Telewizor LED Philips PUS8545 The One Performance, 43 '' / 50 '' / 58 '' / 65 '' i 70 ''

kola01

Well-known member
Bez reklam
Nigdy nie widziałem TV ze złymi kątami widzenia na matrycy VA. Jasne, że na IPS są lepsze, ale ta strata jest nie warto przejmowania się - po prostu trochę ekran staje się ciemniejszy pod pewnym kątem, ale mnie to by absolutnie nie przeszkadzało.

Chyba tylko Tobie.
 
Ostatnia edycja:

mourning

Member
Hej. Może ktoś się spotkał z takimi problemami. Do tej pory byłem mega zadowolony z telewizora 50PUS8535 ale dzisiaj chciałem sobie obejrzeć serial na HBO GO. No i zaczęły się problemy. Do tej pory przy moim necie ( 12-14 Mb ) wszystko działało bez problemu. Netflix w 4k, HBO płynnie, Player podobnie itd. Dzisiaj jedynie co działa to tylko Netflix, przeglądarka. Nawet Google Play nie chce się odpalić. Na speedtest pokazuje mi download 15 Mb -na kompie i na telewizorze a upload to dopiero jazda. Standardowo mam upload na poziomie 1 Mb ( tak wiem, że w XXI wieku to śmiech ale więcej mi nie potrzeba, a nie mam ochoty płacić więcej tym bardziej, że praktycznie w moim mieście jedynym rozwiązaniem jest Vectra i od nich mam net i tv, ale już zbyt wiele razy napsuli mi nerw swoimi awariami, przerwami w dostawie usług ) i taki upload pokazuje speed na PC a na telewizorze przez przeglądarkę mam 492 Mb i serwery jakieś Kansas Research and Education Network !!!. O co tu chodzi? Mało tego telewizor jest podpiety do routera przez kabel. Dostaję ciagle komunikat po wejściu w android tv -brak połączenia z Ethernet mimo, że Netflix działa i przegladarka. Próba sparowania bezprzewodowo zawsze kończy się komunikatem, że podłączono ale urządzenie jest ograniczone mimo iż potwierdzam połączenie na routerze. Kolejna sprawa to to, że telewizor nie potrafi utrzymać daty i godziny w ustawieniach. Dzisiaj po wejściu do ustawień miałem datę styczeń 2015 roku !!!. To już mi się drugi raz zdarzyło, a przy wybraniu automatycznej daty itd brak reakcji na zmianę daty, godziny. Tylko ręczne ustawienie pomaga. Oprogramowanie mam najnowsze TPM191E_R.101.001.123.003 i telewizor przy wyszukiwaniu oprogramowania podaje komunikat o najnowszym oprogramowaniu. Nie chciałbym wracać do ustawień fabrycznych ( chociaż pewnie tak się skończy ) i może ma ktoś jakiś pomysł na problemy?
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
... Do tej pory przy moim necie ( 12-14 Mb ) wszystko działało bez problemu. Netflix w 4k, HBO płynnie, Player podobnie itd. ... w moim mieście jedynym rozwiązaniem jest Vectra i od nich mam net i tv, ...

Masz ofertę z Vectry na 14 Mbps ? Skąd tak niska prędkość? Nie możesz wziąć najtańszego pakietu 50Mbps, który kosztuje grosze (a z telewizją jeszcze taniej)?
Netflix do 4K potrzebuje przynajmniej 25Mbps. Przy słabszym łączu będzie działał ale zrzuci sobie rozdzielczość do FHD albo niżej co się wiąże z obniżeniem jakości obrazu.
Przy okazji, korzystałem z VECTRY kilkanaście lat i w tym czasie miałem może z 3-4 awarie (tylko raz wzywałem technika). Prędkości zawsze były na 100% (od 2 lat nawet 105%). Teraz przeszedłem do NETII na pełny światłowód i jest równie dobrze.
 
