50PUS7334 - znajdzcie błąd w rozumowaniu

Integrale

New member
Witam,
na wstępie napiszę, że jestem na 99% przekonany do modelu 50PUS7334, ale... no właśnie, zawsze jest jakieś "ale".

Telewizor ma stanąć na szafce pod ścianą o szerokości dokładnie 152 cm - po obu stronach są przejścia do sąsiednich pomieszczeń. Z tego względu nie przewiduje większego tv ponieważ 50PUS7334 ma 112cm szerokości i w ten sposób zostaje po 20cm po bokach niezbędne do ustawienia kolumn od "kina domowego" (zestaw BDV-4100 - plastik Sony).
I tutaj pierwsza wątpliwość - czy 20cm po bokach telewizora i wolna przestrzeń nad telewizorem nie sprawi, że Ambilight będzie wyglądał komicznie? Wiem, że zasięg świecenia można dopasować przysunięciem tv do ściany, ale chciałbym, żeby ambi faktycznie coś dawało a nie było tylko jasnym plackiem na ścianie.


Telewizor nie będzie głównym źródłem rozrywki w domu, przeznaczenie doraźnie w podziale: netflix 75%, bluray 15%, 10% na pozostałe źródła jak youtube czy film z wakacji na usb . Nie przewiduję żadnych źródeł "typowej" telewizji, nie będzie również konsoli, z wydarzeń sportowych czasem jakiś mecz, ale jest to kwestia na tyle mało istotna, że szukanie na siłę 100/120Hz jest zbędne.


Do 7334 w 50" przekonuje mnie matryca VA, pilot z klawiaturą oraz cena - w tej chwili sieciówki oferują go za ~2.500 PeeLeNów, w chwilowych promocjach nawet w okolicach 2.300 i jest to budżet jakiego chciałbym nie przekroczyć, chociaż w przypadku wybitnie rewelacyjnych propozycji jestem w stanie dorzucić jeszcze te kilka monet do pełnej "trójki".


Biorąc pod uwagę powyższe założenia wskażcie mi proszę dziury w moim rozumowaniu, że 7334 będzie do tych potrzeb optymalnym wyborem.


Z góry dzięki i pozdrawiam,
Tomek
 

janusz

New member
Bez reklam
Jeżeli nie zdecydujesz się mimo wszystko na 55 cali, a są fajne TV w tej cenie, to wybór bardzo dobry.
Co do ceny to chyba Kiki ma najlepsze oferty szczególnie na Philipsa i TCL-a.
 

adam80

Member
Mam 50PUS6704, ambilight ten sam, miejsca po bokach 30 cm. i jest super, dodam że nigdy wcześniej nie miałem telewizora z ambilight.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Miejsca na abmilight tyle dokładnie co potrzeba.
Do Twoich potrzeb w klasie , świetny model.
Ma wszystko czego oczekujesz.
Jak będziesz niebieski - cena 2390 zł i pakiet gratisów dodatkowo o wartości 500 zł
 

agricola

New member
Prawda jest taka, że nie będziesz wiedzieć dopóki nie przymierzysz. Ten telewizor broni się jednak nawet jeśli nie masz zamiaru korzystać z ambilighta.
 
Do góry