OLED854 problem z płynością - ustawienia?

jarek9306

New member
Cześć,

od jakiegoś czasu jestem posiadaczem Philipsa 65OLED854. Po pewnym czasie użytkowania zauważyłem fatalny problem.

Przy dynamicznie poruszających się postaciach (mecz piłki koszykarskiej, sceny akcji, SCENY WALKI) poruszające obiekty stają się kwadratowymi elementami, wszystko się marze.

Czy inni użytkownicy też to zauważyli?
Czy znacie jakieś ustawienia, które coś pomogą? Dodam, że testowałem różne opcje upłynniacza ale niestety nic nie pomaga, poza wyłączeniem go - niestety wtedy obraz cały się trzęsie i szarpie...

Nagrałem film pokazujący problem, jeśli kogoś zainteresuje mogę go wrzucić na youtube i podać link.
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Niestety obawiam się, że to wciąż ten sam problem procesora. Masz na myśli taką jakby mgiełkę podążającą za i przed statycznym celem na poruszającym się tle? To artefakty MPEG. W Philipsach jest to od zawsze i nie da się tego usunąć. Miałem to w 8605 czyli jednym z topowych modeli 10 lat temu, mam w 7101, który już ma nowy procesor 4k, jest to w obecnej serii drugiej generacji i właściwie sam siebie oszukuję czekając na trzecią generację w nowych seriach, że może sobie z tym poradzi.
 

jarek9306

New member
Niestety obawiam się, że to wciąż ten sam problem procesora. Masz na myśli taką jakby mgiełkę podążającą za i przed statycznym celem na poruszającym się tle? To artefakty MPEG. W Philipsach jest to od zawsze i nie da się tego usunąć. Miałem to w 8605 czyli jednym z topowych modeli 10 lat temu, mam w 7101, który już ma nowy procesor 4k, jest to w obecnej serii drugiej generacji i właściwie sam siebie oszukuję czekając na trzecią generację w nowych seriach, że może sobie z tym poradzi.

Nie niestety nie chodzi o to. Podam przykład.

założmy że ktoś macha ręką do kogoś to ta jego ręka i palce to kwadratowe duże piksele... Oglądając najnowszy sezon domu z papieru. W scenie, gdy ochroniarz dusił puduszką Nairobi jego ręcę na tej poduszce to była jedna wielka pikseloza (kwadraty).
 

brodacz

Active member
Bez reklam
A czy LG, z którym porównujesz nie jest przypadkiem FHD? Od miesiąca Netflix obniżył bitrate i przy sygnale 4k może to skutkować właśnie artefaktami. Jak sytuacja się unormuje to powinno wrócić do normy.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Przecież to nie jest wina telewizora tylko sygnału.
Nalej "chszczone" paliwo i miej pretensje do samochodu , że stanie...
 

Karol1976

Active member
Bez reklam
Nie niestety nie chodzi o to. Podam przykład.

założmy że ktoś macha ręką do kogoś to ta jego ręka i palce to kwadratowe duże piksele... Oglądając najnowszy sezon domu z papieru. W scenie, gdy ochroniarz dusił puduszką Nairobi jego ręcę na tej poduszce to była jedna wielka pikseloza (kwadraty).

A jak wygląda na kanałach telewizyjnych ? to samo się dzieję ?
 

jarek9306

New member
Przecież to nie jest wina telewizora tylko sygnału.
Nalej "chszczone" paliwo i miej pretensje do samochodu , że stanie...

Dlaczego sygnału?? skoro na netflixie na oledzie philipsa jest fatalnie a na tym samym sygnale filmie i scenie na oledzie lg jest dobrze. To samo na satelicie CANAL+ i na każdym sygnale na jakim sprawdzałem (youtube itp.) a skoro jeden tv sobie radzi z "sygnałem" a drugi nie to wina sygnału?
 

jarek9306

New member
A czy LG, z którym porównujesz nie jest przypadkiem FHD? Od miesiąca Netflix obniżył bitrate i przy sygnale 4k może to skutkować właśnie artefaktami. Jak sytuacja się unormuje to powinno wrócić do normy.