Ostatnia edycja:

mourning

Member
Masz ofertę z Vectry na 14 Mbps ? Skąd tak niska prędkość? Nie możesz wziąć najtańszego pakietu 50Mbps, który kosztuje grosze (a z telewizją jeszcze taniej)?
Netflix do 4K potrzebuje przynajmniej 25Mbps. Przy słabszym łączu będzie działał ale zrzuci sobie rozdzielczość do FHD albo niżej co się wiąże z obniżeniem jakości obrazu.
Przy okazji, korzystałem z VECTRY kilkanaście lat i w tym czasie miałem może z 3-4 awarie (tylko raz wzywałem technika). Prędkości zawsze były na 100% (od 2 lat nawet 105%). Teraz przeszedłem do NETII na pełny światłowód i jest równie dobrze.
Stąd taka niska prędkość, że to stary pakiet Internet+platynowy z nagrywarką. W tej chwili umowa bezterminowa i jak chcę zwiększenia prędkości to muszę im dopłacić mimo iż jestem ich klientem od dobrych kilkunastu lat. U mnie w mieście awarie, zrywane połączenia to standard Vectry. Wiedzą, że nie mają konkurencji, bo poza lokalnymi dostawcami gdzie jeszcze net jakoś dobrze działa ale telewizja to dramat, po prostu olewają tematy. Za głupią wymianę sprzętu, za który im zwróciłem już wielokrotność chcą kasę. Rozumiem, że firmy muszą zarabiać ale bez przesady. Oglądając choćby " Ostatni taniec " odnoszę wrażenie, że jednak przy takiej prędkości nie skalują do FHD. Obraz po prostu żyleta, ale nie mi to oceniać. Może się nie znam ;)
Wracają do tematu. Telewizor trochę sobie pochodził i wszystko wróciło do normy. Zobaczymy co będzie dalej
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Vectrę miałem jeszcze 2 miesiące temu a płaciłem 34 zł za goły internet 300 Mbps (speedtest pokazywał za każdym razem 310 Mbps, ping 16 ms). Jak złożyłem wypowiedzenie to od razu zaproponowali mi 600 Mbps w tej samej cenie. A Ty piszesz, że masz 14 i boisz się zadziałać? Masz cennik na ich stronie. Zobacz co Ci się należy i za ile i powalcz trochę. Ja co dwa lata składałem wypowiedzenie bo w międzyczasie słyszałem tylko, że się nie da taniej, że nawet podrożało itp. Po wypowiedzeniu to zupełnie inna rozmowa była. Sami dzwonili i pytali czy mogą mnie jakoś zatrzymać. Zawsze możesz zablefować, że przechodzisz na LTE, że już nawet tam są lepsze prędkości.
 
Ostatnia edycja:

Sobyeski

New member
Witam,
Mój pierwszy post, więc wybaczcie laickość i skrótowość.
Chciałem poprosić o poradę, gdyż kupuję mój pierwszy telewizor w życiu :)
Przeczytałem cały ten wątek i wszystko rozumiem, ale jednak chciałbym poprosić kogoś ze znawców o krótką odpowiedź, za którą będę bardzo wdzięczny.
Czy warto kupować telewizor Philips 50PUS8545 za 1600 zł czy szukać czegoś innego za niewiele więcej?
 

wesol29

New member
70 Pus8535 oddany.

Chcę się z Wami spostrzeżeniami na temat Pus 8535 70 cali.
Według mnie telewizor ma identyczny problem jak model zeszłoroczny tj. 70 Pus 7304.
Mianowicie w jasnych scenach jest cud, miód.
Niestety wystarczy ,że sceną jest ciemna a robi się tragedia.
Pixeloza,artefakty. Nie pomaga dolby vision. Najbardziej zauważalne jest to na netfliksie.
Może to problem mojego słabego netu. LTE maks. 20mbit.
Mam jednak w sypialni innego Philipsa 55 cali z 2015 r.
Na tym Tv na tym samym łączu nie ma takich historii. Dodam ,że stary Philips jest na Ips,nowy na VA.
Niestety zmuszony byłem oddać obydwa tv.
W temacie na temat serii z 2019r tj. 7304 kolega opisuje identyczne zachowanie tego tv. Jak widać w serii na 2020 r nic się nie zmieniło.
Poza obrazem reszta ok. Android śmigał,nie zawieszał się,pilot luks.
Ja jednak podziękuję Philipsowi i moim następnym wyborem jest Sony Xh90. Obiecuję zdać relację czy ten Tv będzie lepszy.
 

