Jak sprawdzić jakość oglądanego wideo na Netflixie?

bl4ck

Active member
Bez reklam
Wiesz co to jest jednak metoda na wyłączenie hdr w urządzeniu roku :) złe zinterpretowałem ten temat z linku i myślałem że dotyczy TV.
 

Slawek0702

New member
Aha ok. Zrobiłem ok 30 speedestow i wyniki download 70-95 a upload 18-25. Upload poniżej 100 spowodowany raczej karta sieciowa. Ping na poziomie 9-10.
 

akustyk

New member
Ok ile pingów wypuściłeś? Upload bardzo często operatorzy przycinają dlatego nazywa się to łączem asynchronicznym. Na szczęście to nie przeszkadza netflixowi czy youtubowi.
 

akustyk

New member
Proszę wpisz na kompie podłączonym poprzez kabel do routera taką linijkę w linii poleceń:
ping www.onet.pl (lub inny adres) -t -l 1450

daj enter i poczekaj z 10 minut. Przerwij i zobacz ile masz %loss i ile pakietów Ci wypadło. Przejrzyj całą listę czy nie masz jakieś regularności w tych wypadających pingach. Potem pójdziemy dalej.
 

Caparzo

New member
Bez reklam
wejdz na dsl.cz potem daj opcje Měření rychlosti

potem spustit mereni i masz download/upload i pingi



a nie liczenie na onecie ... z dsl.cz korzystam odkąd mam chyba internet i zawsze wskazwało to co mój operator daje
 

akustyk

New member
wejdz na dsl.cz potem daj opcje Měření rychlosti

potem spustit mereni i masz download/upload i pingi



a nie liczenie na onecie ... z dsl.cz korzystam odkąd mam chyba internet i zawsze wskazwało to co mój operator daje

Ale my tylko pingi sprawdziany. Do prędkości najlepiej nadaje się speedtest :)
 

bl4ck

Active member
Bez reklam
No to jeśli badamy stabilność połączenia z netflix, to najlepiej było by zidentyfikować ip \ domenę***ze strumieniem video i te adresy zacząć pingować.

Przykład na yt bo nie mam konta netflix, w przeglądach pod prawym guzikiem mamy opcję***zbadaj lub inspekcja elementu > zakładka network i sortuj według wielkości danych, kopiujemy adres ucinamy niepotrzebne końcówki tak aby został sam adres serwera

przykład dla yt r2---sn-f5f7lnee.googlevideo.com

pii.jpg
 
Ostatnia edycja:

Slawek0702

New member
Tak. Tylko na Ultra HD jest to buforowanie j tak jak mówiłem raz na pół godziny na sekundę max dwie.
Jutro sprawdzę te pingi bo dziś nie ma mnie w mieszkaniu.
Dodam że nie wiem czy wszystkie egzemplarze tak mają ale np przy podglaszaniu tv jakby się przycinał. Obraz i dźwięk jest płynny ale nacisne szybko kilka razy Vol+ to od razu skoczy z 20 na 25 a nie płynnie 21 22 23 24 25. Może coś z TV jest nie tak. Tv jak przypomnę TCL 43DP600
 

Slawek0702

New member
Zrobiłem ping w nieskończoność - brak wypadających po kilkunastu minutach. Wiekszosć do 20 ms co kilkanaście zdarzały się 40-50. Mierzyłem prędkość na fast.com i na lapku 97, natomiast na TV tylko 60. Mierzone naście razy Choć i przy takiej nie powinno buforować.
Dzwoniłem do konsultanta podanego przez kiki i na razie kazał zaktualizowac soft jednak i to nie pomogło. Jutro będę się odzywał jeszcze do niego.
 

Slawek0702

New member
Po zainstalowaniu nowego softu albo po grzebaniu w factory mode obecnie przy zmianie kanałów ekran wygasza się na ok 3 sekundy i dopiero załącza. Tv mam z dekodera INEA po HDMI. Jest jakaś opcja któraś to powoduje?
 

akustyk

New member
Udało mi się przeprogramować inny przycisk żeby wyświetlał info z netflixa. Użyłem do tego programy Button Mapper ale musiałem kupić wersję pełną za 10 zł. Jednak warto było bo mogę dowolnie programować wszystkie przyciski z pilota :) Jest to trochę zabawy i trzeba włączyć debbuging w TV i podłączyć kompa do TV np przez WIFI.
 

rafi22

Member
Po zainstalowaniu nowego softu albo po grzebaniu w factory mode obecnie przy zmianie kanałów ekran wygasza się na ok 3 sekundy i dopiero załącza. Tv mam z dekodera INEA po HDMI. Jest jakaś opcja któraś to powoduje?

Ja tak mam na Oled 804 w najnowszym sofcie, ale tylko jak przełączę na kanał C+4k. Najpierw pojawia się dźwięk i po 3-sekundach dopiero obraz. Na innych kanałach problemu nie ma.
 
Do góry