Tv Oled LG 4k seria B7. Sytuacja jest dokładnie taka sama na sygnale z satelity i youtube. Na Oledzie LG problemu nie ma.
 

Desverger

New member
Oprócz problemu, który opisuje kolega brodacz występuje w Philipsach również i pixeloza- problem wielokrotnie opisywany na avforum.com poniżej przykład.

I recently got an OLED804 but the image looks really bad because of pixelation/artifacts in moving images. It's also a problem with slower moving images but it gets worse the faster the movement is. I read that changing to Game mode would help for other TVs, but this options is grayed out for me. I tried to change the input to console but that didn't help.

At first I thought the problem was because of image processing settings but I have tried different setting without any luck. I can't see any difference between the different motion styles settings (off, max and so on), at least when watching a movie.

I use a 4k Blu-ray player and UHD Blu-ray movies. I added some pictures to compare with my Samsung KS7500. I'm using the same 4k Blu-ray player, same HDMI cable and same UHD disc when testing the two TVs.

Is this normal for this TV? I'm no expert, so am I doing something wrong?

What are your settings if you have the same TV?

Facet podaje tam fotki philips vs samsung i widać, że jest to tylko na Philipsie.

https://www.avforums.com/threads/ph...-pixelated-artifacts-in-moving-image.2265266/


Problem ten widziałem już kilkukrotnie w markecie gdy sygnał był inny niż demo.
 

jarek9306

New member
Oprócz problemu, który opisuje kolega brodacz występuje w Philipsach również i pixeloza- problem wielokrotnie opisywany na avforum.com poniżej przykład.

I recently got an OLED804 but the image looks really bad because of pixelation/artifacts in moving images. It's also a problem with slower moving images but it gets worse the faster the movement is. I read that changing to Game mode would help for other TVs, but this options is grayed out for me. I tried to change the input to console but that didn't help.

At first I thought the problem was because of image processing settings but I have tried different setting without any luck. I can't see any difference between the different motion styles settings (off, max and so on), at least when watching a movie.

I use a 4k Blu-ray player and UHD Blu-ray movies. I added some pictures to compare with my Samsung KS7500. I'm using the same 4k Blu-ray player, same HDMI cable and same UHD disc when testing the two TVs.

Is this normal for this TV? I'm no expert, so am I doing something wrong?

What are your settings if you have the same TV?

Facet podaje tam fotki philips vs samsung i widać, że jest to tylko na Philipsie.

https://www.avforums.com/threads/ph...-pixelated-artifacts-in-moving-image.2265266/


Problem ten widziałem już kilkukrotnie w markecie gdy sygnał był inny niż demo.

Dokładnie o to mi chodzi!!!

Osoby na tych zdjęciach poruszają się dynamicznie co powoduje własnie taką straszną pikseloze. Tłumaczenie, że netflix obniża jakość jest "słabe" bo kolejny raz powtarzam! W tej chwili uruchamiam to samo na LG B7 i problemu nie ma!

Irytuje mnie to strasznie stąd też szukałem odpowiedzi/rozwiązania problemu... ale widzę, że nie ma szans zwłaszcza, że główny "specjalista" na tym forum uparcie uważa, że to wina sygnału...
 