Dancap

New member
Witam wszystkich.
Na wstępnie starałem sie znaleźć odpowiedź na swoje pytania na forum HDTV oraz avforums
I nie mogłem się przekopać przez tę ilość informacji. Ogólnie szukałem w zapytaniach ogólnie serii 85 ale widzę, że sa dwie różne matryce (jezeli dobrze zrozumiałem) potem zobaczyłem, że duzo negatywnych komentarzy dotyczy telewizorów 70 i 65 cali oraz modelu 8538. Niby to te same modele bo w przypadku 8545 jest chromowana nóżka to wolałem sie upewnić.

Zakupiłem omawiany w tym temacie telewizor. Wcześniej miałem Sony 40w605b. Czyli jak widać trzymam się budżetowych telewizorów. wyszedłem z założenia, że taki czas w technologii to duża różnica. Zakładałem, że nawet jak wybiorę teraz budżetowy to powinien być mimo wszystko lepszy niż mój stary Sony. Philipsa dostałem i wielkość, dźwięk, światełka, 4K robią wrażenie ale mimo wszystko czerń nie jest taka jak w moim starym Sony. Telewizor kupiłem do grania i filmów. Gram obecnie przez streaming. Oczekiwałem że te lata różnicy spowodują, że czerń w sony to będzie minimum w nowym TV.

Streaming oferuje 1080 jak rozumiem ta rozdzielczość będzie gorzej wyglądać niz na moim Sony bo musi zostać rozciągnięta i dostosowana do 4K i wielkości TV...

Na przykładzie Cyberpunka dzisiaj w czarnych miejscach widać bardzo duże artefakty ( w przypadku Sony tego nie było wszystko było jednolite ) czerń również jest bardziej szara niż czarna. Czy to wina tego że nie jest to streaming 4K? Jak oglądam testy, przykładowe filmy HDR na YouTube to czerń jest ok. Czy obecnie będę potrzebował aby gra miała wsparcie HDRu aby czerń była na poziomie tego co miałem na starym TV Sony?

Poza tym nie wiem czego oczekiwać. Czy potrzebuje kalibracji i czy są jakieś ustawienia które moge zastosować aby poprawić czerń? Czy ten obraz tak powinien wyglądać i muszę się przyzwyczaić bo to przeskok z1080 do 4K...?

Będe wdzięczny za pomoc i pozdrawiam.
 

Dancap

New member
Chciałem tylko przedstawić moje ustawienia z których jestem bardzo zadowolony. Domyślam się, że to sprawa indywidualna i bardzo możliwe, że dla profesjonalisty te ustawienia mogą wyglądać tragicznie.

Najważniejsze dla mnie to brak bardzo dużych artefaktów które były na poziomie widocznych dużych pikseli w ciemnych miejscach zwłaszcza kiedy czarny przechodził w szary albo kiedy na czarnym tle były białe rzeczy. obecnie jest szarość ale wszystko wygląda bardziej płynnie. Zwłaszcza kiedy testowałem na filmie XBOX Series X boot up in 4k na Youtube poświata kiedy pojawia się biały napis jest dla mnie dużo lepsza, wcześniej były koszmarne artefakty zwłaszcza w filmie w 1080.
Porównując do innych ustawień na tej stronie i na zagranicznych wydaje mi sie, że wszystko zrobiłem źle ale liczy się efekt.

Polecam sprawdzić animacje Spiderman na Netflix w 4k (jezeli macie wykupiona opcję ) dla mnie zwłaszcza wieczorem wygląda to pięknie zwłaszcza czerń wygląda świetnie i te wszystkie agresywne kolory (scena 1:22:50). Jedynie do czego mogę sie przyczepić to mam wrażenie, ze czerwień wpada w malinowy...
Wiedźmin wydaje mi sie niby szary ale nie widzę żadnych artefaktów w czerni powiedzmy, że taka zdrowa szarość pasująca do klimatu serialu...

