TV Philips 55PUS8804 - Recenzja | Test | Opinie

piotrkro

New member
Jak to jest w Micro Dimming Pro w tym modelu, bo nie widzę żadnej opcji w tv i nie wygląda jakby podświetlenie było przygaszane podczas ciemnych scen.
 

Harpo

New member
50pus8804

Witajcie,
podpinam się pod ten temat, ale z TV o mniejszym wymiarze (może zrobić nowy wątek z tym modelem?).



Tak więc przyjechał, jest, zainstalowany. Nowy 50PUS8804.
Wrażenia tak na szybko:
1. Dźwięk. Byłem ciekaw jak to cudo gra, bo nigdzie nie słyszałem tego sprzętu.
Godzinę testowaliśmy na naszych ulbionych przebojach na YT :D Głośniki grają świetnie, jednak umiejscowienie ich z przodu daje całkowicie inny odsłuch. Bas daje radę i może "przywalić", choć jasna sprawa kino domowe to nie jest. Jest b. zaskoczony na +
2. Ambilight. Choć poprzednik miał dwustronny, to kolejna godzina zeszła na testy: impreza, spektrum itd. daje kompletnie inne wrażenia. SUPER.
3. Pilot. Fanie leży, klawiatura z tyłu pomocna, ale niestety- po zmroku w słąbym oświetleniu kompletnie nieczytelny. Nie wiem kogo podkusiło, że na szarym pilocie robić ciemnoszare oznaczenia!...
4. Obraz. Jak zapuściłem demko od Soniaka: https://www.youtube.com/watch?v=ohDbj8eD9SI
to szczękę zbierałem z podłogi :grin: Wyglądało identycznie jak w sklepie na OLEDzie. Serio.
Kolejny test: DolbyVision z Netfliksa- fenomenalna jakość, bez zarzutów.

Podświetlenie b. dobre, lekko tylko ciemniejsze na górnych rogach; nie ma cloudingu, bandingu i innych syfów jak u poprzednika (tzn. są, ale b. niewidoczne).

Kolejne testy materiałów wideo i nadeszła w końcu łyżka dziegciu... W innych niż 4k filmach/programach kiepska, żeby nie powiedzieć tragiczna jakość w zacienionych partiach obrazu :x... Niepokojąco to wygląda.

O ile czerń jest b. dobra (bije poprzedniego Philipsa IPS) to ciemniejsze fragmenty np. nieoświetlone drzewa, zagięcia na ciemnej marynarce, okolice podwozia w samochodzie są bardzo nieciekawe: czerń robi się albo fioletowa, albo masakrycznie zaszumiona, albo po prostu jakby kolor zszedł do 4 bitów. Jak ktoś ma wiedzę fotograficzną, to wygląda to jak obraz przy b. wysokim ISO. Siedziałem wczoraj do północy i bawiłem się setką różnych ustawień, ale niewiele to pomagało. Co gorsza, widzę że w necie aż huczy od takich przykładów i to od różnych producentów. Problem istnieje i jednak nadal nowoczesne TV są niedoskonałe i niedopracowane (czyżby chodziło tylko o matrycę VA?)

@kiki co można z tym zrobić? Coś z ustawieniami?:niewiem:

Kalibracja jest OK, choć czasem brakuje kolorów (w zwykłych materiałach HD).
5. Kąty widzenia. Tu byłem przygotowany, bo dużo niekorzystnych komentarzy się pojawiło. Generalnie nie jest źle i b. dużó zależy od jakości samego materiału. Im gorsza jakość sygnału tym gorsze kąty. Ale tak naprawdę TYLKO siedząc na wprost jest super, przesuwając się do boków TV przeciwna strona już inaczej świeci. Siedząc pod kątem 45 stopni już daje się we znaki.
Nie jest ot jednak uciążliwe, a przy 4K kompletnie nieodczuwalne siedząc w cztery os na kanapie.
6. System. Śmiga ładnie, lekkie zacinki w menu. Mnogość ustawień może przytłoczyć. Jedno jest irytujące: w starym TV na pilocie był jeden przycisk, który kierował bezpośrednio do ustawień typów obrazu (szybka zmiana z "osobistych" na "naturalny" czy inny), tu trzeba się naklikać.
YT dział szybko, Netflix podobnie, Androida jeszcze nie ruszałem (aplikacje)