fazer58

Member
Bez reklam
Panowie, może ja dwa słowa na temat telewizorów Philips. Niedawno stałem się posiadaczem modelu 65 PUS 7303 (prezent z drugiej ręki). Objawy, jakie tu są opisane MIAŁEM u siebie również. Przesiadka z Samsunga 6400, była wręcz niedowierzaniem, że aż taka jest różnica na minus. Przesiedziałem sporo czasu z pilotem w ręku i nic. Przeczytałem kilka wątków o moim modelu i w zasadzie też nic. Jednak u mnie obrazy z Netflixa w 4K HDR, czy You tube sample 4K wyglądały wybornie. Problem był na telewizji kablowej i odtwarzaczu blu ray. Aż po analizie specyfikacji, oba urządzenia podłączyłem do gniazd 3 oraz 4, które to "obsługują" 30fps, a nie jak 1 i 2 60fps. Oczom moim ukazał się piękny, klarowny, czyściutki bez żadnej pikselozy obraz. Oczywiście wszystkie parametry skalibrowałem pod siebie, ja lubię jak pierwszy plan wychodzi wręcz przed ekran :) i tak właśnie teraz mam. Paul Rodgers na "Live in Glasgow" z blu ray, jak spojrzał do kamery, to tak, jakby był na żywo :) Sprawdziłem wszystkie materiały zapisane na dekoderze na których szukałem ustawień i wszędzie jest zupełnie inaczej. Nie wiem, jak "blisko" te telewizory są od siebie, ale warto może sprawdzić te opcje. Telewizji normalnej nie mam, to się nie wypowiem, ale netflix i you tube 4K, to już inna liga. Nawet pstryknąłem kilka fotek z ruchomego obrazu, ale ja już "wiekowy" trochę i nie bardzo kumam, jak to zrobić, jednakże każdy może to sprawdzić u siebie od ręki. A propos ręki, to mam u siebie z TVN7 z mango telezakupy, jak facet reklamuje pastę do czyszczenia indukcji i w momencie wycierania, miałem takie własnie kwadraciki zamiast ręki, a teraz wszystko poprawnie, prawie idealnie, na ustawieniu RUCH - film.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To, że w Bangladeszu ktoś ma pikselozę to ma znaczyć, że jest wykładnią dla innych ? Mam Philipsa i nie ma pikselozy i strasznie się martwię -bo przecież powinna być ! Nie wiem teraz co zrobić.
Na telewizji Trwam też zdarzają się kwadraciki. Jak ktoś się lubuje w takiej treści i jakości to faktycznie nie trzeba kupować oleda.
Mam kontakt z setkami kupujących i kurde też nie mają pikselizacji.
To straszne. Jak żyć ?
 

Desverger

New member
Jemu wcale nie występuje to na słabym sygnale a dwa na zagranicznych forach wątki na ten temat mają po kilkaset wpisów i to od kolejnych użytkowników. Na tym i sąsiednim forum temat był wielokrotnie wałkowany. Nie trzeba być guru żeby zobaczyć, że Philips ma z tym problem. W przytoczonym przeze mnie linku człowiek zapodaje obraz z BR więc o jakim Bangladeszu mowa? No odpowiedź jak u kogokolwiek z obecnej władzy - dostosuje się i nagnie się fakty aby tylko swego dowieść. Zresztą kto dłużej tu siedzi to wie, że Twoja żelazna i standardowa odpowiedź gdy Ci coś nie pasuje jest -„u mnie nie ma - oglądam codziennie ten TV” Spoko - już się przyzwyczailiśmy [emoji1]
 

jarek9306

New member
To, że w Bangladeszu ktoś ma pikselozę to ma znaczyć, że jest wykładnią dla innych ? Mam Philipsa i nie ma pikselozy i strasznie się martwię -bo przecież powinna być ! Nie wiem teraz co zrobić.
Na telewizji Trwam też zdarzają się kwadraciki. Jak ktoś się lubuje w takiej treści i jakości to faktycznie nie trzeba kupować oleda.
Mam kontakt z setkami kupujących i kurde też nie mają pikselizacji.
To straszne. Jak żyć ?

Jak widać, po pierwsze nie umiesz czytać ze zrozumieniem a po drugie nie pozwolisz aby wyszło na to, że nie masz racji... i w sumie koniec tematu. Nic więcej ciekawego nie wniesiesz do rozmowy KIKI.
 
Do góry