OLED854 czy OLED903 ?? Różnice?

Dudi777

New member
Witam.
Przymierzam się do zakupu OLEDa 55" i padło na model 854 lub 903. Czym oba modele się różnią oprócz stopki obrotowej w 854 (wg mnie bardzo wygodnej) i nóżek i soundbara w modelu 903? Jest jakaś odczuwalna różnica/przepaść technologiczna lub funkcjonalna między oboma modelami? Nie znalazłem porównania dla tych modeli tylko 803 vs 903. TV raczej nie będzie służył do grania, może raz na tzw. "ruski rok". Głównie do codziennego oglądania TV, muzyki i korzystania z dobrodziejstw androida do oglądania filmów z sieci. Teraz mam 55PUS8601, a chcę kupić drugi, nowszy TV. Przy okazji pytanie: dlaczego Philips przestał robić 4-str. Amibilight'a? Będzie mi brakowało podświetlenia na dole... :-(
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Różnice:
- dźwięk
- wydajność
- wygląd
- skalowanie
- pamięć
- wyposażenie

Na obydwa masz specjalne ceny z pakietem gratisów.
 

Dudi777

New member
Różnice:
- dźwięk
- wydajność
- wygląd
- skalowanie
- pamięć
- wyposażenie

Na obydwa masz specjalne ceny z pakietem gratisów.


A możesz bardziej rozwinąć te różnice? :)
W modelu 55PUS8601/12 mam pilota na BT. Ten główny pilot dla obu TV jaki jest?

Możesz mi na priv napisać jakie ceny możesz mi zaproponować na oba modele? Ponieważ jestem z drugiego końca Polski, więc w grę wchodzi tylko wysyłka.
 

dyzio4

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie wiem jak 903 ale 854 to bajka. Nie zdawałem sobie sprawy, że obraz może być aż tak dobry. Niby mam wysokie modele Philips i Samsung a 854 to zupełnie inny świat.
 

Dudi777

New member
omnia i dyzio4 -> zabiliście mi ćwieka. :shock::-D Sądząc po tym, że 903 to wyższy model, to powinien być lepszy od 854, a tu HDR i Dolby w 854 lepsze. To ten subwoofer 903 nie nadrabia dźwiękiem? A czy możecie się wypowiedzieć co do kątów widzenia ekranu zakładając, że TV będzie stał prostopadle do okna i będę go też czasami oglądał stojąc naprzeciwko okna? Jak reflexy z okna? 854 ma obrotową stopkę, więc można go łatwo lekko przekręcić, a w 903 już tak nie będzie.
 

Protip

New member
Według testu hdtv to 903 ma jaśniejsza średnia efektu hdr mimo starszego rocznika więc w teorii to właśnie w nim efekt ten jest lepszy tj 625s750 nitów w przypadku średniej i 710vs850 w przypadku szczytowej , na minus to brak Wsparcia standardu dla Dolby vision i ograniczone wsparcie dla hdr10+. Co do dzwieku na mnie 903 wywarł bardzo dobre wrażenie, różnice słychać od razu gdy porówna się np z 854. Ja sam miałem 903 naprzeciwko okna i nie było z tym większego problemu by komfortowo oglądać tv.
 
Ostatnia edycja:

Dudi777

New member
Niby 854 to młodszy model, a jednak znacznie tańszy niż 903.

Jak miałeś lub masz oba modele, to który w Twoim odczuciu jest ogólnie lepszy i dlaczego?


Według testu hdtv to 903 ma jaśniejsza średnia efektu hdr mimo starszego rocznika więc w teorii to właśnie w nim efekt ten jest lepszy tj 625s750 nitów w przypadku średniej i 710vs850 w przypadku szczytowej , na minus to brak Wsparcia standardu dla Dolby vision i ograniczone wsparcie dla hdr10+. Co do dzwieku na mnie 903 wywarł bardzo dobre wrażenie, różnice słychać od razu gdy porówna się np z 854. Ja sam miałem 903 naprzeciwko okna i nie było z tym większego problemu by komfortowo oglądać tv.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Model 903 gra lepiej. Ma lepsze skalowanie, dźwięk, wydajność .
A teraz masz specjalną ofertę również dla niebieskich w programie gdzie sam ustalasz cenę.
 

Protip

New member
W moim odczuciu 903 jest lepsza, właśnie ze względu na jaśniejszy efekt hdr (szczytowy oraz średni) i sam fakt to że nie będziesz już musiał dokupować dodatkowego sound baru bo ten tv po prostu tego nie potrzebuje. Ponadto sama listwa głośnikowa jest połączona w schludna całość która nie wygląda w jakikolwiek sposób tandetnie czy wepchane na siłę.
 

dyzio4

Klub HDTV.com.pl
VIP
Do dźwięku mam trochę inny system :). A obraz jest niesamowity. Kąty widzenia świetne. Bez porównania do LCD. Wisi na ścianie prostopadle do do długich okien i nie zauważyłem żadnych problemów. Teraz wiem, że jak kupować TV to tylko OLED. Przydałby się jeszcze większy ekran OLED od Philipsa. Ja jestem zwolennikiem ambilight - w sumie mam 4 TV z ambilight i nic tego nie zastąpi
 
Ostatnia edycja:

legaar

Member
Kąty w Oled są zawsze rewelacyjne - możesz na niego patrzeć nawet pod ostrym kątem i nic obraz nie traci ;)

brak DV to jest wada - netflix głownie nadaje w DV, amazon prime w HDR 10+

ale cena za Philipsy 65 cali jest imho absurdalna - dopłacać prawie 2k do LG C9 tylko dla ambilight ? (sam jestem fanem ich światełek ale nadal ...)
 

