Ustawienia PHILIPS 55PUS7334

jaroos23

New member
Witam. Czy moze mi ktos pomoc z ustawieniem "obrazu" dla tego modelu telewizora? Telewizor PHILIPS LED 55PUS7334

Poniewaz wydaje mi sie ze cos jest nie tak. Cos mam nie tak ustawione albo widze tak zwane "piksele" lub cos w stylu (nie hd) i nie zawsze. Ale mysle ze to wina ustawien. Dodam tylko ze telewizor zostal kupiony 2 tygodnie temu.

Telewizor posiada 58cali

Dziekuje za pomoc. Pozdrawiam
 
M

mdsfan

Guest
Napisz dokładniej, o co chodzi. Zważ, że na telewizorze 4K każda niedoskonałość nadawanego filmu/programu będzie bardziej widoczna niż na FHD. Nie pomoże nawet skalowanie do 4K, jeśli jakość audycji jest do kitu. Czasem na jednym kanale TV HD jest program, którego jakość w telewizorze 4K może się podobać, a za chwile inny i widać artefakty w obrazie, odczuwalnie niską jego jakość itp.
 

jaroos23

New member
Bardziej chodzi mi o "widocznosc" pixeli na twarzy jezeli czlowiek sie przyjrzy. Nie chodzi o kanaly TV tylko o np wbudowanego Netflix'a w telewizor. Wydaje mi sie ze nie ma tego 4k... Ktory powinien miec.

Moze sie myle to moj pierwszy telewizor 4k.

___
Pozdrawiam
 
M

mdsfan

Guest
Tak naprawdę, to pierwszy raz włączyłem Netflixa na swoim TCL'u 4K 65" i faktycznie. Czy film w 4K czy HD widać taki efekt jakby śnieżenia. Co dziwne, gdy na początku jakiegoś przypadkowego filmu było logo Werner Bros, to obraz był "żyleta". Ale gdy pojawiły się sceny filmu, widać było to "śnieżenie". Sprawdziłem na drugim JVC FHD 32" i również widać ten efekt, ale nie tak wyraźnie (mniejsza rozdzielczość). Podejrzewam, że to wynika ze sposobu nadawania treści filmowych Netflixa, a nie przetwarzania obrazu przez telewizor. Nie mam jak sprawdzić na LG FHD 42", bo nie obsługuje Netflixa. Może chodziło o to, aby film miał specyficzny filmowy odbiór, a nie taki teatralny. Ale to tylko moje domysły. Warto zapytać stałych użytkowników tej aplikacji. Na YT tego nie zaobserwowałem.
 
Ostatnia edycja:

PJ171

New member
W jakiej odległości siedzisz? Nie oglądaj z bliska. Wyłącz wszystkie filtry i ulepszacze, kontrast i jasność ustaw wg siebie, ostrość też , wtedy jest najlepiej

Wysłane z mojego KING_KONG_3 przy użyciu Tapatalka
 
M

mdsfan

Guest
Tak naprawdę, to pierwszy raz włączyłem Netflixa na swoim TCL'u 4K 65" i faktycznie. Czy film w 4K czy HD widać taki efekt jakby śnieżenia.
Odniosę się do swojego wpisu w oparciu o nowe świąteczne doświadczenia. Postanowiłem "zagłębić" się w Netflixie i kilka filmów obejrzałem. Jeśli chodzi o ziarno, to występuje czasem na starszych filmach, tak generalnie. Nowe produkcje, szczególnie gdy załącza się DolbyVision wyglądają świetnie! Ciemne sceny, przebłyski słońca na tle ciemniejszych obszarów - żadnych artefaktów czy ziarnistości. Zaczynam się zastanawiać, jakie standardy emisji mają polskojęzyczne telewizje czy operatorzy kablówek. Tu nie ma co porównywać. 4K w DV na 65EC780 to inny świat filmu i - co ważne - dźwięku. Nawet zwykłe HD wygląda super, bez porównania z filmami z kablówki. I jakkolwiek parę rzeczy można zarzucić TCL-owi, tak oglądanie Netflixa będzie chyba moim nowym hobby... ;)
 

swt

New member
Dziwi mnie zawsze, gdy ludzie narzekają na brak dobrej jakości obrazu opierając się na jednym źródle. A przecież wystarczy jakikolwiek ściągnąć krótki filmik w jakości 4k i wyświetlić go na tv aby zobaczyć pełną możliwość telewizora :)

Przyłączam się do slow mdsfana, moim hobby też jest oglądanie Netflixa szczególnie wieczorem z ambielight połączone z 4k ;)
 

till71

New member
Ja też nabyłem ten model TV i walczę z ustawieniami obrazu, czy ktoś może się podzielić swoimi? Obraz z dekodera UPC jest słaby, Netflix i YouTube do przeżycia.
Jestem trochę zawiedziony że tyle czasu trzeba szukać i kombinować żeby można było normalny obraz uzyskać

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
 
Do góry