Philips pus7334/12 brak dźwięku po hdmi

Abg022

New member
UDAŁO SIĘ!

Mój 55OLED806 wkońcu współpracuje z Yamaha YSP-2700

Nie wiem czy to komuś pomoże, ale warto zostawić dla potomnych:
1. Rozłączenie wszystkich przewodów łączących telewizor z soundbarem
2. Przywrócenie soundbara do ustawień fabrycznych
3. ODINSTALOWANIE (nie reset do fabrycznych) telewizora
4. Ponowna instalacja telewizora
5. Aktualizacja firmware na obydwu urządzeniach
6. Zmiana ustawienia na Soundbar'ze na "Inputs/outputs 4K (60 Hz/50 Hz) signals in 4:4:4, 4:2:2 or 4:2:0 format zamiast wcześniejszego "(Defualt) Inputs/outputs 4K (60 Hz/50 Hz) signals in 4:2:0 format."
7. Odłączenie od zasilania obydwu urządzeń na ~1-5 min
8. Podłączenie do Zasilania TV i zmiana ustawień
Dzwięk -> Zaawansowane -> Wyjscie Audio -> System dzwięku HDMI
Dzwięk -> Zaawansowane -> Format wyjścia cyfrowego -> Wielokanałowe (obejście)
Dzwięk -> Zaawansowane -> eARC -> Automatyczne

9. Podpięcie do telewizora przewodu HDMI 2.0 do portu z opisem HDMI eARC [u mnie HDMI 2] (w moim tv wszystkie porty maja opis ARC ale tylko jeden eARC).
10. Przełączenie TV na source HDMI2
11. Wejsćie w Options (prawy dolny róg pilota) i wszystkie ustawienia
- Ustawienia ogólne > HDMI Ultra HD > HDMI (port) > Standard
12. Powrót do widoku zródła HDMI2
13. Podłączenie do zasialania soundbaru + odczekanie 1min az się w pełni odpali
14. Ustawienie na pilocie Soundbara źródła "TV"
15. Podłączenie kabla do wejścia HDMI ARC OUT
16. TELEWIZOR ROZPOZNAŁ URZĄDZENIE AUDIO
17. Na soundarze pojawiła się informacja TV-ARC

Mam nadzieję że komuś pomoże. Staralem się byś możliwie jak najbardziej szczegółowy w opisie.
 

koperski

New member
Nic nie pomaga i niestety mam ten sam problem z kinem domowym Samsunga. Co lepsze jeśli odpalam kino domowe obraz i dźwięk jest jednak jak chce by dźwięk z tv poleciał po kinie domowym wówczas niestety leci tylko z tv
 

Majkel90

New member
Witam,
Ja mam taki problem:

Mam do tv podłączone dwa urządzenia, soundbar pod HDMI 1 ARC oraz dekoder pod HDMI 2.
Gdy uruchomię tv z włączonymi obydwoma urządzeniami to nie działa mi dźwięk z sounbara, leci z TV.
Jedyna opcją, żeby sounbar zadziałał po włączeniu TV jest odpięcie dekodera z HDMI 2, dopiero po jakiejś minucie od uruchomienia mogę podłączyć dekoder ponownie.
Czasami się zdarza, że po chwili dźwięk ponownie powraca na TV i całą operację muszę zaczynać od nowa.

Działa również, gdy przy włączonym TV odepnę obydwa urządzenia, później podpinam najpierw soundbar pod HDMI 1 ARC a po dwóch minutach dekoder pod HDMI 2, jednak zdarzało się, że zadziałało dopiero po jakimś 5 razie.

Czy miał ktoś z was podobny problem?

TV Philips 55PUS8057
Soundbar Sony HT-SD40
 

Guzioo_PL

Member
Bez reklam
Witam,
Ja mam taki problem:

Mam do tv podłączone dwa urządzenia, soundbar pod HDMI 1 ARC oraz dekoder pod HDMI 2.
Gdy uruchomię tv z włączonymi obydwoma urządzeniami to nie działa mi dźwięk z sounbara, leci z TV.
Jedyna opcją, żeby sounbar zadziałał po włączeniu TV jest odpięcie dekodera z HDMI 2, dopiero po jakiejś minucie od uruchomienia mogę podłączyć dekoder ponownie.
Czasami się zdarza, że po chwili dźwięk ponownie powraca na TV i całą operację muszę zaczynać od nowa.

Działa również, gdy przy włączonym TV odepnę obydwa urządzenia, później podpinam najpierw soundbar pod HDMI 1 ARC a po dwóch minutach dekoder pod HDMI 2, jednak zdarzało się, że zadziałało dopiero po jakimś 5 razie.

Czy miał ktoś z was podobny problem?