Ogólnie jestem b. zadowolony, TV jest świetnie wykonany i spasowany (grubszy x2 od poprzednika 42PFL6007) i zaskoczył mnie extra dźwiękiem, nowymi możliwościami amblight oraz świetnym obrazem od FullHD wzwyż.
Ma niedociągnięcia, ma wady (znaki na pilocie, kiepska tonacja w cieniach) no i cena: niej to towar z górnej półki, zapłaciłem prawie 800 MNIEJ niż wówczas za poprzedniego Philipsa 8 lat temu :) więc raczej nie będę wymagał OLEDowej jakości TV za 10tys.

Przede mną jeszcze masa testów (filmy z Blu-Ray, z pendriva, zdjęcia itd.)- opiszę wkrótce.
 

Harpo

New member
Hehe, chcesz mieć super obraz? Poczekaj rok i kup nowego Philipsa!
Słabo trochę....

Wracając do mojego poprzedniego wątku- owa słaba jakość w cieniach jest i bardzo mi się to nie podoba- muszę po prostu usiąść dalej od TV żeby tego nie widzieć. Nadmieniam, że w produkcjach 4K, Dolby Vision i częściowo obrazach FullHD problemu nie ma lub jest znikomy, a obraz wygląda fantastycznie.
Niemniej nadal więcej ogląda się rzeczy w zwykłym HD, więc trzeba pokombinować w ustawieniach. Kalibracja od @kiki jest super dla Netflixsa czy dobrych materiałów z YouTuba. Do zwykłego oglądania nie korzystam, bo się nie da. Obraz jest za jasny w ciemnych partiach i wykrzacza się niemiłosiernie.
Natomiast dalej jest pod wrażeniem DŹWIĘKU - przy DTS lub Dolby 5.1 TV gra wyśmienicie, kto ma niech puści sobie to:
https://www.youtube.com/watch?v=MtuK-wiYNIw&list=PL-d4wY1uXXEyCWeGjmt54OIM8O4h3C_6Y miazgza.

Przetestowałem też pilota pod względem wyszukiwania głosem: zero problemów, myli się bardzo rzadko, za to jak przyspiesza szukanie! Świetna opcja.

Jedna rzecz mnie niepokoi- oglądałem dziś dłużej program informacyjny (Teleexpress) co kilka minut obraz się wyłączał dosłownie na 0,5 sekundy, podobnie z dźwiękiem- czasami słychać delikatne przerwanie czy trzask.
Nie wiem co może być przyczyną, bo ostatnio na innym kanale oglądaliśmy jakiś starszy film i przez 2h zero problemów.
Tak se myślę, że nowoczesne TV są tak naszpikowane tą elektroniką i różnymi poprawiaczami obrazu, że nie dają rady z niektórymi sygnałami.
Cóż, poobserwuję dalej i zobaczymy.

PS. idiotyczna jest niemożność wyłączenia telewizora- zawsze jest na czuwaniu. Pozostanie jedynie odpięcie wtyczki z prądu... Wiem, że na czuwaniu pobiera minimalną ilość prądu, ale przy setkach tysięcy telewizorów... Eko-sreko i tyle. Włączanie wszystkich systemowych ustawień i parametrów długo trwa i chyba to jest powodem.
 

Harpo

New member
Odkryłem przyczynę wyłączania sie na ułamek sekundy obrazu i czasami dźwięku... Irytowało mnie to, bo nie było takiego efektu na materiałach z netu (Netflix, YT). Przyczyną okazała się...wtyczka kabla HDMI. Od początku tak jakoś siedzi niepewnie (dziwne te gniazdo), a ostatnio trochę przestawiałem TV i chyba jakiś minimalny luz się pojawił (wtyczka i tak trochę lata, albo to samo gniazdo jest luźne).

Podoba mi się ta matryca- prawie wcale nie odbija świtała i rzeczy które są naprzeciwko TV.
O niebo lepiej od poprzednika (42PFL6007) ogląda się mecze: znikły pasy przy przemieszczaniu się obrazu, brak "krzaczków" dookoła piłki i wokół loga stacji- oczywiście w zwykłym FullHD.
Myślę, że przetestowałem już wszystkie opcje i wszystkie materiały- coraz bardziej jestem zadowolony z tego telewizora.

