50pus7334 miga ekran

adam80

Member
Mi wysłali soft do przywracania zablokowanych po aktualizacji telewizorów z instrukcją użycia - nie do użycia na moim telewizorze.
 
Ostatnia edycja:

adam80

Member
Również odpisali mi z Philipsa.
Wysłali poprzednią wersje oprogramowania, dokładnie ta: TPM191E_R.001.001.114.002

Wczoraj przeprowadziłem aktualizację z pendrive i wyłączyłem automatyczne aktualizacje systemu.
Ekran przestał migać, jak na razie wydaje się ze wszystko wróciło do normy.

Czy dostałeś taką instrukcję, jeśli tak to dziwne, bo dostałem inną wersję oprogramowania niż ty, i nie da się jej wgrać.

"Odłącz kabel zasilania telewizora oraz urządzenia zewnętrzne
Gdy telewizor jest WŁĄCZONY, odłącz kabel zasilania telewizora.
Odłącz wszystkie akcesoria i urządzenia zewnętrzne of telewizora. W tym moduł CAM, jeśli dotyczy. Odłączenie urządzeń zewnętrznych pozwoli uniknąć możliwych zakłóceń.
3. Rozpocznij procedure wymuszenia aktualizacji
Gdy telewizor jest WŁĄCZONY, podłącz nośnik pamięci USB do portu USB telewizora. Użyj portu USB 2.0 (czarny wewnątrz). Nie używaj żadnego z portów USB 3.0.
Ponownie podłącz kabel zasilania do telewizora. Spowoduje to uruchomienie aktualizacji.
Na ekranie telewizora, przez kilka sekund, zostanie wyświetlony komunikat "Trwa aktualizacja oprogramowania..." .
Zaczekaj około 20 minut na załadowanie oprogramowania na telewizor."
 
Ostatnia edycja:

adam80

Member
Po serii sądząc (TPM191E) zdaje się że do tego - ale nie idzie jej wgrać, a instrukcję miałeś taką jak ja?
 
Ostatnia edycja:

HaMmEr6952

New member
Udostępnij proszę link do tego oprogramowania. Instrukcja jaką mi wysłali:
1. Pobierz oprogramowanie
Podłącz pusty nośnik pamięci USB do komputera. Sformatuj nośnik pamięci USB do FAT32 (Kliknij prawy przycisk myszy >“Formatuj”).
Uzyskaj dostęp do linku: https://app.box.com/s/y35e6u595re2209j8mkc0kv1zxzh7cip
Naciśnij przycisk “Download” [Pobierz], aby pobrać oprogramowanie na komputer.
"Rozpakuj" pobrane pliki w katalogu głównym nośnika pamięci USB. "Rozpakowywanie" pobranych plików może się nieznacznie różnić w zależności od laptopa lub komputera.
Na przykład:
Kliknij prawym przyciskiem myszy na “upgrade_TPM171Exxx.xxx.xxx.xxx.zip” i wybierz "wypakuj do" lub "wypakuj wszystko". Wymagane jest wybranie miejsca docelowego do zapisania plików; upewnij się, że wybierasz nośnik pamięci USB, aby zapisać pliki.

2. Odłącz urządzenia zewnętrzne
Odłączając urządzenia zewnętrzne, unikniemy sporadycznych zakłóceń spowodowanych przez owe urządzenia.
WYŁĄCZ telewizor.
Odłącz wszystkie akcesoria i urządzenia od telewizora. W tym moduł CAM, jeśli dotyczy.

3. Rozpocznij procedure wymuszenia aktualizacji
Gdy telewizor jest WYŁĄCZONY, podłącz nośnik pamięci USB do portu USB telewizora.
Ponownie podłącz kabel zasilania. Spowoduje to uruchomienie aktualizacji.
Poczekaj 15 minut, aż oprogramowanie załaduje się na telewizor.
Nie przerywaj procesu przez naciskanie przycisków na telewizorze lub pilocie.

4. Odłącz nośnik pamięci USB od telewizora
Przypadkowa reinstalacja oprogramowania może spowodować uszkodzenie telewizora, dlatego zaleca się natychmiastowe odłączenie nośnika pamięci USB od portu USB telewizora i usunięcie pliku aktualizacji.

5. Wykonaj cykl zasilania
Odłącz kabel zasilania telewizora.
Poczekaj co najmniej minutę (po zgaśnięciu diody LED) przed ponownym podłączeniem kabla zasilającego.
WŁĄCZ telewizor ponownie.