Mimo wszystko będę wdzięczny za opinię czy te ustawienia mogą spowodować szybsze zużywanie się matrycy?

Ustawienia w moim przypadku dotyczą ekranu 58 cali. Przed ich wprowadzeniem użyłem opcji "zainstaluj telewizor" aby wszystko wyczyścić...

Styl obrazu -film
Kolor - 50
Kontrast podświetlenia-100
Ostrość - 10
Jasność - 40
Zaawansowane
Kolor
Wzmocnienie koloru-średnie
Gama kolorów- szeroka
Temperatura barwowa - normalny
Dostosowanie punktu bieli - 2punktowe
Czerwony-127
Zielony-115
Niebieski - 102
Kontrast
Tryb kontrastu - zoptymalizowany dla
obrazu
Zwiększenie rozdzielczości HDR- włącz
Kontrast dynamiczny - maksymalny
Kontrast obrazu - 70
Czujnik światła - włącz
Gamma - 4
Ostrość
Ultra resolution - wyłącz
Czyszczenie obrazu
Redukcja szumów - wyłącz
Redukcja zniekształceń MPEG - Maksimum
Ruch
Styl ruchu - film
 
A

abramq

Guest
Na przykładzie Cyberpunka dzisiaj w czarnych miejscach widać bardzo duże artefakty ( w przypadku Sony tego nie było wszystko było jednolite ) czerń również jest bardziej szara niż czarna. Czy to wina tego że nie jest to streaming 4K? Jak oglądam testy, przykładowe filmy HDR na YouTube to czerń jest ok. Czy obecnie będę potrzebował aby gra miała wsparcie HDRu aby czerń była na poziomie tego co miałem na starym TV Sony?
.
Dziś odbieram swój 58 cali, czy mógłbyś wrzucić jakąs fotkę z tymi artefaktami? Bo nie wiem czego ewentualnie szukać w swoim po włączeniu :)
 

Dancap

New member
Dziś odbieram swój 58 cali, czy mógłbyś wrzucić jakąs fotkę z tymi artefaktami? Bo nie wiem czego ewentualnie szukać w swoim po włączeniu :)

Teraz będzie ciężko bo kurczę teraz sprawdziłem filmik z błyskawicami przy których był koszmar a obecnie jest świetnie o_O
Sprawdź te filmy zwłaszcza kiedy błyskawice sa na czarnym tle u mnie były ogromne artefakty. Widać było duże piksele kiedy color przechodził z białego w czarny (poświata). Obecnie różnica jest ogromna.
https://youtu.be/nBYZpsbu9ds
https://youtu.be/tq1mxZZIuIY

Dużo osób w tym ja miało w tym filmie z koniem problem z czernią i szarym oraz artefaktami (duże piksele) czerń była raczej szara troche jak z negatywu obecnie mam czarny kolor.

https://youtu.be/5oXvF1Wam7k

Tutaj masz zdjęcie (nie moje) jak wyglądają te artefakty i czasami sa gorsze...
https://naforum.zapodaj.net/thumbs/4b164c65b9e1.jpg

Sprawdź przed zmianą opcji i po i daj znać jestem bardzo ciekawy. Dla mnie jest bardzo duża zmiana.
Jedynie co to 1080 niestety daje o sobie znać i jakość jest gorsza ale przy tych opcjach tez jest poprawa.

Jedynie co to musze przyznać, że gry wyglądają gorzej bardzo jaskrawe i za ostre i musze zmieniać.
Ale ja korzystam ze stremingu i max to 1080 więc to pewnie dlatego.

Bardzo mnie ciekawi jak te opcje wyglądają bezpośrednio z konsoli zwłaszcza z nowej generacji XSX czy PS5 (jezeli masz mozliwośc żeby to sprawdzić to daj znać )
 
Ostatnia edycja:
Do góry