Tryb GRA nieaktywny - 50PUS7334

Noisehammer

New member
Cześć

Na początek chciałbym się przywitać jako że jest to mój pierwszy post .

Mam problem i prosiłbym o poradę, jeśli ktoś jest w stanie mi pomóc.
Kupiłem niedawno tv Philips 50PUS7334/12, m.in. tv ma mi służyć do gry na Ps4 slim.

Po podłączeniu konsoli mam komunikat, że najlepiej ustawić obraz w trybie GRA .
i teraz problem, ponieważ tryb ten mam zablokowany, tzw. wyszarzały i nie mogę go wybrać.

Włączam konsolę, wchodzę w ustawienia (menu -> ustawienia -> obraz ) i cokolwiek nie robię, to tryb GRA jest wyszarzały. Szukałem po menu, starałem się wylączać jakiekolwiek dodatkowe opcje (np. tryb ruchu) ale za każdy razem tryb GRA jest nieaktywny.
HDMI link ustawione na optymalne, zgodnie z instrukcją, tv oczywiście zaktualizowany do najnowszej wersji.

Może ktoś pomóc bo brak opmysłu sprawia, że zamiast cieszyć się z tv wkurzam się dlaczego ten tryb mam wyłączony.

Dzięki za każdą pomoc
 
M

mdsfan

Guest
Zerknij w instrukcję obsługi - strona 73. W menu Pomoc możesz coś znaleźć "Konsola do gier, podłączanie", a może masz ustawiony automatyczny tryb gry HDMI?
 

Noisehammer

New member
Dzięki za odpowiedź.

Konsola podłączona jest oczywiście kablem HDMI .
W instrukcji nic konkretnego nie pisze, jedynie 'aby uzyskać najlepszy efekt, podłącz konsolę kablem HDMI High Speed'.
Automatyczny tryb HDMI był włączony razem z opcją HDMI Ultra HD ustawioną na Optymalny - zgodnie z tym co piszę.
Ale nawet wyłączenie tego wszystkiego nie pomogło - opcja 'GRA' jest nieaktywna do wyboru...

Czy możliwe jest błąd tej konkretnej sztuki ?
 
Do góry