TV Philips 55PUS8057
Soundbar Sony HT-SD40
Cześć,
Mam taką samą sytuację u siebie (dekoder zgemma). Dzieje się tak, ponieważ dekoder ma jakiś problem z CEC i w jakiś niezrozumiały mi sposób blokuje inne urządzenia. Po odłączeniu - podłączeniu dekodera wszystko działa do następnego standby. Jeżeli korzystam tylko odłączę dekoder, to inne urządzenia oraz HDMI ARC/eARC działa poprawnie.
 

Majkel90

New member
Cześć,
Mam taką samą sytuację u siebie (dekoder zgemma). Dzieje się tak, ponieważ dekoder ma jakiś problem z CEC i w jakiś niezrozumiały mi sposób blokuje inne urządzenia. Po odłączeniu - podłączeniu dekodera wszystko działa do następnego standby. Jeżeli korzystam tylko odłączę dekoder, to inne urządzenia oraz HDMI ARC/eARC działa poprawnie.
Myślisz, że jak się skontaktuję z dostawcą dekodera, to będzie w stanie mi pomóc lub wymienić urządzenie?
 

Guzioo_PL

Member
Bez reklam
Myślisz, że jak się skontaktuję z dostawcą dekodera, to będzie w stanie mi pomóc lub wymienić urządzenie?
Cześć,
Tego nie wiem. Jeżeli jest to problem samego dekodera, to wymiana powinna załatwić sprawę. W przypadku, gdy jest to problem oprogramowania samego dekodera, to tutaj wymiana nic nie da. Może dekoder ma jeszcze jakieś ustawiania CEC? Chociaż zazwyczaj jest to tylko włącz/wyłącz.
Ja wiem, że akurat z moim dekoderem, jest problem z CEC, pomimo tego, że jest dość popularny w dalszym ciągu jest ten problem zgłaszany przez użytkowników (nawet na tym forum).
 
Cześć,
Mam taką samą sytuację u siebie (dekoder zgemma). Dzieje się tak, ponieważ dekoder ma jakiś problem z CEC i w jakiś niezrozumiały mi sposób blokuje inne urządzenia. Po odłączeniu - podłączeniu dekodera wszystko działa do następnego standby. Jeżeli korzystam tylko odłączę dekoder, to inne urządzenia oraz HDMI ARC/eARC działa poprawnie.
Masakra u mnie ten sam problem przez dekoder od VECTRY soundbar nie działa na earc, dopiero odłączenie go daje dźwięk na earc. LIPA.
 
Temat jak wyżej, jak to rozwiązać , gdyż po podłączeniu poprzez hdmi do soundbara ( soundbar posiada HDMI arc) nie ma przesyłu dźwięku . W ustawieniach mam zrobione easylink włączone, a w opcjach dźwięku chce ustawić na cyfrowe HDMI to wyskakuje komunikat Nox Vidmate VLC
"nie można przełączyć na zestaw audio, aktywne są głośniki telewizora"
Próbowałem na 3 kablach HDMI i nie ma dźwięku.
A jaki masz ustawiony format wyjścia cyfrowego? Ma być Dolby Digital Plus.
 
Ostatnia edycja:

narcos

New member
Witam, u mnie wystąpił problem z soundbarem Bose. Po wymianie telewizora na inny soundbar przestał odtwarzać dźwięk z tv( jeżeli chodzi o pozostałe aplikacje Spotify etc listwa normalnie gra problem występuje tylko z tv) podłączone są kablem optycznym, próbowałem również podlaczyc kablem HDMI i ten sam problem. Myślicie ze problem leży po stronie ustawień tv?
Czy przywrócenie ustawień fabrycznych tv bądź soundbara pomoże?
 

nocnapogoń

New member
Witam serdecznie, przytrafił mi się ten sam problem z ARC, telewizor to philips 55PUS7303/12 a Amplituner Sony DN1060 którego posiadam od tygodnia, wszystko działało od tak zwanego strzału, sterowanie pilotem od TV, sprzęty razem się włączały i wyłączały aż do dziś, w trakcie słuchania muzyki rozłączyły się dźwięk leci tylko z TV,po wybraniu opcji wyjścia audio na HDMI ten sam komunikat co u kolegi z pierwszego posta.
Sam amplituner działa przynajmniej po wyjściu optycznym, po HDMI jest obraz.
Próbowałem innego kabla,wyłączyłem sprzęty z prądu zresetowałem do ustawień fabrycznych nic nie pomogło,
Pod inne porty HDMI podłączone było tylko PS3 (którego nazwa w wyborze źródeł zmieniła się z PS3 na HDMI3)
oczywiście wszystko odłączyłem po za Ethernetem, nie mam pomysłu co z tym zrobić...ciągle coś nie tak z tym Philipsem..
 

mentos189

New member
Cześć mam ten sam problem co wszyscy. Tv Philips 65OLED807 i soudbar Polk Audio Magnifi 2. Soundbar działa tylko po odłączeniu na chwilę zasilania. Po wyłączeniu tv już nie załącza(konieczne jest ponowne odłączenie zasilania na chwilę). Jest jakieś rozwiązanie na to?
 
Do góry