6. Wykonaj reinstalację telewizora
Aby rozpocząć reinstalację telewizora, wykonaj następujące czynności:
Uwaga: Wszystkie wcześniej zainstalowane kanały, ustawienia i nagrane program zostaną utracone.
Naciśnij przycisk "Ustawienia" na pilocie telewizora i wybierz [Ustawienia ogólne] > [Zainstaluj ponownie telewizor].
Postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie.

7. Upewnij się, aby zaktualizować telewizor do najnowszej standardowej wersji oprogramowania
Po pomyślnym przywróceniu telewizora zaktualizuj go do najnowszej oficjalnej wersji oprogramowania.
 

adam80

Member
Również odpisali mi z Philipsa.
Wysłali poprzednią wersje oprogramowania, dokładnie ta: TPM191E_R.001.001.114.002

Wczoraj przeprowadziłem aktualizację z pendrive i wyłączyłem automatyczne aktualizacje systemu.
Ekran przestał migać, jak na razie wydaje się ze wszystko wróciło do normy.

Którego użyłeś gniazda USB z boku czy z tyłu telewizora?
 

adam80

Member
Wysłali mi tą wersję co tobie, i udało się przywrócić, znikły też problemy z nagrywaniem, już jestem ciekaw "przygód" po następnej aktualizacji.
 
Ostatnia edycja:

adam80

Member
Oczywiście też wyłączyłem aktualizacje, ale kiedyś chyba trzeba będzie zaryzykować - ja przeczekam dwa, trzy miesiące po premierze, jak nie usuną ze strony z oprogramowaniem to pobiorę, tego felernego softu na stronie nie było wcale.
 
Ostatnia edycja:

adam80

Member
Na starym sofcie też (choć mniej) miga ekran na jasnym tle, wystarczy wyłączyć czujnik światła i po "kłopocie" - jest za czuły, cały czas zmienia poziom podświetlenia, a robi to skokowo, więc wygląda to jak awaria podświetlenia.
 
Ostatnia edycja:

klocu26

New member
Na jakiego pendrive to nagrywaliście? Próbowałem na dwóch 16GB, jednym 8GB i jednym 4GB, z żadnego nie chce wykryć upgrade loadera. Który port usb to 2.0? mam TV na ścianie, dość ciasno z każdej strony, na macanta jestem w stanie wpiąć pena, ale zobaczyć koloru gniazda już nie. Chociaż próbowałem już w obu i dalej nic ;/
 

djrzz

Member
Wczoraj wypuścili nową wersję 173.010, ktoś testował?


W moim 43PUS7334 chyba, a raczej nic nie poprawia. Miałem samoczynne restarty, nawet już dochodzi do kilku dziennie, przycisk "ok" na pilocie przestaje działać, przeglądając aplikacje w sklepie często wychodzi mi do głównej strony launchera, youtube też mi często zamyka. Pojawiające się piszczenie po którym następuje zwiecha i restart tv. Pojawiające się w poziomej linii kwadraciki które bez restartu tv nieznikają. Ogólnie tv działa mocno niestabilnie i było to na każdym sofcie który był poprzednio i dalej jest. :x
 

adam80

Member
Mógłby być to fajny telewizor, gdyby nie soft - telewizor ma robić to do czego został stworzony, a nie odstawiać "fochy" ja już odpadłem z zabawy, zamieniłem na model z mniejszą ilością bajerów, i zero problemów, do telewizora i tak mam podłączony PC, szkoda mi tylko czasu, straconej kasy i nerwów, za to teraz jak np. chcę coś nagrać, to nagrywa - philips niektórych kanałów nie lubił ;)
 

mr.glova

New member
No i niestety również jestem posiadaczem migającego 50pus7334. Sprawę opisałem i omówiłem z Philipsem. Z tego co wnioskuje to oni słyszeli o problemie ale nie bardzo wiedzą o co w nim chodzi. Prosili o wysłanie filmu dokumentującego "migotanie" bo bez tego nic nie zrobią. Tylko jak im to nagrać? Pozostanie na oprogramowaniu 114 jest tylko połowicznym rozwiązaniem bo telewizor ciągle przypomina o nowej wersji.
 

adam80

Member
Wyłącz czujnik oświetlenia, on reaguje skokowo - i stąd ciągłe migotanie podświetlenia. Przypominanie o nowej aktualizacji też można wyłączyć.
 
Do góry