Protip

New member
Według testu dv w 854 bez odpowiedniej kalibracji jest trybem w którym bardzo dużo detali ginie w czerniach i polecane jest zablokowanie jej w aplikacji, oglądanie w hdr10 które w netflixie jest tak samo obsługiwane jak dv, tak samo z prime'em. Więc ja na ten moment nie uważam za duża wadę 903
 

kris1992

New member
Kąty w Oled są zawsze rewelacyjne - możesz na niego patrzeć nawet pod ostrym kątem i nic obraz nie traci ;)

brak DV to jest wada - netflix głownie nadaje w DV, amazon prime w HDR 10+

ale cena za Philipsy 65 cali jest imho absurdalna - dopłacać prawie 2k do LG C9 tylko dla ambilight ? (sam jestem fanem ich światełek ale nadal ...)




2k? 65oled754 kosztuje 7300 w promocjach. A ja kupiłem za 7429 + bony na 700 zł ! Także jak sprzedam bony choćby za 600 zł to mam telewizor za 6820 zł :)



Podobno ten 754 ma matrycę z 2019, a nie jak gdzieś KIKI napisał z 2017 roku :) Tylko trzeba mieć na uwadze, że system to SAPHI i bida jest z appkami i niektóre są okrojone. Ale można kupić np miboxa i będzie elegancko :)
 

legaar

Member
2k? 65oled754 kosztuje 7300 w promocjach. A ja kupiłem za 7429 + bony na 700 zł ! Także jak sprzedam bony choćby za 600 zł to mam telewizor za 6820 zł :)



Podobno ten 754 ma matrycę z 2019, a nie jak gdzieś KIKI napisał z 2017 roku :) Tylko trzeba mieć na uwadze, że system to SAPHI i bida jest z appkami i niektóre są okrojone. Ale można kupić np miboxa i będzie elegancko :)

ale ma Saphi co np. dla mnie dyskwalifikuje ten model - pisaliśmy o 803/804 i serii 9 - a tam jest Android ;) a ceny tych modeli to właśnie 2k więcej - właściwie tylko za lampki i jeśli na dodatek jest problem z DV to już tym bardziej słabo - w LG problemu nie ma z DV z tego co wiem (Bracki kupił 65C9 dwa tygodnie temu i obraz petarda)
 

kris1992

New member
ale ma Saphi co np. dla mnie dyskwalifikuje ten model - pisaliśmy o 803/804 i serii 9 - a tam jest Android ;) a ceny tych modeli to właśnie 2k więcej - właściwie tylko za lampki i jeśli na dodatek jest problem z DV to już tym bardziej słabo - w LG problemu nie ma z DV z tego co wiem (Bracki kupił 65C9 dwa tygodnie temu i obraz petarda)


To może przystawka mibox z andkiem? Napewno lepsze to niż saphi. Resztę to samo chyba ma co nie? :>



Czyli oled754 + mibox 4k z andkiem i mamy to samo co model z serii 803 :)

Czyli 7429 + 249 mibox (299 - 50 zł w kuponie w MM i zapłacone bonami z mediamarktu które otrzymamy 700zł i zostaje mi 450 zł w bonach).


Więc Oled + mibox + pozostałość z bonów 450zł za 7429zł :)
 

Dudi777

New member
Dziękuję Wam wszystkim za podpowiedzi i uwagi. Myślę, że wybór padnie na 903. Mam jeszcze tylko pytanie, ten główny pilot z klawiaturą jest na BT czy podczerwień?

Czy ktoś z Was wie dlaczego Philips nie robi juz ambilight'a 4-stronnego? Będzie mi brakowało światełek na dole. Teraz mam PUS8601/12 z 4-str. Trochę lipnie Philips to zrobił i nie mam tu na myśli, że przez głośnik dolny nie ma światełek, praktycznie każdy obecny model nie ma już ambi 4-str.

Kiki, a jaką cenę mogę ustalić za 55" OLED903? Ja najchętniej dałbym 5k. :-D ;-) Bycie smerfem może być tutaj przyjemne nawet na dłuższy czas. :)

Model 903 gra lepiej. Ma lepsze skalowanie, dźwięk, wydajność .
A teraz masz specjalną ofertę również dla niebieskich w programie gdzie sam ustalasz cenę.
 
Do góry