Telewizor LED Philips PUS8545 The One Performance, 43 '' / 50 '' / 58 '' / 65 '' i 70 ''

12jojko

Banned
Kontrast dynamiczny powoduje największe artefakty i powinien być wyłączony. Ja osobiście wyłączam wszystkie ulepszacze obrazu. Dobre ustawienie 2 i 20 pkt bieli często załatwia problem ze słabą czernią i tu najlepiej zatrudnić fachowców do kalibracji, na oko się tego nie da ustawić.
 

Dancap

New member
Kontrast dynamiczny powoduje największe artefakty i powinien być wyłączony. Ja osobiście wyłączam wszystkie ulepszacze obrazu. Dobre ustawienie 2 i 20 pkt bieli często załatwia problem ze słabą czernią i tu najlepiej zatrudnić fachowców do kalibracji, na oko się tego nie da ustawić.

Tak masz rację zauważyłem, że we wszystkich propozycjach zwłaszcza na AVFORUMS wszystkie ulepszacze były wyłączone. U mnie powyższe ustawienia załatwiły sprawę z okropną czernią, szarością i tymi artefaktami między tymi kolorami. Nie jestem profesjonalistą zrobiłem to na oko. Dodatkowo nie mam punktu odniesienia jak to powinno idelaie wyglądać na tym telewizorze. Jak oglądam materialy testowe na YouTube to czerń jest czarna. Kolory dla mnie są bardzo naturalne jedyny problem mam z kolorem czerwonym który wpada w kolor malinowy co jest do poprawy ale muszę poczytać gdzie to zrobić...

Punkty bieli nie ruszałem domyślam się, że to jest już temat dla profesjonalisty ale widziałem kilka ustawień na AVFORUMS i może któreś z nich ulepszy to co ustawiłem dla siebie.

Mimo wszystko obraz jest nieporównywalnie lepszy niż to co miałem po wyjęciu z pudełka i to co otrzymywałem z propozycji od innych osób. Telewizor miałem oddać ale zostaje u mnie bo jestem teraz bardzo zadowolony :)

Obecnie interesuje mnie tylko jak te ustawienia radzą sobie bezpośrednio z nowymi konsolami. Bo niestety obecnie ogrywam za pomocą streamingu w 1080 i te ustawienia są złe ale domyślam się, że to wina w jakiej formie ogrywam gry...
 

Dancap

New member
Hej chciałem zamieścić moje ostateczne ustawienia. Wcześniejsze załatwiały sprawę z czernią ale nadal były braki w kolorach i kontrast był bardzo nienaturalny agresywny.

Ustawienia w moim przypadku dotyczą ekranu 58 cali. Przed ich wprowadzeniem użyłem opcji "zainstaluj telewizor" aby wszystko wyczyścić...

Styl obrazu -Osobisty
Kolor - 50
Kontrast podświetlenia-100
Ostrość - 10
Jasność - 35
Zaawansowane
Kolor
Wzmocnienie koloru-minimum
Gama kolorów- szeroka
Temperatura barwowa - normalny
Dostosowanie punktu bieli - 2punktowe
Czerwony-110
Zielony-105
Niebieski - 90
Kontrast
Tryb kontrastu - zoptymalizowany dla
obrazu
Zwiększenie rozdzielczości HDR- włącz
Kontrast dynamiczny - wyłącz
Kontrast obrazu - 75
Czujnik światła - włącz
Gamma - 4
Ostrość
Ultra resolution - wyłącz
Czyszczenie obrazu
Redukcja szumów - wyłącz
Redukcja zniekształceń MPEG - Maksimum
Ruch
Styl ruchu - film

Te ustawienia dla mnie sa tym czego szukałem w obrazie jeżeli sie komuś przydadzą to świetnie i polecam... Nocne oglądanie w tym momencie jest wspaniałe
 

omnia

New member
Kontrast dynamiczny powoduje największe artefakty i powinien być wyłączony. Ja osobiście wyłączam wszystkie ulepszacze obrazu. Dobre ustawienie 2 i 20 pkt bieli często załatwia problem ze słabą czernią i tu najlepiej zatrudnić fachowców do kalibracji, na oko się tego nie da ustawić.

Akurat upłynniacze najczęściej robią świetną robotę, ale generalnie masz rację.
 
Do góry