PS. odkryłem jakąś wadę matrycy w postaci ciemnych (??) 2-3 pixeli.
Załączone zdjęcia to obrazują. Widoczne tylko z bliska, w sumie mało istotne, ale jakaś skaza jest.
Co to?:niewiem:
 

Attachments

  • TV1.jpg
    TV1.jpg
    39,9 KB · Wyś: 52
  • TV2.jpg
    TV2.jpg
    45,5 KB · Wyś: 43
  • TV3.jpg
    TV3.jpg
    86,7 KB · Wyś: 42

Harpo

New member
Zauważyłem to po kilku dniach, ale teraz mi się przypomniało przeglądając galerię w telefonie i dlatego wkleiłem fotki. Niełatwo to zauważyć, tylko na jasnych partiach obrazu...
Najpierw myślałem że to jakiś paproch z zewnątrz się przykleił, ale nie- coś z pikselami ewidentnie.
 

Harpo

New member
@kiki help.
Te zaniki obrazu to jednak nie wtyczka. Kiedy wcisnął mocniej wydawało się, że pomogło, ale znów to samo. Co jakiśczas. Niekiedy kilkanaście minut spokój, a potem znów. Coś ewidentnie przeszkadza temu TV, jakieś ustawieni? Może ten "ARC" czyli sterowanie HDMI?
UWAGA: nie dzieje się to kiedy korzystam z materiałów z Internetu.

https://www.szybkiplik.pl/5HLYQ5bcsB
 
Ostatnia edycja:

Harpo

New member
...wczoraj oglądałem mecz na C+ (1,5h) i tylko jedno "cyknięcie" głosu było (co też czasem w parze z zanikiem obrazu idzie), obraz stabilny cały czas.
Spróbuję podpiąć nowy kabel HDMI 4K 2.0 z elastycznym przewodem.
 

Harpo

New member
Zaniki obrazu= "HDMI handshake problem".
Ależ te współczesne TV są wymagające...
Problem z łącznością po HDMI jak czytam, dotyczy to prawie wszystkich marek. Zmienię jednak ten kabel i zobaczymy, choć wydaje się, że pomaga włączenie NAJPIERW dekodera C+ a potem telewizora.
 

Harpo

New member
OK: pozamieniałem kable, stałe połączenia (dekoder SAT i amplituner) podłączyłem do gniazd z tyłu (HDMI 3 i 4) i dzisiaj przez cały dzień zero zaników obrazu :bober:. Tak więc chyba chodziło o RODZAJ kabla HDMI.

Parę słów o filmach z zewnętrznych źródeł- TV łapie wszystkie formaty, DTS bez problemów. Napisy czyta zarówno *srt jak i *txt i ma świetne funkcje dopasowania napisów: można zmieniać wielkość czcionki oraz jej typ (Europa Środkowa, UTF-8 itp..) więc nie mam mowy o brakach polskich czcionek. Jeżeli przewiemy oglądanie filmu, a dysk czy pendrive nadal jest podłączony do TV, to sprzęt zapamiętuje czas gdzie skończyliśmy oglądanie. Co do rozmiarów plików- największy ważył 21GB i poszedł bez zająknięcia.

PS. kumpel spytał po co mi 4K. Odpowiadam: mnogość materiałów 4K, DolbyVision i HDR w sieci jest ogromna, począwszy od YT do Netflixa plus kilka programów w C+. Wystarczy :)
 

Stryju86

New member
Witam
Czy ktoś może podzielić się ustawieniami obrazu? W tej chwili mam ustawiony tryb film ale czegoś mi jeszcze brakuje
Byłbym bardzo wdzięczny
 

piotr2802

New member
Mam ten telewizor od wczoraj i jestem pod wrażeniem bardzo dobrego obrazu i dźwięku. Kupiłem jedną z ostatnich sztuk w rtv euro. Nie mogę znaleźć gdzie się ustawia aby wyświetlały się loga stacji na liście programów. W poprzedniej serii Philipsa 7000 po zaprogramowaniu kanałów DVB-T przy każdej pozycji z lewej strony było logo stacji. Niby drobiazg ale bardzo ułatwia oglądanie i przestawianie kanałów.
 
Do góry