55PUS7504 prosze o opinie

isonic

New member
Czesc,
Trafilem na te forum w momencie doktoryzowania sie w dziedzinie telewizorow Philipsa. Widze, ze moze byc to miejsce w ktorym ostatecznie utwierdze sie w wyborze. :)

Moj wybor to: 55PUS7504

Zaczne od:
1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? ok. 20m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? ~ 2m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Razcej wisiec, ale ma tez gdzie stac w razie czego (tu jest haczyk o ktorym pozniej)
6. Jak słońce świeci w pokoju? Od boku, mam dobre rolety :)
7. Jaki masz obecnie telewizor? Stary z10 letni Philips 47'' z ambilightem (nie mam teraz jak sprawdzic modelu)
8. Co chcemy, aby telewizor posiadał? Ambilight!, hue connectivity, 4k, HDR, Dolby V/A
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Satelita FHD
10. Jakie urządzenia będą podłączane do TV? PC, Satelita, moze jakas przystawka
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 0-5h
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? Blyszczaca
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Filmy, Mecze, codzienna TV
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? Nie
15. Czy zamierzasz grać w gry? Nie
16. Preferencje co do marki? Philips raczej tylko i wylacznie z racji Ambilight
17. Preferencje co do wielkości 55”
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Kiedy cos nie dziala jak w instrukcji. Np dzwiek po optyku podlaczony do Logitech Z906 (cos o tym slyszalem)
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Wieczorami
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? Okolice 3500 zł
21. Czy telewizor ma mieć 3D? Nie


Wstepnie wybralem model ktory najbardziej mi pasuje pod wzgledem rozmiaru, jakosci obrazu i bajerow. Kwestia dzwieku jest dla mnie powiedzmy, ze drugorzedna gdyz mam system 5.1 (Logitech z906) aczkolwiek model ktory wybralem ma glosniki w stopce i subwoofer wbudowany w tv, ktore beda uzywane do ogladania jakis programow na codzien, 5.1 raczej tylko do filmow uzywam. Generalnie nie bedzie wystajacy glosnik raczej przeszkadzal nawet gdy bedzie wisiec, jesli dzwiek jest warty tego. No i tu jest wlasnie pytanie czy ktos to moze ocenic?

Oprocz tego czy jest to ogolnie dobry telewizor w tej kategorii. Zaznaczam, ze nie interesuja mnie inne marki, gdyz jestem juz przyzwyczajony i uwielbiam ambilight w swoim obecnym tv.
Czytalem o serii 8 z lepszym odswiezaniem, jednak czy rzeczywiscie ogladajac mecz pilki bedzie matryca 60Hz takim problemem?
Widzialem w sklepie model 55PUS7354 i z tego co widze sa to bardzo podobne, jak nie identyczne panele. Bylem pod sporym wrazeniem musze przyznac. Wiadomo, dzialalo to na meteriale promocyjnym, oraz daleko temu do OLEDA, ale kiedys przyjdzie czas na OLEDA. Poki co mierze sily na zamiary. :)



Zdjecie nozki z glosnikiem
Philips-2019_7504.jpg


Rozumiem ze przy montowaniu na scianie odkreca sie tylko czesc na ktorej stoi i glosnik zostaje na dole.

Z gory wielkie dzieki za pomoc i opinie o tym modelu!
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Bardzo dobry model do tego co opisałeś.
Model masz w programie pilotażowym gdzie sam ustalasz cenę.
Podaj proszę maila to CI podam.
 

Piotrex44

Member
To model ips, na VA sensowny wybór to 58pus7304 mam taki ponad tydzień, w tym przedziale cenowym mogę szczerze polecić. Z VA masz jeszcze 50pusxxxx.
W tym 58pus7304 z wad to jak dla mnie pilot, dźwięk również bez rewelacji, ramka dość szeroka jak na te czasy. Jakość materiałów 720i wzwyż rewelacyjna jak na tę półkę cenowa (2700zl), 4k wypada genialnie.
 

isonic

New member
To model ips, na VA sensowny wybór to 58pus7304 mam taki ponad tydzień, w tym przedziale cenowym mogę szczerze polecić. Z VA masz jeszcze 50pusxxxx.
W tym 58pus7304 z wad to jak dla mnie pilot, dźwięk również bez rewelacji, ramka dość szeroka jak na te czasy. Jakość materiałów 720i wzwyż rewelacyjna jak na tę półkę cenowa (2700zl), 4k wypada genialnie.

Widzialem juz polecany ten model 58'' z VA, aczkolwiek juz delikatnie przekracza zakladany budzet. Idac tym tropem dokladania "jeszcze troszeczke" dojde do OLEDow ;)
Dlatego poki co chyba zostane przy 55PUS7504 i poobserwuje co sie bedzie z nim dzialo w trakcie Black Friday.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ta, nie jest - cena jest ta sama.
Jak będziesz niebieski - masz specjalną ofertę z pakietem dodatkowo.
 

isonic

New member
Ta, nie jest - cena jest ta sama.
Jak będziesz niebieski - masz specjalną ofertę z pakietem dodatkowo.


No ale Panowie, po co mialbym sciemniac z cena? Tu gdzie mieszkam 55PUS7504 jest teraz w dobrej cenie za ok 2600zl, natomiast 58PUS7304 w przeliczeniu ok 3300zl. A po to zeby miec gwarancje na miejscu nie bede go zamawiac za daleko. ;)

Dzis bylem obejrzec na zywo 55PUS7504. Obraz jak to w 7 generacji juz fajny, dzwiek natomiast ciezko ocenic w sklepie, jednak zdecydowanie inaczej to brzmi niz "zwykle" glosniki telewizorowe. Wrazenie ze dzwiek jest troche jak z dobrego laptopa - skierowany w strone odbiorcy, czysty, przyjemny taki do tv czy meczu spoko, ale do filmu zdecydowanie bede uzywac systemu 5.1.
 

scanx

New member
Mam ten tv od 2 dni i nie mogę usunąć za dużo różu z twarzy co robię nie tak, w którym momencie zmniejszyć by róż z twarzy, ust był normalnie a zachować dobry obraz i w innych ustawieniach?
 
Do góry