Philips 55PUS7334 czy 55PUS8303

Cicinho

New member
Witam.
Chciałbym poprosić Was o radę. Czy w Waszej ocenie warto i jest sens dopłacać prawie 900zl do modelu 55PUS8303, gdyż na chwilę obecną 7334 jest do kupienia w euro RTV AGD za kwotę 2499zl, natomiast 8303 w xkomie za 3349zl?
Pragnę zaznaczyć, że telewizor będzie wykorzystywany do oglądania naziemnej telewizji cyfrowej, głównie wydarzenia sportowe (TVP Sport) w tym przyszłoroczne mistrzostwa Europy w piłce nożnej oraz kanały informacyjne, a także Netflix i hbo go.
Z góry dziękuję za podpowiedzi.
 

szwedu666

New member
Posiadam od jakiegoś czasu około 20 dni model 7334.
Porównując dane ze stron można zauważyć takie zmiany jak częstotliwość odświeżania ippi na korzyść model 8
Nagłośnienie teoretycznie też ma lepsze ale podejrzewam że i tak kłuje w uszy i lepiej zainwestować soundbara niedrogiego.
Minusem może być cena podświetlenie krawędziowe , Android w wersji 7 nie wiem czy z aktualizacją , możliwe mniej stabilna podstawa.

Mimo że 7334 ma 60hz to jestem pod wrażeniem płynności która można regulować. Wygląda jak 100hz.
Dźwięk miał taki słaby że poleciałem po soundbara.
Mimo direct LED to posiada nierównomierne podświetlenie przy narożnikach głównie (pytanie ile gorzej będzie przy krawędziowym).
Android działa bez zastrzeżeń w wersji 9.
Asystent Google dramat, nie wiem czemu na telefonie działa malina,w tv jak bym po mongolsku do niego rozmawiał.

Mimo wszystko jestem w pełni zadowolony

Wysłane z mojego LGM-V300L przy użyciu Tapatalka
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dokładnie , płynność jest już na wysokim poziomie.
Brałby 55PUS8804 - masz w specjalnej ofercie dla niebieskich członków forum.
Brałbym jednak 55PUS8804.
Masz do tego pakiet gratisów o wartości 500 zł
 

Cicinho

New member
Z uwagi na sprzedaż ratalną 0% w grę wchodzą jedynie modele, które podałem w pierwszym poście. Może macie jeszcze jakieś sugestie?
 

Piotrex44

Member
Jeden po dwutygodniowym studiowaniu testów i recenzji różnych TV właśnie stał się moją własnością ;)
Jak na tą półkę cenową to dobry wybór, ja przy pierwszym uruchomieniu miałem biała plamę na środku ale palcem puknelem kilka razy i znikła, a propo tv to wczoraj wyszła aktualizacja. Jak możesz to sprawdź link z wcześniejszego mojego postu jestem ciekaw czy u Ciebie też jest zieleń na twarzach.
 

Cicinho

New member
No to teraz w takim razie 58pus7304 czy 8303😄?
Bo rozumiem że ten pierwszy wygrywa z 7334?
Cenowo dla mnie spora różnica, ale jeżeli jakość i frajda z oglądania przyszłorocznych Mistrzostw Europy ma być zdecydowanie wieksza, z naciskiem na zdecydowanie, to jestem skłonny dołożyć tę kwotę. Tylko pytanie czy rzeczywiście warto?
 

VegetaPL

New member
zapytanie

Dokładnie , płynność jest już na wysokim poziomie.
Brałby 55PUS8804 - masz w specjalnej ofercie dla niebieskich członków forum.
Brałbym jednak 55PUS8804.
Masz do tego pakiet gratisów o wartości 500 zł

Hej mam identyczny dylemat jak autor wątku, gdzie mogę skorzystać ze specjalnej oferty?
 

ziomalo

New member
Hej mam identyczny dylemat jak autor wątku, gdzie mogę skorzystać ze specjalnej oferty?


hej miałem w planach kupno 58PUS7304 - jest do wyrwania za 2685. Czy jest obecnie jakiś inny philips z ambilightem najlepiej na matrycy VA którym się warto zainteresować? Przejrzałem zeszłoroczne modele - ale nie da się nic kupić w cenie do 3000 tys zł co nie było by sprzętem powystawowym.
 

ziomalo

New member
58pus7304

Nie ma na VA.
Możesz tu sprawdzać.

hmm chyba nie rozumiem. Sprawdziłem i 58PUS7304 ma VA właśnie na tej stronie :)
Pytanie czy kojarzysz / kojarzycie jakieś inne modele na VA np z zeszłego roku które nie są sprzętem powystawowym i warte są zainteresowania. Zależy mi na ambilight więc w grę wchodzi tylko philips.
 

fantattoo

Member
Przecież masz 55PUS8804 w rewelacyjnej ofercie gdzie sam wybierasz ceny.
Ile masz max kasy ?

Też jestem przed decyzją o wymianie mojej 12 letniej plazmy Panasonica. Jest co prawda 37" HD Ready, ale jak porównuję obrazy na nowych TV w sklepach, to mam wątpliwości czy ją wymieniać :)

Kusi mnie Philips ze względu na ambilight. Myślałem o 7334, ale teraz sam już nie wiem. Czy 8804 będzie lepszym wyborem? Opinie o jakości obrazu są straszne, a osobiście nigdzie tego TV nie mogę zobaczyć. W sklepach i marketach nie można go znaleźć. U mnie głownie Netflix - HBO Go (80%), filmy z pena (15%), Tv 5%. Konsoli nie mam i chwilowo nie planuję. Sport sporadycznie, ale czasem się ogląda. Salon 17m2, odległość od TV 2,5m. Oglądanie głownie wieczorem i w nocy.

Do tego chciałbym jeszcze wymienić amplituner na coś nowszego. Obowiązkowo z BT, Atmos itp. Budżet max 4500 zł.
 

ziomalo

New member
hmm chyba nie rozumiem. Sprawdziłem i 58PUS7304 ma VA właśnie na tej stronie :)
Pytanie czy kojarzysz / kojarzycie jakieś inne modele na VA np z zeszłego roku które nie są sprzętem powystawowym i warte są zainteresowania. Zależy mi na ambilight więc w grę wchodzi tylko philips.

Finalnie kupiłem philipsa. Póki co nie żałuję. Sądzę że cena do jakości jest tutaj na wysokim poziomie.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
fantattoo - to masz świetne modele:
- Philips 55PUS9104
- Sony 55XG9505
- Oled 55HL9000
- Oled 55X98

Masz modele w programie gdzie sam wybierasz ceny.
 
Do góry