdr - 58pus8535 dostał niedawno aktualizację, która podobno całkowicie rozwiązała problem artefaktów - ciekaw jestem czy nasz model też takową dostanie, czy zostanie siedzenie na trybie gry
 
Ostatnia edycja:

Lonksy1

New member
Witam serdecznie
Kupiłem od znajomego telewizor Philips 58PUS7855/12. Znajomy się go pozbył ponieważ był za duży do pokoju to się skusiłem od niego odkupić. Pierwsze wrażenie - słabo… jeśli chodzi o obraz z YouTube idealny, Netflix da sienogladac aczkolwiek mógłby być lepszy a natomiast o dekoder NC+ obraz tragedia, jeden wieki pixel, od 4 dni siedze i codziennie ustawiam jakieś ustawienia i nic… o raz z ps4 tez słabiutko. Podłączyłem kabel hdmi do kompa i obraz nawet w miarę ale dekoder tragedia… jeśli ktoś miał podobny problem to prosiłbym o jakaś podpowiedz żeby ten obraz był dobrej jakości. Zmieniałem ustawienia nawet w dekoderze i nic. Jeśli dałoby rade prosiłbym o jakaś kalibrację.

Pozdrawiam
 

Ancymon0

New member
Dzień dobry,
Wielkie szczęście w nieszczęściu
telewizorowi 58pus7805 w dniu 9 listopada skończyłaby się gwarancja, a 18 października matryca postanowiła, że zacznie się kończyć - po rozgrzaniu pojawiła się linia niedziałających pikseli - wszystkich (czarno) albo poszczególnych kolorów z błyskami (na zółto, fioletowo) - raz tak raz tak. W ciągu kilku następnych godzin podobnych linii pojawiło się około 10
W poniedziałek przyjechali panowie z serwisu i zabrali telewizor (odpowiedzialny serwis MIK Radom). Wczoraj rano pojawił się status - naprawa panelu, a dziś rano została nadana do mnie przesyłka z Gorzowa Wielkopolskiego (TP Vision)
Także co mogę powiedzieć - serwis zadziałał bardzo szybko, zobaczymy z jakim efektem, natomiast zastanawia mnie, dlaczego przesyłka jest nadana z Gorzowa Wielkopolskiego, a nie z Radomia, skoro to MIK Radom przyjmował telewizor do naprawy
Może to zupełny przypadek ale przy przeprowadzce kilka lat temu w szopie znalazłem stary tv samsunga z 2006 roku, który ożył po wymianie Tcona i kondensatorów na sekcji zasilania i ten telewizor działa do tej pory pomimo dość dużej dziury w matrycy, a tu nawet dwóch lat nie dożył
 
Do góry